Şarj Şarj

Evde Şarj

Elektrikli aracınızı evde şarj etmek, ihtiyaç duyduğunuz anda aracınızın hazır olmasını sağlamanın kolay ve etkili bir yolu. Aracınızı standart bir ev prizine bağlamanız ve şarj olmasını beklemeniz yeterli*. Bunun için ihtiyaç duyduğunuz tek ürün Ford Pro Portatif Şarj İstasyonu’dur.

Ford Duvar Tipi Şarj Aleti Ford Duvar Tipi Şarj Aleti
Ford Duvar Tipi Şarj Aleti

Evinizdeki prizlerin sunduğu gücün sınırlı olmasından dolayı aracınızın bataryasını şarj etmenin en hızlı yolu bu değildir. Elektrikli aracınızı evde en hızlı şekilde şarj etmek mi istiyorsunuz? Ford çeşitli duvar şarj ünitesi seçenekleri bu sorunuza yanıt olabilir.


 

Şarj Ünitesi Kurulum Şarj Ünitesi Kurulum
Şarj Ünitesi Kurulum

Uzman ekibimiz ile evinizde daha yüksek güçlü bir duvar şarj ünitesi kurulmasına yardımcı olabiliriz. Ford’un duvar şarj üniteleri normal prizlere kıyasla daha hızlı şarj olanağı sunarak elektrikli aracınızın ihtiyaç duyduğu an yeniden yola çıkmasını sağlar. 

Hızlı Şarj Hızlı Şarj
Hızlı Şarj

Şarj alternatifleri olan 7.4 kW AC; 11 kW AC ve 22 kW AC güç çıkışına sahip Ford Pro şarj istasyonlarını Ford Yetkili Bayilerinden tedarik edebilirsiniz. Yüksek akım gerektiren daha hızlı DC şarj istasyonları için ise elektrik altyapısının uygunluğunu kontrol etmek ve bazı revizyonları yapmak gerekmektedir. Yetkili iş ortaklarımız tarafından mevcut elektrik altyapısı saha keşif çalışmalarını yaptırabilirsiniz.

Halka Açık İstasyonlarda ve Varış Noktasında Şarj

Tam elektrikli ve şarj edilebilir hibrit araç portföyümüzden bir araç aldığınızda aracın teslimi sırasında halka açık şarj istasyonlarında kullanılabilecek standart şarj kabloları verilmektedir. Böylece Ford aracınızı Avrupa genelindeki 100.000’den fazla (ve sayısı her geçen gün artan) şarj noktasından dilediğinizde avantajlı şekilde şarj edebilirsiniz. Halka açık istasyonlarda şarj sürelerini daha da hızlandırmak için tüm tam elektrikli araçlarımız ve vanlarımızda isteğe bağlı yüksek güç şarj kabloları da sunulmaktadır.

Evde Daha Hızlı Şarj

Tam elektrikli veya şarj edilebilir hibrit aracınızı evde en hızlı şekilde şarj etmek mi istiyorsunuz? Ford çeşitli duvar şarj ünitesi seçenekleri bu sorunuza yanıt verebilir. Uzman iş ortaklarımızdan* birinin desteğiyle evinizde daha yüksek güçlü bir duvar şarj ünitesi kurulmasına yardımcı olabiliriz. Ford’un duvar şarj üniteleri normal prizlere kıyasla daha hızlı şarj olanağı sunarak tam elektrikli veya plug-in hibrit aracınızın ihtiyacınız olduğu an yeniden yola çıkmaya hazır olmasını sağlıyor. 

Şarj Kurulum Formu

Depoda Şarj

Araç sahiplerine ait garaj ve park alanlarında, elektrikli araçların şarj edilebilmesi için gerekli şarj donanım ve yazılımı, anahtar teslimi sırasında verilir. Bu ekipmanla elektrikli araçlarınızı yaklaşık 8 saatte %0’dan 100’e şarj edebilirsiniz.

Kurulum Ve Keşif Hizmetleri

Şarj istasyonlarımızı satın aldığınızda, Ford uzman ekibi tarafından ücretsiz bir şekilde kurulum hizmeti alırsınız.Ekibimizin kurulumu yapması için altyapı hazırlıklarının tamamlanmış olması gerekir. Altyapı keşfini de şarj istasyonu ile birlikte bayilerimizden talep edebilirsiniz.

Halka Açık Alanlarda Şarj

Halka açık şarj noktaları, evde olduğundan daha hızlı bir şarj kapasitesine sahiptir ve  yolda şarj ihtiyaçları için en iyi çözümdür. Halka açık hızlı AC şarj noktaları (11kW), saatte yaklaşık 58 km’ye kadar menzil sağlarken, hızlı DC şarj cihazları (120 kW) yaklaşık 40 dk'da %80 bataryanızı doldurur. Çabucak yola koyulmanız gereken zamanlarda doğru tercihtir.

Aracınızı Şarj Edin

Elektrikli aracınızı gelişmiş kendi kendini şarj etme teknolojisinden, ev prizlerine takmaya kadar çeşitli şekillerde şarj edebilirsiniz. Aracınızın şarjlı ve kullanıma hazır olduğundan nasıl emin olabileceğinizi videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.