Şarj Şarj

Mustang Mach-E Şarjı

Mustang Mach-E, kolaylık sunan farklı birçok şarj seçeneğine sahiptir. Elektrikli aracınızı evde şarj etmek için normal şebeke kaynağınıza takmanız yeterliyken, bunun yanı sıra alternatif olarak, isteğe bağlı alabileceğiniz bir Ford Wallbox sayesinde bir gecede tam kapasitede şarja ulaşabilirsiniz.

Şarj Prizleri ve Kabloları

Mustang Mach-E, iki şarj kablosuyla birlikte gelir; biri evde şarj etmek, diğeri ise dışarıdayken şarj etmek için tasarlanmıştır. Evde kullanım için, Evrensel Şarj Kablosu’nun değiştirilebilir adaptörleri sayesinde, hem evsel hem de endüstriyel prizlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca, herkes kendi yerleşik şarj istasyonuna sahip olmadığı için halka açık AC şarj istasyonlarında kullanmak üzere bir ara kablo da beraberinde gelir. Tüm yüksek güçlü DC halka açık şarj istasyonları, özel ve yerleşik şarj kablolarına sahiptir. Bu nedenle, kullanımları için ek bir kablo getirmenize gerek yoktur.

Evde Şarj

Mustang Mach-E'nizi evde şarj etmek, akıllı telefonunuzu şarj etmek kadar kolaydır. Aracınızla birlikte verilen Ford Portatif Şarj Aleti'ni geleneksel bir prize takmanız yeterlidir. Alternatif olarak, dilerseniz alabileceğiniz Ford Duvar Tipi Şarj Aleti ile evde bir hızlı şarj noktası yaratabilirsiniz. Ford Duvar Tipi Şarj Aleti, ev tipi prizden daha hızlı şarj eder ve evde hızlı şarj rahatlığı sunar. Ford Duvar Tipi Şarj Aleti, 420 km'lik sürüş menziline yaklaşık 10 saatte, yani her saat 41-42 km’ye kadar sürüş menziline yetecek kadar enerji tedarik eder.

Evde Şarj Noktası

İsteğe bağlı olarak sunulan Ford Wallbox ile evinizde en hızlı şarj seçeneğine sahip olabilirsiniz. Saatte 35 kilometreden fazla yola yetecek kadar enerji üretir ve aracınızı bir gecede şarj eder. Wallbox'un kurulumu ve ayarları için montaj ekibi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Şarj Kurulum Formu

Ev Prizinden Şarj Kolaylığı

Mustang Mach-E’nin yanında gelen Ford Evrensel Şarj Kablosu yüksek güçlü bir prizde kullanıldığında, saatte 41-42 km'ye kadar şarj edilebilir. Ford Wallbox'ta olduğu gibi, yüksek akımlı bir priz tesisatı için işinin ehli bir elektrikçiye ihtiyacınız olacak.

Aynı şarj kablosunu normal bir ev prizinde de kullanabilirsiniz. Saatte yaklaşık 18-20 km menzil ile daha yavaş şarj eder ancak elektrikli araç şarjı olmayan arkadaşlarınızı ziyaret ettiğinizde oldukça kullanışlıdır.

Evde Şarj Süreleri

Mustang Mach-E'nin normal bir ev prizine göre Ford Wallbox kullanıldığında ne kadar sürede şarj olduğuna bir göz atın:

Ev Tipi Priz (2 Pinli) Ev Tipi Priz (2 Pinli)
Ev Tipi Priz (2 Pinli)


 

Ev Tipi Priz (3 Pinli) Ev Tipi Priz (3 Pinli)
Ev Tipi Priz (3 Pinli)


 

Ford Bağlantılı Duvar Kutusu Ford Bağlantılı Duvar Kutusu
Ford Bağlantılı Duvar Kutusu

Halka Açık Şarj Noktaları

Halka açık şarj noktaları, evde şarjdan daha hızlı şarj kapasiteleriyle yolda şarj ihtiyaçları için mükemmel bir çözümdür. Halka açık hızlı AC şarj noktaları (11kW), saatte yaklaşık 58 km’ye kadar menzil sağlarken, hızlı DC şarj cihazları (50 kW) saatte yaklaşık 280 km’ye kadar menzil sağlayabilir. Çabucak yola koyulmanız gereken zamanlar için birebir.

Halka Açık Şarj Süreleri

Mustang Mach-E'nin üç farklı halka açık şarj noktasında, ne kadar sürede şarj olduğuna bir göz atın.

11 Kw Şarj 11 Kw Şarj
11 Kw Şarj
50 Kw Şarj 50 Kw Şarj
50 Kw Şarj
150 Kw Şarj 150 Kw Şarj
150 Kw Şarj
 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.