Stok Görüntüle Dijital Stüdyo

Ford Puma Özellikleri

Kişisel Sürüş Asistanınız

Ford Puma, sürüş deneyiminizi hiç olmadığı kadar konforlu ve keyifli hale getirmek için, birbirleriyle uyumlu çalışan bir dizi teknolojiyi bir araya getiriyor. Adaptif Hız Kontrol Sistemi seyir hızınızı ve mesafenizi önünüzdeki araca göre otomatik olarak ayarlarken, Trafik Levhası Tanıma Sistemi hız tabelalarını algılayarak değişen limitlere karşı sizi uyarıyor.

Daha Güvenli ve Hassas Hız Kontrolü

Adaptif Hız Kontrol Sistemi, seyir hızınızı önünüzdeki araca göre ayarlar. Sadece istediğiniz hızı ve önünüzdeki araçla aranızda bırakmak istediğiniz mesafeyi girin, trafik koşulları istediğiniz seyir hızında seyahat etmenize imkan veriyorsa, Adaptif Hız Kontrol Sistemi belirlediğiniz mesafeyi otomatik olarak korusun.

Acil Durumlarda Hassas Direksiyon Tepkisi

Acil Durum Manevra Destek Sistemi, duran veya yavaş giden araçların etrafından dolaşmanıza yardımcı olarak çarpışmaları önler ya da etkisinin azaltılmasına yardımcı olur. Radar ve bir kamera içeren sistem, önünüzdeki yavaş giden ve duran araçları algılar ve direksiyon yardımı sağlayarak çarpışma riski yaratan araçtan kaçınmanıza yardımcı olur.

Size Özel Sürüş Dinamikleri

Seçilebilir Sürüş Modları sayesinde Puma’nın gaz tepkisini, direksiyon hassasiyetini ve hatta vites değiştirme alışkanlıklarını sürüş tarzınıza göre ayarlayarak sürüş deneyiminizi kişiselleştirebilirsiniz. Normal, ECO, Spor, Kaygan Zemin ve Arazi olmak üzere beş farklı mod vardır. 12.3” dijital gösterge ekranında görüntülenen önemli bilgiler, seçmiş olduğunuz sürüş moduna göre özgün renk temaları arasında geçiş yapar.

Park Etmeyi Kolaylaştırır... Park Etmeyi Kolaylaştırır...
Park Etmeyi Kolaylaştırır...

Bariyerler, bisikletler, alçak duvarlar… Geri görüş kamerası, arkanızdaki her şeyi orta konsol ekranında gösterir. Gözünüzden kaçması mümkün olanları göstermenin yanı sıra, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak amacıyla sanal çizgilerle size yardımcı olur. Geri Görüş Kamerası geri vitese geçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer.
 

...Ya da Park İşini Puma’ya Bırakabilirsiniz ...Ya da Park İşini Puma’ya Bırakabilirsiniz
...Ya da Park İşini Puma’ya Bırakabilirsiniz

Yoğun bir caddeye ya da dar bir alana park etmek zor olabilir. Ancak Gelişmiş Otomatik Park Sistemi sayesinde Ford Puma park etmeyi kolaylaştırır. Sistem etkinleştirildikten sonra uygun bir park alanı bulup direksiyonu otomatik olarak yönlendirebilir. Park yerinden çıkmak için manevra yapmanıza da yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken gazı, freni ve vites geçişlerini kontrol etmektir.

Virajların Çevresini Görmenize Yardımcı Olan Farlar Virajların Çevresini Görmenize Yardımcı Olan Farlar
Virajların Çevresini Görmenize Yardımcı Olan Farlar

Puma’nın LED ön farları hassas ve son derece parlak bir ışık hüzmesi üretir. Ön farlar aynı zamanda imza niteliğindeki LED gündüz farlarını ve direksiyonu 30 dereceden fazla döndürdüğünüzde virajın içini aydınlatan statik viraj aydınlatmasını da içerir.
 

Siz Geri Manevra Yaparken Araçlara Dikkat Eder

Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi'nin bir parçasıdır. Çapraz Trafik Uyarısı, bir park yerinden geri geri çıkarken ve gelen trafiği sınırlı olarak görürken, gelen araçları tespit ederek sizi uyarır. Bu teknoloji ayrıca gelen trafiğin yönüne bağlı olarak sol ya da sağ yan aynada bir ışık yakarak sizi uyarır.

Gözünüzden Kaçabilecek Trafik Levhalarını Tespit Eder

Levhalar ister yol kenarında, ister yolun üzerinde, kalıcı veya geçici olsun, Trafik Levhası Tanıma Sistemi onları tanımlayabilir. Hız sınırı ve sollama yasağı tabelalarının simgeleri gösterge panelinde görüntülenerek sizi değişen kısıtlamalara karşı uyarır.   

Hibrit Nedir?

Puma'nın EcoBoost Hibrit teknolojisi, 48 volt bataryalı bir elektrik motoru içeriyor. Bu hafif hibrit güç aktarma sistemi gerektiğinde elektrik motoruyla benzinli motoru destekleyerek hızlanmada %12'ye varan iyileşme ve motora göre %10’a varan yakıt verimliliği sağlıyor. Motor bataryayı şarj etmek için kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren rejeneratif frenleme teknolojisinden de yararlandığı için aracınızın yakıt ekonomisini artırmaya ve emisyonları azaltmaya yardımcı oluyor. 48 voltluk batarya paketi sürüş sırasında şarj edildiği için Puma'nızı dış güç kaynağına bağlamanıza gerek kalmıyor.

Ford Puma ile Performansta Hibrit, Fazlasıyla Sen, Fazlasıyla Aktif Ford Puma ile Performansta Hibrit, Fazlasıyla Sen, Fazlasıyla Aktif
Ford Puma ile Performansta Hibrit, Fazlasıyla Sen, Fazlasıyla Aktif

Çevre dostu hibrit elektrikli araçlarda yeni bir sayfa açılıyor. Ford Puma, yeni geliştirilmiş EcoBoost Hibrit seçeneği ile karşınızda. Hibrit olmayan diğer motorlara kıyasla etkileyici yakıt ekonomisi ve düşük CO₂ emisyonu sunarken üstün sürüş keyfi ve performansından ödün vermiyor. Üstelik bir adım ileriye giderek gelişmiş 7 ileri vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman powershift, özellikle şehir içinde dur-kalk trafikte, kesintisiz ve akıcı bir sürüş sağlıyor.

Ödüllü Performans

Çevreci olmak, taviz vermek anlamına gelmez. 1.0 litrelik Ford EcoBoost benzinli motor altı kez Uluslararası Yılın Motoru ödülüne layık görülmüştür. Puma’nın hibrit seçenekleriyle, klasik bir 1.0 litrelik motordan bekleyeceğiniz tavizsiz gücün keyfini yakıt tasarrufu ve düşük CO₂ emisyonuyla çıkarabilirsiniz. Puma yalnızca daha çevreci değildir, maliyetler konusunda da hassastır!

 

Gelişmiş Otomatik Vites Teknolojisi

Puma şimdi 155 PS 1.0L EcoBoost Hibrit motoru için 7 ileri vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman Powershift seçeneği ile sunuluyor. Daha çok sayıda vites oranı, düşük ağırlık merkezli tasarım ve gelişmiş çift kavramalı şanzımanı ile şehir içi dur kalk trafikte daha rahat sürüş için vites değişimlerinin kesintisiz ve akıcı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. 0-100 km’ye sadece 9 saniyede çıkabilen 1.0L 155 PS versiyonda üstün yakıt verimliliği ve keyifli sürüş performansı etkileyici seviyelere ulaşıyor.

Hem Sizi Hem Yayaları Önemseyen Sistem

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımı, aracın önündeki yolu taramak için kamera teknolojisini kullanır. Bir araç, yaya veya bisikletliyle çarpışma tehlikesi algılanırsa size uyarı verir. Bu uyarıya zamanında yanıt vermezseniz önden çarpışmaların etkilerini azaltmak ve hatta bu çarpışmaları önlemek için sistem otomatik olarak tam fren gücü uygulayacaktır. 

Acil Durumlarda Fren Gücünü Maksimuma Çıkarır

Acil Durum Fren Desteği, acil fren yapıldığını tespit edip maksimum durdurma gücü sağlamak üzere fren sistemindeki basıncı optimize edecek şekilde tasarlanmıştır.

Lastiğin İndiğini Bildiren Erken Uyarı Sistemi Lastiğin İndiğini Bildiren Erken Uyarı Sistemi
Lastiğin İndiğini Bildiren Erken Uyarı Sistemi

Seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basıncı İzleme Sistemi gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarır.


 

Her Zaman Kontrolde Olmanızı Sağlar Her Zaman Kontrolde Olmanızı Sağlar
Her Zaman Kontrolde Olmanızı Sağlar

Elektronik Denge Kontrol Sistemi, aracınızın ilerleyişini sürekli izler. Anti blokaj fren sistemi ve Çekiş Kontrol Sistemindeki gelişmiş sensörleri kullanan bu sistem araç hakimiyetinin kaybolduğunu algılayabilir ve aracın dengelenmesine yardımcı olmak için her lastiğe ayrı ayrı otomatik fren uygulayabilir.

Minimum Çabayla Maksimum Yol Tutuş Gücü Minimum Çabayla Maksimum Yol Tutuş Gücü
Minimum Çabayla Maksimum Yol Tutuş Gücü

Gelişmiş Çekiş Kontrol Sistemi, lastiklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuşu sağlamak amacıyla her tekerleğin yol tutuşunu sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Ford Puma İle Hayatın İçin Mükemmel Denge

Sadece bakışları üzerine çekmekle kalmıyor, aynı zamanda zeki. Ford Puma’nın kabini, şık tasarımı ve deri detaylarının zarafetiyle sizi sarıp sarmalıyor. Ön koltuklardaki konforu artıran bel desteği ve opsiyonel masaj fonksiyonu sayesinde aktif geçirdiğiniz yoğun bir günün ardından derin bir nefes almaya olanak sağlıyor.

Tercihinizi Görün Tercihinizi Görün
Tercihinizi Görün

Puma’nın iç mekanındaki eşsiz odak noktası, dijital gösterge ekranıdır. Bu akıllı, 12.3" renkli LCD ekran,  iç mekan ile devamlılık yaratmak için  araç ön konsoluyla bütünleşik tasarıma sahiptir. Bilgiler, kolayca okunabilen simgeler kullanılarak görüntüleniyor ve seçmiş olduğunuz sürüş moduna göre bilgilerin rengi ve düzeni değişiyor. Görüntülenecek bilgilerin önceliğini belirleyebiliyor, farklı sürücülerin tercih ettikleri ön ayarları programlayabiliyorsunuz. 

Sync 3 ile Elleriniz Serbest Sync 3 ile Elleriniz Serbest
Sync 3 ile Elleriniz Serbest

Gelişmiş 8" dokunmatik ekran ve SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi, her yolculuğunuzu zahmetsiz ve keyifli hale getirmek için tasarlandı. Ford SYNC 3, telefonunuzla bağlı kalmanıza ve doğal sesli komutları kullanarak telefonunuzu, müziğinizi kontrol etmenize olanak veren gelişmiş bir sistemdir. Size metin mesajlarınızı da sesli olarak okuyabilir. SYNC 3 ayrıca Apple CarPlay'ye bağlanabilir ve AppLink ile en sevdiğiniz akıllı telefon uygulamalarına erişebilirsiniz. 

Konser Keyfi Sizinle

Müzik zevkiniz ne olursa olsun, sesler sanatçının istediği şekilde duyulmayı hak ediyor. Ford Puma’dan tam da bunu bekleyebilirsiniz. Premium seviyedeki 575 watt’lık ses sistemi, B&O’nun uzman ses mühendisleri tarafından Puma için tasarlandı. Bu zengin, güçlü, 10 hoparlörlü sistem, Puma’nın yük alanından hiçbir şekilde taviz vermemek için arka bölüme akıllıca yerleştirilmiş bir derin bas hoparlörüne sahip. Arabanızdan konserdeymiş gibi en sevdiğiniz grupları ve şarkıları dinleyebilirsiniz. 

İçeceğinizin Dökülmesi Artık Sorun Değil İçeceğinizin Dökülmesi Artık Sorun Değil
İçeceğinizin Dökülmesi Artık Sorun Değil

Şehirde hayat hareketli olabilir. İçecekler dökülebilir, ıslak patiler çamur ve kir getirebilir. Tamamen çıkarılabilir ön ve arka koltuk kılıflarıyla Puma’nız için yeni koltuk tasarımları yaptık. Koltuk kılıfları makinede yıkanabiliyor ve gerektiğinde kolayca çıkarılabilmeleri için entegre fermuarla sunuluyor.
 

Güneş Işığı Size Eşlik Etsin Güneş Işığı Size Eşlik Etsin
Güneş Işığı Size Eşlik Etsin

Puma, tavan panelinin yerini alan tam boy açılabilir panoramik cam tavan seçeneğine sahip. Bu tavan, aydınlık ve havadar bir iç mekan yaratmak için doğal ışığın aracın içine girmesine olanak sağlıyor. Tam boy geri çekilebilir güneşlik ise sizi güneşten korurken biraz temiz hava almak için camı açmanıza olanak veriyor.

Ford Puma ile Hobilerine Uyum Sağlayan Akıllı Alan Kullanımı

Hacimden ödün vermeyen, sınıfındaki en iyi arka bagaj kapasitesiyle Ford Puma, yapacağınız bütün planlar için hayatınızda yer açıyor. Tarz sahibi bir zarafete ve görkemli bir duruşa sahip Puma’nın göz alıcı dış görünümü en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmış işlevsellikle dengeleniyor. Gerçek çok yönlülük, tasarımındaki detaylarda gizli.

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.