Güvenlik ve Emniyet

Sizi, Yolcularınızı ve Yükünüzü Korur

Transit, yolcuları ve yükü korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış, bir dizi gelişmiş sisteme ve ileri teknolojiye sahiptir. Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımı, kaza yaşanma ihtimalini azaltmak için RADAR sistemini kullanır. Ayrıca aracınızın dengede kalmasına yardımcı olan Devrilme Önleyici Sistem, lastik basıncı izleme sistemi ile aracınızı, yükünüzü ve aletlerinizi korumayı amaçlayan son teknoloji ürünü alarmlar bulunmaktadır.

Euro NCAP ödüllü güvenlik

Euro NCAP ödüllü güvenlik

Ford Transit ve Transit Custom, Avrupa'da en çok satan ticari araçların değerlendirildiği Euro NCAP testinde “Aktif Güvenlik” alanında en iyi performans gösteren ticari araçlar olarak seçildi.

Ayrıca testlerde Transit ve Transit Custom Altın ve Gümüş ödüllerinin sahibi oldu.

Yayaları korumaya yardımcı olabilen sistem

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Engelleme Yardımı aracın önündeki araç ve yaya trafiğini algılamak için radar ve kamera teknolojisini kullanır. Bir araç, yaya veya bisikletliyle çarpışma tehlikesi algılanırsa size bir uyarı verir. Bu uyarıya zamanında yanıt vermezseniz önden çarpışmaların etkilerini azaltmak ve hatta bu çarpışmaları önlemek için sistem otomatik olarak tam fren gücü uygulayacaktır. 

Yayaları korumaya yardımcı olabilen sistem
Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basıncı İzleme Sistemi gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarır.

Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri

Adaptif Yük Kontrolü özelliği, Elektronik Stabilite Kontrol sistemini aracınızın taşıdığı toplam ağırlığa göre ayarlar. Bu özellik sayesinde aracınız boş ya da yüklü olsun, kontrol ve denge sağlanır.

Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri
Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Ford'a özel devrilme oranı sensörü özellikle yüksek ağırlık merkezli durumlarda ve dışa eğimli virajlarda Devrilme Önleyici Sistemin lastikleri yerde tutmasına yardımcı olur.

Yan Rüzgar Dengeleme

Aracın ne zaman çapraz rüzgarlardan etkileneceğini anlamak için Elektronik Stabilite Kontrol sistemini kullanarak, şiddetli, fırtınalı hava şartlarında sürücünün şeritte kalmasına yardımcı olur.

Yan Rüzgar Dengeleme
Kontrolü elinizde tutmanıza yardımcı olur

Kontrolü elinizde tutmanıza yardımcı olur

Viraj Kontrolü, sürücü bir virajı çok hızlı döndüğünde bunu algılar ve motor torkunu hızla düşürebilir (ve tekerleklere ayrı ayrı fren yaptırabilir); bu sayede araç güvenli sürüş şartlarında tutulmuş olur.

Kurcalanmaya karşı korumalı kilitlere sahip Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistem

Transit’te uzaktan kumandalı merkezi kapı kilitleme sistemi vardır. Tüm kapı kilitleri, zorlanarak kırılmayı önleyecek şekilde geliştirilen güçlendirilmiş donanımla korunmaktadır.. Otomatik kilitleme sistemi, aracınızı hareket ettirdikten hemen sonra tüm kapıları otomatik olarak kilitleyecektir. Standart özellik olarak sunulan sistem, gösterge grubundan açılıp kapatılabilmektedir. Acil müdahalelere yardımcı olmak için araçlarda çarpışmanın şiddetine bağlı olarak otomatik olarak devreye giren kilit açma özelliği bulunmaktadır.

Kurcalanmaya karşı korumalı kilitlere sahip Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistem

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.