FORD PERFORMANCE TÜRKİYE

Ve Yarış Başladı.

Otomobil yarışları, ikinci otomobil üretildikten beş dakika sonra başladı.
                                                                                                           -Henry Ford
 
Kariyerinin başında ürettiği otomobillerle yarışan Henry Ford, dönemin takım sahibi ve amatör pilotları arasında önde gelen isimlerindendi. Motorsporlarına verdiği önemle, daha o dönemde tüm motorsporları serilerinde başarılı olabilecek bir markanın temelini atıyordu. Henry Ford’un vizyonu, otomobil ve motorsporlarına olan tutkusu, bilgisi ve çalışma azmi, Ford’u otomotiv ve motorsporları tarihinin en değerli markalarından birisi haline getirirken, 100 yıl önce yansıttığı vizyonu da markanın bugünkü konumuna gelmesini sağladı.
 
Henry Ford’un başlattığı motorsporları kültürü ve heyecanı ülkemizde Ford Otosan çatısı altında Türkiye’nin ilk resmi rallisi olan 1968’deki Trakya Rallisi’nde başladı. “34 KA 501” plakalı Anadol ile kazanılan o yarış, bugün son sürat devam eden bir tutkuya dönüşürken, Ford Otosan tarihine de altın harflerle yazıldı.

Castrol Ford Team Türkiye

Castrol Ford Team Türkiye

Sadece Yarışan Değil, Hep İleriye Giden Bir Takım.

Castrol Ford Team Türkiye kurulduğu günden bu yana spora verdiği destekle Türkiye’nin en uzun ömürlü ralli takımıdır. Ulusal veya uluslararası yarışlarda kazandığı sayısız ödüllere ek olarak birçok genç şampiyonun gelişimine katkıda bulunmuştur. (Eren Üçlertoprağı– TOSFED Başkanı, Serkan Yazıcı, Murat Bostancı, Yağız Avcı, Orhan Avcıoğlu, Burak Çukurova, Emre Yurdakul gibi)
 
Ayrıca Ford Sürüş Akademisi çatısı altında 2015 ve 2017 yıllarında hayata geçirilen projelerle 18-24 yaş arası gençlere güvenli sürüş eğitimi vererek, sosyal hayatın da tam merkezinde yer almaktadır.

Dünya Ralli Şampiyonası/WRC


Bir Yarıştan Fazlası. Bir Macera. Bir Zirve.

1973 yılında kurulan WRC, dünyanın en çetin yarışlarına şahitlik eden motorsporları şampiyonası olarak kabul ediliyor. Ford’un hikayesinin başlangıcı ise ralli sporunun başladığı ilk günlere kadar uzanıyor. Günümüzde bu serüveni, Ford’un eski fabrika takımı sürücüsü Malcom Wilson tarafından kurulan M-Sport devam ettiriyor.

Dünya Ralli Şampiyonası/WRC
Ford Performance Araçları

Ford Performance Araçları


Soluksuz Bir Yarış.

Henry Ford’un 1901 yılında mühendislerden oluşan küçük bir takımla başlattığı yarışma ateşi, motorsporları takımlarımızın her yarışında daha da alevleniyor. Fiesta ST, Ford GT ve efsane Mustang ile katıldığımız her yarışmada Henry Ford’un ilk günkü yarış tutkusunu yaşatmaya devam ediyoruz.

Daha fazla performans için

Hemen Tıkla!

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi yetkili satıcılarımızdan alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.