Güçlü güvenlik ve koruma özellikleri

Aracınızı yokuşta hareket ettirmenin güçlüklerini ortadan kaldıran özellikten, sizin adınıza acil durum servislerini aramaya kadar birçok görevi yerine getiren sisteme kadar, Transit'te hayatı kolaylaştıran çok sayıda teknoloji vardır. Araçta aynı zamanda sizi hemen hemen her durumda koruyan ve aracınızı (ve yükünü) en kararlı hırsızlara karşı bile güvenceye alan birçok sistem bulunmaktadır. Özelliklerin standart / opsiyonel olma durumu için donanım tablolarına bakınız.

Aktif Devrilme Kontrolü

Aktif Devrilme Kontrolü

Ford'un eşsiz yuvarlanma seviyesi sensörü, Yuvarlanma Stabilite Kontrolü sisteminde, özellikle yüksek kütle çekim olan ve dönüş yapılan koşullarda lastikleri dengede tutmaya yardımcı olur..

Kontrolü sağlamanıza yardımcı olur

Sürücü virajı fazla hızlı aldığında motor torkunu azaltarak her bir lastiğe fren uygular ve aracın güvenle kontrol altında olmasına yardımcı olur.

Kontrolü sağlamanıza yardımcı olur
Elektronik Stabilite Programı, her koşulda hâkimiyetinize yardımcı olur

Elektronik Stabilite Programı, her koşulda hâkimiyetinize yardımcı olur

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izler, seyir çizgisindeki (patinaj gibi) herhangi bir sapmayı algıladığında, aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir. Aracın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olabilir.

Römorkunuzun güvenli çekişini sağlar

Treyler Eğim Kontrolü (TSC) treylerin 'gezinmesini' veya savrulmasını algılar ve sorunun giderilmesine yardımcı olmak için aracınızın hızını düşürerek daha kontrollü çekiş sağlar. Sistem, motor torkunu azaltır; tekerleklere giden fren gücünü kademeli olarak artırarak aracı yavaşlatır.

Römorkunuzun güvenli çekişini sağlar
Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil Durum Fren Desteği (EBA), acil bir durumda aracınızın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılar ve gerekiyorsa bu gücü artırır. Durma mesafesinin daha da kısaltılması amacıyla, yeni Hidrolik Arka Aks Takviyesi özelliği, ABS sisteminin devreye girdiği ani duruşlarda arka frenlere daha fazla güç sağlar.

Sürücü ve yolcu hava yastıkları

Sürücü ve yolcu hava yastıkları

Transit'te sürücü ve yolcu hava yastıkları bulunur; sürücü hava yastığı standart, ön yolcu hava yastığı ise opsiyoneldir. Aracınızın önemli noktalarında yer alan gelişmiş sensörler, hızlı ve kontrollü tepki verilmesini sağlar. Örneğin, yanınızda yüzü arka koltuğa dönük oturan bir küçük çocuk ya da bebekle yolculuk ediyorsanız, dilerseniz tek bir anahtarla yolcu hava yastığını devre dışı bırakabilirsiniz. Size bu durumu hatırlatmak amacıyla, hava yastığının 'kapalı' konumu gösterge grubunda yanan bir ışıkla gösterilir.

Minimum eforla maksimum yol tutuş gücü

Minimum eforla maksimum yol tutuş gücü

Gelişmiş Motor ve Fren Kontrollü Çekiş Sistemi (TCS), tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Kurcalanmaya karşı korunmalı kapı kilitleri

Kurcalanmaya karşı korunmalı kapı kilitleri

Kilitlerin delme ya da yontma yoluyla kırılmasını önlemek amacıyla, kurcalanmaya karşı dirençli bir merkezi çiftli kilit sistemi de bir seçenek olarak geliştirilmiştir.

Yüksek seviye çift alarm seçeneği

İsteğe bağlı sunulan alarm, kapıların ya da motor kapağının zorlanarak açılması durumunda devreye girerek aracınızı korur. Daha da fazla koruma için Thatcham Kategorisi 1 alarm sistemini de seçebilirsiniz. Bu gelişmiş sistem, aracınızı kilitlediğinizde otomatik olarak devreye girer ve aracınız zorlandığında, çekildiğinde ve hatta araç içindeki hareketlere güçlü bir alarm sesiyle uyarı verir.

Yüksek seviye çift alarm seçeneği
Hangi kapıları kilitleyip, hangilerini açacağınızı siz seçin

Hangi kapıları kilitleyip, hangilerini açacağınızı siz seçin

Uzaktan kumandalı merkezi kapı kilit sistemistandarttır ve bu yeni kilit sistemi şimdiye dek olmadığı kadar güvenlidir. Sürücünün kapısında yer alan bir anahtarı etkinleştirmediğiniz sürece diğer kapılar güvenli biçimde kilitli kalırken, ihtiyacınıza göre tek bir kapıyı açabilirsiniz. Bu anahtar, aracın tüm kapı kilitlerini açıp kapamak için de kullanılmaktadır.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi yetkili satıcılarımızdan alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.