Yakıt tüketiminden yüksek tasarruf ve ürünlerimizden kaynaklanan sera gazı emisyonlarının azaltılması ana iş faaliyetlerimiz içerisinde oldukça yüksek öneme sahip hedeflerimizdendir.

Bu hedefler aynı zamanda kurumsal sosyal sorumluluk politikamızda da önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle, çevresel, sosyal ve finansal sermayenin uzun dönemde korunması ve geliştirilmesi ile tutarlı, değer yaratan girişimleri sürekli arıyor, değerlendiriyor ve geliştiriyoruz.

Bu eylemleri açıklamak ve diğer pek çok programı aynı çatı altında buluşturmak üzere "Sürdürülebilirlik Eylem Planımızı" hazırlamış bulunuyoruz.

Plan ve misyon beyanı

Sürdürülebilirlik stratejimizi bir bütün olarak kapsayan bu Eylem Planı, sürdürülebilirlik ile ilgili konuların; ürünlerimizi, tesislerimizi, insanlarımızı ve içinde faaliyet gösterdiğimiz toplumları birbirine bağlayan karmaşık bir sistemin parçası olduğu gerçeğini yansıtmaktadır.

Sürdürülebilirlik, yapılması gereken doğru şey olmasının yanı sıra, Ford'un iş stratejisinin de temel bir parçasıdır. Akıllı ve sürdürülebilir imalat çözümleri ve teknolojik açıdan gelişmiş, yakıt kullanımında verimli araçlar ile Avrupa'daki başarımızın uzun sürmesini sağlayacak temeller kuruyoruz. 

Şeffaflık taahhüdümüzün önemli bir bölümünü oluşturan kamusal bilgilendirme uygulamamız, hem şirketimiz bünyesinde hem de sektör çapında ilerlemeyi teşvik etmeye yardımcı olmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen kurumsal Sürdürülebilirlik Raporumuza göz atın: 

https://www.fordotosan.com.tr/tr/surdurulebilirlik/surdurulebilirlik-yaklasimimiz
https://www.fordotosan.com.tr/en/sustainability/sustainability-approach

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Çalışanlarımız

Koç Holding ve Ford Motor Company’den devraldığımız mirasla şekillendirdiğimiz İnsan Kaynakları vizyonumuz; sürdürülebilir ve yenilikçi İnsan Kaynakları uygulamaları ile Ford Otosan’ı çalışan bağlılığı en yüksek ve en çok tercih edilen marka konumuna getirmektir. Bunun için çalışanlarımıza fırsat eşitliğine dayalı, farklılıklara ve etik değerlere saygılı, gelişim odaklı, yüksek performansı destekleyen kapsayıcı bir iş ortamı sunuyoruz.

Mobilite: Geleceği düşünmek

Siz değerli Ford sahipleri ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamamız önemlidir. Bununla birlikte, küresel sürdürülebilirliğe ve hepimizi etkileyebilecek gelecekteki sorunlara yönelik çalışmalarımıza devam etmemiz de büyük önem taşımaktadır.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Yarattığımız katma değerle ülkemizin gelişimine ve uluslararası ölçekte rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlarken, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımızla Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmasına destek olmaya çalışıyoruz. Çalışanlarımızın gönüllü katılımıyla, eğitim, sağlık, kültür-sanat ve spor gibi birçok alanda çalışmalar yürütüyoruz.

Tedarik Zincirimiz Hakkında

Otomotiv sektörü, en karmaşık tedarik zincirlerinden birine sahiptir.

Otomobil imalatçısı ile imalat sürecine giren hammaddelerin kaynakları arasındaki tedarikçi sayısı genellikle 6 ila 10 seviye arasında değişmektedir.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.