E-Spor’da da Tozu Dumana Katıyoruz! 

“Geleceği Bugünden Yaşa” vizyonumuz kapsamında geleceğin motor sporlarını şekillendiren ve yıldızlarını keşfetmemizi sağlayan bir arena olan E-Spor’u, Türkiye’de en çok destekleyen otomotiv markası olmaktan gurur duyuyoruz.

E-Spor nedir?

E-Spor (Elektronik Spor) müsabakaları ise eşit şartlara sahip bilgisayar oyuncularının organize olarak mücadele verdiği ve kazananan kişi veya kişilerin ödüllendirildiği profesyonel oyun turnuvalarıdır. Günümüzde en hızlı büyüyen ekosistemlerden biri olan E-Spor’un gelecekte gideceği nokta hayal bile edilemiyor.

Biz de Ford olarak, bunu görüyor ve geleceğe giden bu yolda E-Spor’un en büyük destekçisi oluyoruz. Yıllardır parkurda tozu dumana katarak edindiğimiz tecrübeyi gelecek nesiller için sanal ortama da taşıyoruz.

19 Mayıs Turnuvası

Her yaştan motor sporu tutkununun yarış hasretini dindirmek için planlanan özel bir etkinlik.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda, tamamen sanal ortamda düzenlenen “19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı”nda 5 ralli pilotu 5 e-sporcuya karşı!

 

Evde Yarış Heyecanı

5 ralli pilotu ile 5 e-sporcunun kıyasıya mücadelesi
Serhan Acar’ın müthiş anlatımı ve Yiğit Tezcan’ın yorumları ile
22 Kasım’da Ford Türkiye YouTube kanalında gerçekleşti.

22 Kasım 2020 Pazar günü, tamamen sanal ortamda düzenlenen “5x5 E-Rallycross” yarışı ile Türkiye’nin en yüksek kaliteli dijital motor sporları canlı yayınlarından ikincisi gerçekleştirildi.

Daha Fazla Performans için

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.