Ford Garanti Koşulları Ford Garanti Koşulları

Ford'un Sağladığı Güvenceler

Ford marka aracınızı ister sıfır, ister ikinci el almış olun, onu keyifle ve güvenle kullanmanızı sağlamak istiyoruz. Yolculuklarınızın keyfini sürmeniz ve geri kalan işleri bize bırakabilmeniz için de, kişisel gereksinimlerinizi karşılayacak bakım ve destek hizmetlerini sağlayan kapsamlı güvence paketleri sunuyoruz.

Ford 365 Garanti, aracınızı üretici firma garantisi sona erdikten sonra koruyan özel bir hizmettir. Daha önce hiç gelmemiş olsanız bile Ford'un yetkili servis noktalarında periyodik bakım hizmeti satın aldığınızda 1 yıllık ücretsiz onarım garantisi kazanırsınız. Bakımlara gelmeye devam ettikçe, garantiniz de devam eder, arıza ve endişeniz ortadan kalkar.Daha fazla bilgi...

Ford üreticilerimizin verdikleri garanti sayesinde, binek araçlarımızı 4 yıl / 100.000 km’ye, ticari araçlarımızı ise 3 yıl ve sınırsız km'ye kadar aracınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tüm onarım işlemleri, yüksek kalite standartlarına göre yürütülmektedir. Üstelik, Ford marka aracınızı satmaya karar verirseniz, garantinin devredilebilir olması, aracın yeni sahibi açısından da gerçek bir artı değer oluşturacaktır.

Ford yetkili satıcıları ve Ford yetkili servisleri, garanti kapsamındaki onarımlarda sadece Ford orijinal yedek parçalarını kullanırlar. Ancak orijinal olan bu parçalar kalite ve güvenlik standartlarımızı karşılamaktadır. Bu sayede, Ford marka aracınızın performansı ve değeri olumsuz etkilenmemektedir.

Ford Otosan orijinal parçaları Ford Otosan 2 yıl sınırsız km yedek parça garantisine sahiptir*.

*2 Yıl sınırsız km yedek parça garantisi, orijinal Ford Otosan menşeili parçalarda geçerli olup, ömürlü ve sarf malzeme olmayan parçalarda geçerlidir. Garanti kapsamı, imalat kaynaklı olarak oluşan arızalarda parçanın kendisi ve etkilediği parçaları kapsamaktadır. Garanti süresi, müşteri fatura tarihinden itibaren 2 yıldır. Garanti kapsamından faydalanacak olan aracın periyodik bakımlarını düzenli olarak Ford Yetkili Servislerinde yaptırmış olması gerekmektedir.

Ford Boya Garantisi aracınızın üstün teknoloji ile üretilen ve boyanan araç gövdelerini imalattan kaynaklanan boya hatalarına karşı size güvence sunar. Ford Gövde Paslanmazlık Garantisi ile Ford’unuz korozyona karşı güvencededir.

Paslanmaya Karşı Güvence
Ford aracınızın gövdesi, iç kısmından paslanmaya karşı 12 yıla kadar (aracın modeline bağlı olarak) korunmuştur. Bu güvencenin korunması için, bakım dosyasında belirtildiği şekilde, Ford aracınızın kaporta ve boya bakımını düzenli olarak yaptırmalısınız (bu bakım, periyodik bakım sırasında yapılabilir).

Ford’unuz varsa, garanti kapsamında olsun veya olmasın başına bir kaza geldiğinde ilk arayacağınız yerin 444 36 73 Ford İletişim Merkezi olmasını tavsiye ediyoruz.
Çünkü siz 444 36 73’ü aradığınızda Ford Aktif Yol Destek Asistanı (FAYDA) hizmetimiz size bedavaya bir çekici gönderiyor.
Gelen çekici, aracınızı en yakın Ford yetkili servisine çekiyor.
Bildiğiniz ve memnun kaldığınız bir serviste aracınız emin ellerde oluyor. Böylece siz de garantili ve kaliteli hizmetin keyfini sürüyorsunuz.

Yeni bir Ford araç aldığınız zaman hiçbir ek ücret ödemeden, yeni araç garantisi kapsamında korunursunuz. FordGüvence, aracınızdaki mekanik veya elektrik-elektronik arızalar sonucu yapılması gereken yedek parça değişimi, tamiri gibi işlerden ve ilgili işçilikten doğan maliyetleri azaltan bir programdır.

FordGüvence, üretici firma garantisi bitiminden sonra başlar, dahil olduğu paketin ek süresi veya ek kilometresinden biri dolana kadar devam eder. Daha fazla bilgi...

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.