Bilgi Alın

Transit Van Özellikler Transit Van Özellikler

Ford Transit Van Özellikleri

Daha akıllı, daha da kullanışlı. Daha güçlü ve verimli motorlar. Göz alıcı yeni tasarım.
En önemlisi ise, taşıma kapasitesindeki geliştirmeler. Karşınızda Ford Transit.

Fiyat Listesi

Sürüş Deneyimi

Sürüş Deneyimi Sürüş Deneyimi

Modu Koşullara Uygun Olarak Değiştirin

Seçilebilir Sürüş Modları sayesinde Transit'in yol tutuşunu belirli bir işe veya araziye uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Normal mod, Kaygan mod ve daha fazla yakıt tasarrufu için yeni EcoMode arasından seçim yapabilirsiniz.

Stressiz Park ve Daha Kolay Geri Manevra Stressiz Park ve Daha Kolay Geri Manevra
Stressiz Park ve Daha Kolay Geri Manevra

Geri manevralarda size yardımcı olmak üzere orta konsola yerleştirilmiş ekran, gözünüzden kaçabilecek nesneleri gösterir ve en dar yerlere bile park edebilmenize yardımcı olmak üzere ekranda sanal çizgiler görüntülenir. Geri Görüş Kamerası geri vitesi seçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer.
 

Daha Kolay Geri Manevra Ve Daha İyi Görüş Daha Kolay Geri Manevra Ve Daha İyi Görüş
Daha Kolay Geri Manevra Ve Daha İyi Görüş

Yeni Geri Görüş Kamerası, aracınızın arkasında duran her şeyi daha iyi görebilmeniz için Transit'in üst kısmına monte edilmiştir. Orta konsola yerleşik ekran gözünüzden kaçması mümkün olanları gösterir; en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak üzere sistem sanal çizgilerle size yardımcı olur. Geri Görüş Kamerası geri vitesi seçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer. Tavanın arka kısmına LED Tepe Lambası monte edilmiştir. Bu özellik, güneş battıktan uzun süre sonra bile çalışmaya devam etmenizi sağlar. Akıllı sistem, uzun bir günün sonunda evinize gidebilmenizi temin etmek üzere, akü zayıfladığında ışığı otomatik olarak kapatır.

Tümüyle Aracınıza Hakim Olun Tümüyle Aracınıza Hakim Olun
Tümüyle Aracınıza Hakim Olun

Aracın ön kısmında bulunan panoramik kamera, Transit'inizin çok işlevli ekranında bölünmüş ekran görüntüsü verir; böylece her iki taraftan gelen araçları, bisikletleri veya yayaları görebilirsiniz. Dar bir park alanından yavaş yavaş çıkmaya çalışıyorsanız veya görüşünüzün engellendiği kalabalık bir yoldaysanız, bu ön geniş görüş kamerası paha biçilmez bir özelliktir.


 

Göremediğinizi Gören Teknoloji Göremediğinizi Gören Teknoloji
Göremediğinizi Gören Teknoloji

Kör Nokta Uyarı Sistemi radar sensörleri yardımıyla kör noktanıza girerek görüş alanınızdan çıkabilecek araçları algılar. Transit'in iki tarafında bulunan sensörler, yan kapı aynasında net olarak görülen turuncu bir ışıkla sizi uyarır.

 

Şeridinizde Kalmanıza Yardımcı Olan Gelişmiş Sistem Şeridinizde Kalmanıza Yardımcı Olan Gelişmiş Sistem
Şeridinizde Kalmanıza Yardımcı Olan Gelişmiş Sistem

Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcı Sistemi, önünüzdeki yolu sürekli olarak izleyen bir kamerayla, yanlışlıkla şeritten çıktığınızı algılar. Şeritte Kalma Yardımcısı, aracınızı şeridinize güvenle yönlendirmenize yardımcı olur. Tekerleğiniz yol çizgisine veya yol kenarına değerse Şerit Takip Uyarı Sistemi direksiyonu titretir ve görsel bir uyarı verir. Bu teknoloji saatte 64 kilometreden düşük hızlarda otomatik olarak devreden çıkar veya manuel olarak kapatılabilir.

Aracınızı Daha Verimli Sürmenize Yardımcı Olur Aracınızı Daha Verimli Sürmenize Yardımcı Olur
Aracınızı Daha Verimli Sürmenize Yardımcı Olur

Yenilikçi Ford EcoMode sistemi, sürüş davranışlarınızın yakıt tüketiminize etkisini sürekli değerlendirir. Hız, vites değiştirme, fren yapma ve öngörü düzeyleri gibi alışkanlıklarınızın yanında yaptığınız kısa ve uzun yolculuk sayısını analiz eder. EcoMode sonra bu bilgileri kontrol panelindeki bir ekranda size gösterir. Buradaki amaç sizi daha verimli sürüşe teşvik etmek, yakıt tüketimini azaltmak ve aracın ömrü boyunca tasarruf yapmanızı sağlamaktır.
 

Her Duruma Cevap Veren Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi Her Duruma Cevap Veren Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi
Her Duruma Cevap Veren Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi

Elektrik destekli direksiyon, aracın hızına bağlı olarak değişen miktarlarda yardım sağlarken motordan güç çekmek yerine elektrik gücünü kullanarak yakıt ekonomisinin artırılmasına yardımcı olur. (Önden çeker tüm modeller ile arkadan iter EcoBlue Hibrit ve EcoBlue Upgrade motora sahip modellerde standarttır.)

Yokuşta Kalkışlarda Daha Fazla Kontrol Yokuşta Kalkışlarda Daha Fazla Kontrol
Yokuşta Kalkışlarda Daha Fazla Kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2-3 saniye süreyle fazladan fren gücü uygulayarak ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir.

Tarz Ve Görünürlük İçin Gündüz Yanan Yeni Led Lambalar Tarz Ve Görünürlük İçin Gündüz Yanan Yeni Led Lambalar
Tarz Ve Görünürlük İçin Gündüz Yanan Yeni Led Lambalar

Yüksek enerji verimliliğine sahip bu gelişmiş LED gündüz farları, Transit’i ayırt eden özgün bir görünüm sunar: Gündüz fark edilmenize, gece de net bir biçimde görülmenize yardımcı olur.


 

Performans ve Verimlilik

Performans ve Verimlilik Performans ve Verimlilik

Kirliliği Önleyen Katkı Maddesi

Seçici katalitik indirgeme sistemi, egzoz gazındaki NOx emisyonlarını azot ve suya dönüştürmek için üre/su bazlı AdBlue® sıvısını kullanır. Daha sonra bir partikül filtresi, aracın egzozuna yayılan katı parçacıkların %99'undan fazlasını indirger. Doğru şekilde çalışması için, Ford EcoBlue dizel motorunuzun AdBlue® deposu AdBlue® sıvısı ile doldurulmalıdır. Sıvı seviyesi düştüğünde, sistem uyarı ışıkları yanacaktır.

Gelişmiş Yeni Motor Teknolojisi Gelişmiş Yeni Motor Teknolojisi
Gelişmiş Yeni Motor Teknolojisi

Bir dizi gelişmiş 2.0-litre Ford EcoBlue dizel motor seçeneğiyle sunulan Transit, her zamankinden daha güçlü ve daha verimli. 185 beygire kadar güç olanağı sunan motor ve aktarma sistemi seçenekleriyle, özel ihtiyaçlarınızı karşılayın.
 

Ecoblue Hibrit Teknolojisi Ecoblue Hibrit Teknolojisi
Ecoblue Hibrit Teknolojisi

Transit Van, yenilikçi bir dizel hibrit teknolojisiyle sunuluyor. Entegre bir marş/jeneratör, araç hareket halindeyken enerjiyi topluyor ve 48 volt lityum iyon bataryada depoluyor. Depolanan enerji daha sonra sürüş ve ivmelenme sırasında motora yardımcı olmak ve aracın elektrikli destek sistemlerini çalıştırmak için kullanılıyor. Sistem, özellikle dur-kalk trafikte daha verimli yakıt tüketimi sağlıyor. EcoBlue Upgrade motor altyapısı üzerine geliştirilen, segmentinde ilk ve tek olarak sunulan EcoBlue Hibrit motorlar, ticarete rakipsiz.

Otomatik Start-Stop Özelliğiyle Daha Az Yakıt Tüketin Otomatik Start-Stop Özelliğiyle Daha Az Yakıt Tüketin
Otomatik Start-Stop Özelliğiyle Daha Az Yakıt Tüketin

Bu teknoloji, trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunuzda motoru otomatik olarak kapatabilir. Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise, siz her zamanki gibi debriyaja basıp birinci vitesi seçerken veya otomatik modellerde ayağınızı fren pedalından çekerken, sistem aracı yeniden çalıştırır. Otomatik Start-Stop, özellikle şehir içi trafikte etkilidir ve yakıt tüketimini %10'a kadar azaltabilir.

Akünüzü Daha Verimli Biçimde Şarj Edin Akünüzü Daha Verimli Biçimde Şarj Edin
Akünüzü Daha Verimli Biçimde Şarj Edin

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda, siz gaz pedalına basarken şarj etmekten kaçınır. Bu da daha fazla yakıt tasarrufu yapmanıza ve emisyonları daha da azaltmanıza yardımcı olabilir.
 

10 İleri Vitesli Otomatik Şanzıman 10 İleri Vitesli Otomatik Şanzıman
10 İleri Vitesli Otomatik Şanzıman

Gelişmiş yeni 10 ileri vitesli otomatik şanzımanı sayesinde Transit VAN tatminkar hızlanma ve olağanüstü yakıt tasarrufu sunar. Şanzıman, değişen koşullara kolayca uyum sağlamasına olanak tanıyan, gerçek zamanlı adaptif vites değiştirme özelliğini kullanır. Böylelikle, ister otoyolda isterse zorlu off-road arazide yol alın, daima doğru zamanda doğru vitesi kullanırsınız.

Güvenlik ve Emniyet

Güvenlik ve Emniyet Güvenlik ve Emniyet

Euro NCAP Ödüllü Güvenlik

Ford Transit ve Transit Custom, Avrupa'da en çok satan ticari araçların değerlendirildiği Euro NCAP testinde “Aktif Güvenlik” alanında en iyi performans gösteren ticari araçlar olarak seçildi.

Ayrıca testlerde Transit ve Transit Custom Altın ve Gümüş ödüllerinin sahibi oldu.

Yayaları Korumaya Yardımcı Olabilen Sistem Yayaları Korumaya Yardımcı Olabilen Sistem
Yayaları Korumaya Yardımcı Olabilen Sistem

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Engelleme Yardımı aracın önündeki araç ve yaya trafiğini algılamak için radar ve kamera teknolojisini kullanır. Bir araç, yaya veya bisikletliyle çarpışma tehlikesi algılanırsa size bir uyarı verir. Bu uyarıya zamanında yanıt vermezseniz önden çarpışmaların etkilerini azaltmak ve hatta bu çarpışmaları önlemek için sistem otomatik olarak tam fren gücü uygulayacaktır. 

Lastiğin İndiğini Bildiren Erken Uyarı Sistemi Lastiğin İndiğini Bildiren Erken Uyarı Sistemi
Lastiğin İndiğini Bildiren Erken Uyarı Sistemi

Seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basıncı İzleme Sistemi gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarır.

 

Kurcalanmaya Karşı Korumalı Kilitlere Sahip Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistem

Tüm kapı kilitleri, zorlanarak kırılmayı önleyecek şekilde geliştirilen güçlendirilmiş donanımla korunmaktadır. Otomatik kilitleme sistemi, aracınızı hareket ettirdikten hemen sonra tüm kapıları otomatik olarak kilitleyecektir. Standart özellik olarak sunulan sistem, gösterge grubundan açılıp kapatılabilmektedir. Acil müdahalelere yardımcı olmak için araçlarda çarpışmanın şiddetine bağlı olarak otomatik olarak devreye giren kilit açma özelliği bulunmaktadır.

Konfor ve Rahatlık

Konfor ve Rahatlık Konfor ve Rahatlık

Sync 3. Zahmetsiz Bir Eller Serbest Deneyimi için

FORD SYNC 3, bağlantıda kalmanızı, telefonunuzu, müziğinizi ve navigasyon sistemini kontrol edebilmenizi sağlayan gelişmiş bir sistemdir. 

Kendilerini Koruyabilen Yan Aynalar Kendilerini Koruyabilen Yan Aynalar
Kendilerini Koruyabilen Yan Aynalar

Kazayla hasar oluşmasının önlenmesi amacıyla, araç park edildiğinde elektrikli, katlanır yan aynalar otomatik olarak içe doğru kapanır. Kapanma özelliği sayesinde aynalara zarifçe yerleştirilmiş göstergeler de korunur.

 

Hatasız Yakıt Doldurmayı Sağlayan Ford Kolay Yakıt Hatasız Yakıt Doldurmayı Sağlayan Ford Kolay Yakıt
Hatasız Yakıt Doldurmayı Sağlayan Ford Kolay Yakıt

Bu yararlı teknoloji sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak neredeyse imkansızdır çünkü farklı bir yakıt pompası depoya girmez. Daha da iyisi, Ford Kolay Yakıt sisteminin kapaksız bir sistem olması sayesinde kirli yakıt kapaklarına dokunmanıza gerek kalmaz.

Quickclear Sayesinde Ön Camınızı Kolayca Temizleyin Quickclear Sayesinde Ön Camınızı Kolayca Temizleyin
Quickclear Sayesinde Ön Camınızı Kolayca Temizleyin

Bu akıllı özellik, camın buzlandığı sabahlarda zaman kaybetmeden yola çıkabilmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sadece bir tuşa basın, ultra ince filamanlar ısınarak sileceklerin buzunu gidermenin yanı sıra ön camınızın buzunu, sisini ve buğusunu çözsün. 

Yağmura Otomatik Olarak Uyum Sağlayan Silecekler Yağmura Otomatik Olarak Uyum Sağlayan Silecekler
Yağmura Otomatik Olarak Uyum Sağlayan Silecekler

Yağmur Sensörlü Silecekler, aracınızın ön camında ıslaklık algıladığı anda çalışmaya başlar ve hava koşulları neyi gerektirirse, hızını o şekilde ayarlar. Silecekler harekete geçmeden önce ne kadar su birikeceğini belirleyen birkaç hassasiyet düzeyinden birini seçebilirsiniz.

Kullanışlılık

Kullanışlılık Kullanışlılık

Gelişmiş Görünürlük Gelişmiş Görünürlük
Gelişmiş Görünürlük

Tavanın arka kısmında güçlü, yeni bir LED Tepe Lambası bulunur. Bu özellik, güneş battıktan uzun süre sonra bile çalışmaya devam etmenizi sağlar. Akıllı sistem, uzun bir günün sonunda evinize gidebilmenizi temin etmek üzere, akü zayıfladığında ışığı otomatik olarak kapatır.

Daha Aydınlık Yük Alanıyla Daha Zahmetsiz Yükleme Daha Aydınlık Yük Alanıyla Daha Zahmetsiz Yükleme
Daha Aydınlık Yük Alanıyla Daha Zahmetsiz Yükleme

Standart özellik olarak sunulan yük alanı aydınlatma lambaları. Dilerseniz, ultra parlak LED aydınlatma seçeneğini de isteyebilirsiniz.

Olağanüstü Yük Alanı ve Erişim Olağanüstü Yük Alanı ve Erişim
Olağanüstü Yük Alanı ve Erişim

Transit, üç boyutuyla da olağanüstü bir yük alanı sunmaktadır: Yük uzunluğu, eni (iki tekerlek kemeri arası açıklık) ve kullanılabilir iç yükseklik. 15,1 mvaran yük alanına 3 metreden uzun yük sığdırabilirsiniz. 2,7 tona kadar taşıma kapasitesi ile asla yer sıkıntısı çekmeyeceksiniz ve neredeyse her şeyi taşıyabileceksiniz. Geniş yan yük kapıları, optimum açıklık yüksekliği ve arka erişim basamağı, yükünüze zahmetsiz erişim sağlar.

 

Yükünüzün Güvenliği için Bağlama Noktaları Yükünüzün Güvenliği için Bağlama Noktaları
Yükünüzün Güvenliği için Bağlama Noktaları

Yan duvarlarda bulunan sabit bağlama noktaları, aracınızın yük tabanının pürüzsüz kalmasını sağlıyor. Sistem, DIN ve ISO standartlarıyla uyumludur. 

Yükünüzün Güvenliği için Bağlama Noktaları Yükünüzün Güvenliği için Bağlama Noktaları
Daha Pratik, Daha Güvenli Yük Bağlama Sistemi

Bağlama noktaları genelde tabana monte edilir. Fakat yükünüzü sabitlemeye çalışırken bunlara ulaşmak zor olabilir. Bu yüzden Transit’teki bağlama noktaları tabandan biraz yukarıda, yük alanının yan duvarlarına yerleştirilmiştir. Bu sayede tabandaki engeller ortadan kaldırılmış, erişim kolaylaştırılmış, kir tuzakları yok edilmiş, temizlemesi kolay ve yeni bir yük tabanı sağlanmıştır. Ayrıca bel ve omuz seviyesinde aracın gövdesine entegre edilmiş ek bağlama noktaları vardır ve her biri 30 kg gibi etkileyici bir ağırlık taşıyabilmektedir

270 Derece Açılarak Kilitlenen Kapılar

Yükleme ve boşaltmayı her zamankinden daha kolay hale getirmek için, arka kapılar 270 derece açılarak kilitlenebilmektedir. Kapıların iç kenarlarında yer alan yüksek görünürlüğe sahip çıkartmalar, ışığı yansıtarak yoldaki diğer sürücüler için aracı görünür kılan bir uyarı görevi görmektedir. Artık kapıları kapatmak da daha kolay çünkü gelişmiş hava tahliye menfezleri yük bölümünde hava basıncı birikimini engeller.

Her Yerde Kullanışlı Eşya Bölmeleri

Transit, çok sayıda kullanışlı eşya bölmesiyle doludur. Örneğin, gösterge panelinde kolayca erişilebilen bir eşya bölmesi vardır. Gizli, kilitlenebilir torpido gözü A4 dosyaları katlamadan koyabilecek kadar büyüktür ve değerli eşyalar için koltuk altında pratik bir saklama bölmesi mevcuttur. Aracın kapıları da A4 sekreterlik ve 2 litrelik meşrubat şişesi sığabilen geniş cepler ile azami saklama alanı sunacak şekilde tasarlanmıştır.

BAYİ ARAMA

İhtiyacınıza uygun bir Ford Bayisi bulmak için, gelişmiş aramayı kullanın.

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.