FORD PERFORMANCE TÜRKİYE

Ve Yarış Başladı.
“Otomobil yarışları, ikinci otomobil üretildikten beş dakika sonra başladı.”

                                                                                                           -Henry Ford
 
Kariyerinin başında kendi ürettiği otomobillerle yarışan Henry Ford, döneminin takım sahibi ve amatör pilotları arasında önde gelen isimlerindendi. Motorsporlarına verdiği önemle, daha o dönemde tüm motorsporları serilerinde başarılı olabilecek bir markanın temelini atıyordu. Henry Ford’un vizyonu, otomobil ve motorsporlarına olan tutkusu, bilgisi ve çalışma azmi, Ford’u otomotiv ve motorsporları tarihinin en değerli markalarından birisi haline getirirken, 100 yıl önce yansıttığı vizyonu da markanın bugünkü konumuna gelmesini sağladı. Henry Ford’un o yıllarda söylemiş olduğu “Motorsporları Otomotiv Endüstrisi’nin laboratuvarıdır” sözünün önem ve anlamı günümüzde daha iyi anlaşılmaktadır.

Henry Ford’un başlattığı motorsporları kültürü ve heyecanı ülkemizde 1968 yılında yapılan ve ilk resmi ralli olan Türkiye Rallisi’nde başladı. Otosan çatısı altında hazırlanan Renç Koçibey ile Demir Bükey’in kullandığı Anadol A1 ile kazanılan o yarış bugün son sürat devam eden bir tutkuya dönüşürken, Ford Otosan tarihine de altın harflerle yazıldı.

TransAnatolia

Dünyanın en zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia, Eskişehir-Kars arasındaki yollarda benzersiz bir mücadeleye sahne oluyor.

TransAnatolia
Castrol Ford Team Türkiye

Castrol Ford Team Türkiye

Sadece Yarışan Değil, Hep İleriye Giden Bir Takım.

Castrol Ford Team Türkiye kurulduğu günden bu yana spora verdiği destekle Türkiye’nin en başarılı ve en uzun ömürlü ralli takımı olma özelliğini sürdürmektedir. 1975 yılından beri önceleri pilot, sonrasında takım direktörü olarak otomobil sporları kariyerini sürdüren Serdar Bostancı’nın direktörlüğünde takım ulusal ve uluslararası yarışlarda Serkan Yazıcı, Adnan Sarıhan, Nejat Avcı, Burak Çukurova, Mehmet Besler, Emre Yurdakul, Burcu Çetinkaya, Yağız Avcı, Orhan Avcıoğlu, Murat Bostancı, Buğra Banaz gibi birçok sporcuyu da şampiyonluklara taşımıştır.

Sportif etkinliklerin dışında Focus’layan kazansın, Neşeli Günler, Courier Ball, DSFL, Mavi Işık, Ready for Ranger, Mustang-Babalar Günü gibi sosyal projelerin yaratılmasında ve uygulanmasında da önemli rol oynayan Castrol Ford Team Türkiye bu etkinliklerle sosyal medyada çokça yer almaktadır.

Dünya Ralli Şampiyonası/WRC


Bir Yarıştan Fazlası. Bir Macera. Bir Zirve.

1973 yılında kurulan WRC, dünyanın en çetin yarışlarına şahitlik eden motorsporları şampiyonası olarak kabul ediliyor. Ford’un hikayesinin başlangıcı ise ralli sporunun başladığı ilk günlere kadar uzanıyor. Günümüzde bu serüveni, Ford’un eski fabrika takımı sürücüsü Malcom Wilson tarafından kurulan M-Sport devam ettiriyor.

Dünya Ralli Şampiyonası/WRC
E-Spor

E-Spor

“Geleceği Bugünden Yaşa” vizyonumuz kapsamında geleceğin motor sporlarını şekillendiren ve yıldızlarını keşfetmemiz sağlayan bir arena olan E-Spor’u,

Türkiye’de en çok destekleyen otomotiv markası olmaktan gurur duyuyoruz.

Ford Performance Araçları


Soluksuz Bir Yarış.

Henry Ford’un 1901 yılında mühendislerden oluşan küçük bir takımla başlattığı yarışma ateşi, motorsporları takımlarımızın her yarışında daha da alevleniyor. Fiesta ST, Ford GT ve efsane Mustang ile katıldığımız her yarışmada Henry Ford’un ilk günkü yarış tutkusunu yaşatmaya devam ediyoruz.

Ford Performance Araçları

Ford Performance dünyasından haberler

Performans araçları ile ilgili son gelişmelerin hepsi bu sayfada.
Daha fazlasını görmek için hemen tıkla, keşfet!

Ford Performance dünyasından haberler

Daha fazla performans için

Hemen Tıkla!

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.