Ford Performance Türkiye Ford Performance Türkiye

Ford Performans Türkiye

Ve yarış başladı.​
“Otomobil yarışları, ikinci otomobil üretildikten beş dakika sonra başladı.”​
Henry Ford

Kariyerinin başında kendi ürettiği otomobillerle yarışan Henry Ford, motor sporlarına verdiği önemle daha o dönemde tüm motor sporları serilerinde başarılı olabilecek bir markanın temelini atıyordu.  Henry Ford’un başlattığı motor sporları kültürü ve heyecanı ülkemizde 1968 yılında yapılan ve ilk resmi ralli olan Türkiye Rallisi’nde başladı. Otosan çatısı altında hazırlanan Renç Koçibey ile Demir Bükey’in kullandığı Anadol A1 ile kazanılan o yarış bugün son sürat devam eden bir tutkuya dönüşürken, Ford Otosan tarihine de altın harflerle yazıldı.

Castrol Ford Team Türkiye

Castrol Ford Team Türkiye kurulduğu günden bu yana spora verdiği destekle Türkiye’nin en başarılı ve en uzun ömürlü ralli takımı olma özelliğini sürdürmektedir. 

Yakından Tanı

TransAnatolia

Dünyanın en zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia, Eskişehir - Kars arasındaki yollarda benzersiz bir mücadeleye sahne oldu.

Maceraya Tanık Ol

E-Spor

“Geleceği Bugünden Yaşa vizyonumuz kapsamında geleceğin motor sporlarını şekillendiren ve yıldızlarını keşfetmemizi sağlayan bir arena olan E-Spor’u, Türkiye’de en çok destekleyen otomotiv markası olmaktan gururduyuyoruz.

Keşfet

Ford Performance Araçları

Henry Ford’un 1901’de ateşlediği fitille yarışmacı ruhumuzu kazandık. Ralli, Formula 1 ve daha birçok uluslararası organizasyonda seneler için boy göstererek çetin mücadeleler verdik. Yarışma tutkusunun bir benzerini herkese deneyimletmek adına performans araçlarımızı üretmeye başladık.

İncele

Daha Fazla Performans için

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.