Yüksek performans ve verimlilik

Ödüllü 1.0 litrelik Ford EcoBoost benzinli motor, motor teknolojisinin ulaştığı noktanın mükemmel bir örneğidir.

Güç, performans ve düşük emisyonda ideal dengeyi sağlamak üzere tasarlanan EcoBoost motor sınıfında lider.

Performanstan ödün vermeyin

Performanstan ödün vermeyin

Çığır açan 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor Yılın Uluslararası Motoru ödülünü altı defa kazanmıştır*. Bu şaşırtıcı bir durum değil. 125 PS güç seçeneğiyle sunulacak olan EcoBoost motor, klasik bir 1.6 litrelik motordan bekleyebileceğiniz gücü sunmakla birlikte, daha iyi yakıt tasarrufu ve daha düşük CO2emisyonu sağlar.

*2017 Yılın Uluslararası Motoru, 1.0 litre altı kategorisi galibi.

Gelişmiş dizel güç

1.5 litrelik Ford EcoBlue yepyeni bir dizel motordur ve Yeni EcoSport bu motorun kullanıldığı ilk araçtır. Dört silindirli, turbo şarjlı, yakıt enjeksiyon teknolojisi, 100 PS düzeyinde güç sağlayabilir. Sessiz ve güçlü motor aynı zamanda yüksek yakıt tasarrufu sağlamaktadır: 4.8 l/100 km. CO2 emisyonları ise 118 g/km düzeyindedir.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketin

Otomatik Start-Stop özelliği trafik ışıklarında ya da sıkışık trafikte durduğunuzda, motoru otomatik olarak kapatır. (Klima, radyo ve Ford SYNC gibi temel fonksiyonlara enerji sağlamaya devam eder). Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise sistem aracı yeniden çalıştırır ve şehir trafiğinde %10'a kadar yakıt tasarrufu sağlar.

Hızlı manuel vites değiştirme

Hızlı manuel vites değiştirme

Yüksek tork kapasitesine sahip 6 ileri vitesli manuel şanzıman, hızlı ve hassas vites değiştirme olanağı sağlar. Geliştirilmiş yeni mekaniği ise daha sessiz geri vites geçişi sunar.

Gelişmiş otomatik şanzıman

Gelişmiş otomatik şanzıman

Yeni Ford EcoSport’un 1.0 litre EcoBoost motoruna her türlü yol koşulunda üstün performans sunan 6 İleri konvansiyonel otomatik şanzıman eşlik ediyor. Otomatik şanzımanın rahatlığını manuel şanzımanın sağladığı hâkimiyetle bir araya getiren altı ileri vitesli sistem, vitesler arasında güç kaybı olmadan pürüzsüz geçiş sağlar.

Direksiyondan vites değiştirmenin keyfini çıkarın

Direksiyondan vites değiştirmenin keyfini çıkarın

Yarış otomobillerinden esinlenen bu teknoloji, hızlı vites değiştirme seçeneğini parmaklarınızın ucuna getiriyor. Pedal kumandalarının direksiyona yerleştirilmiş olması, virajlarda daha verimli bir şekilde vites değiştirmenizi sağlar.

Yakıt tasarrufuna destek

Yakıt tasarrufuna destek


Maksimum yakıt tasarrufu için gösterge panelindeki vites göstergesi ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler.

Yol bilgisayarı

Yol bilgisayarı

Yolculuklarınızda otomobiliniz ve çevreyle ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan sistem, dış ortam sıcaklığı, yakıt durumu ve kilometre bilgilerine ulaşmanızı, otomobilinizin fonksiyonlarıyla ilgili kontrol ve ayarlamaları yapmanızı sağlar.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.