Performans ve Verimlilik

 Ford Ranger Raptor, GT Supercar ve Focus RS araçlardaki Ford Performans DNA'sını mükemmel bir şekilde eşsiz bir arazi kabiliyetiyle birleştiriyor. Ford 2.0L EcoBlue Dizel motoru, hassas bir şekilde tasarlanmış çift turbo modeli, yeni 10 vitesli otomatik şanzıman ve pedallı vites değiştiricilerle birlikte sunuluyor. Sonuç ise, rakipsiz bir sürüş deneyimi. Amaca göre tasarlanan arazi lastikleri, yüksek kum tepeleri ve kalın çamur göllerinden hızlı akan nehir geçitlerine ve dik dağ yollarına kadar her araziye hâkim olmanıza yardımcı olur.

Gelişmiş yeni motor teknolojisi

Gelişmiş yeni motor teknolojisi

Ranger Raptor'ın gelişmiş 2.0 litre iki turbolu EcoBlue dizel motoru daha fazla güç, daha yüksek verimlilik ve daha düşük emisyon için tasarlandı. 213 PS ve 500 Nm tork gücü sunan bu motor, arazi performansı için yeni bir standart belirliyor.

Daha düşük emisyon

Ranger Raptor'un motoru sıkı Euro 6.2 emisyon standartlarını karşılayacak şekilde geliştirildi. Bu standartlar, hava kalitesini artırmak ve egzoz emisyonlarını düşürmek üzere tasarlanmıştır.

Daha düşük emisyon
Sofistike, 10 vitesli otomatik şanzıman

Sofistike, 10 vitesli otomatik şanzıman

Gelişmiş, yeni 10 vitesli otomatik şanzımanla Ranger Raptor olağanüstü bir yakıt ekonomisiyle birlikte ödüllendirici bir hızlanma sunuyor. Şanzımanın değişen koşullara zahmetsizce adapte olmasını sağlayan gerçek zamanlı adaptif vites değiştirme özelliğini de kullanıyor. Böylelikle, ister otoyolda isterse zorlu off-road arazi şartlarında olun, daima doğru zamanda doğru vitesi kullanırsınız.

Hızlı vites değiştirme

Performansta esinlenilerek geliştirilen magnezyum pedal sayesinde vitesi kolay ve hızlı bir şekilde değiştirilebiliyor. Direksiyon simidine yerleştirilen vites kolu sayesinde, virajlarda ellerinizi direksiyondan ayırmadan daha verimli bir şekilde vites değiştirebilirsiniz.

Hızlı vites değiştirme
Arazi lastikleri

Arazi lastikleri

33 inç arazi lastikleri standart olarak sunulurken, standart fabrika lastiklerine göre daha hassas lastik izi deseni, daha uzun lastik ömrü ve daha dayanıklı yan duvarlara sahiptir.

Önemli seyahat bilgileri

Aracınızdaki yol bilgisayarı; kat ettiğiniz mesafe, yakıt tüketimi, hız ve dış ortam sıcaklığı gibi önemli bilgi ve rakamları gösteriyor. Ayrıca, aracınızın deposundaki yakıtla daha ne kadar yol kat edebileceğini yaklaşık olarak gösteren bir gösterge de bulunuyor. Bu özellik uzun yolculuklarda veya uzak yerlere seyahat edecekseniz gerçekten faydalı olabiliyor.

Önemli seyahat bilgileri

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.