Stok Görüntüle Dijital Stüdyo

Ford Kuga Özellikler Ford Kuga Özellikler

Ford Kuga Özellikleri

SÜRÜŞ DENEYİMİ

SÜRÜŞ DENEYİMİ SÜRÜŞ DENEYİMİ

Şeridinizde kalmanıza yardımcı

Şerit Takip Sistemi, sinyal vermeden şeridinizden dışarı hareket ettiğinizi algılamak için ön kameradan yararlanır. Şerit Takip Yardımcısı şeridinize dönmenize yardım etmek için direksiyona hafif tork desteği verir. Lastiğiniz yolun veya şeridin kenarına temas ederse, Şerit Takip Uyarısı direksiyon geri bildirimleriyle aracın şeridinde kalmasına yardımcı olur.

Park etmeyi Kuga’ya bırak Park etmeyi Kuga’ya bırak
Park etmeyi Kuga’ya bırak

Yoğun bir caddeye veya dar bir alana park etmek zor olabilir. Gelişmiş aktif park asistanı ile Kuga bunu daha kolay hale getiriyor. Otomatik şanzımanlı modellerde bulunan sistem, uygun bir park yeri belirleyerek tüm park etme ve çıkış manevralarını sizin için otomatik olarak gerçekleştirebilir. Aktif park yardımı düğmesine basılı tutularak etkinleştirilen sistem sayesinde direksiyonu çevirmenize gerek yok - Kuga sizin için her şeyi halleder.

Gözden kaçabilecek yol işaretlerini görür Gözden kaçabilecek yol işaretlerini görür
Gözden kaçabilecek yol işaretlerini görür

İşaretler yolun kenarında veya üzerinde, kalıcı veya geçici olsun, Hız Levhası Tanıma Sistemi hız sınırlarını algılayabiliyor. Azami hız ve sollama yasağı işaretleri gösterge panelinde simgelerle görüntüleniyor ve sınırlamalarda değişiklik olduğunda sistem sizi uyarıyor.


 

Yolunu aydınlatır Yolunu aydınlatır
Yolunu aydınlatır

Farklı yol koşullarına otomatik olarak uyum sağlayan Dinamik LED Ön Far Sistemi; geniş aydınlatma alanı sunan viraj aydınlatması ile aydınlatma alanını viraja gelmeden ayarlayarak maksimum görüş alanı yaratır. Yansıma Önleme Özelliği ile gece yolculuklarında yolun daha iyi aydınlatılması sağlar.

 

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol
Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önlüyor. Sistem, 2-3 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlıyor.


 

Geri manevra daha kolay Geri manevra daha kolay
Geri manevra daha kolay

Geri vitesi seçtiğinizde otomatik olarak devreye giren geri görüş kamerası, arkanızda neler olduğunu SYNC ekranınızda gösterir. Sistem, gözünüzden kaçabilecek küçük objeleri size gösterir ve bunun yanında sanal çizgiler çizerek en küçük park alanlarına bile rahatça girebilmenizi sağlar. Ayrıca, bölünmüş ekran görünümünü seçerek aracınızın iki yanından gelenleri görebilir, dar alanlardan geri manevrayla rahatça çıkabilirsiniz.

İki yandan gelenleri görün İki yandan gelenleri görün
İki yandan gelenleri görün

Ford Kuga'nın önündeki küçük panoramik kamera sayesinde SYNC 3 ekranınıza aktarılan bölünmüş ekran görünümüyle her iki taraftan gelen araçları, bisikletlileri veya yayaları görebilirsiniz. Bu geniş açılı ön kamera, dar bir park alanından çıkarken veya görüşünüzün engellendiği kalabalık bir yolda ilerlerken paha biçilemez bir destek sunuyor.

Park etmenin stresini ortadan kaldıran sensörler Park etmenin stresini ortadan kaldıran sensörler
Park etmenin stresini ortadan kaldıran sensörler

Park mesafe sensörleri, aracınızla çevredeki engeller arasındaki mesafeyi tahmin etmenize yardımcı oluyor. Sensörler bir nesne algıladığı zaman araç yaklaştıkça yükselen veya sıklaşan sesli uyarı veriyor.
 

Yardımcı gözleriniz Yardımcı gözleriniz
Yardımcı gözleriniz

Kör nokta uyarı sistemi, kör noktada kalan araçları algılayarak şerit değiştirmeyi güvenli hale getirir. Sistem bir araç algıladığında her iki yan aynaya entegre edilmiş ışıklarla sizi uyarır. Uyarıyı kaçırırsanız Kör Nokta Asistanı direksiyon simidine direnç uygular, manevradan vazgeçmeye teşvik eder.

Kavşaklarda güvenli geçiş Kavşaklarda güvenli geçiş
Kavşaklarda güvenli geçiş

Kavşak asistanı, kavşaklardan güvenle geçmenize destek olmak için Kuga’nın ön kameralarından ve radarından yararlanır. Siz hareket etmeye hazırlanırken sistem karşıdan gelen araçların riskini değerlendiriyor ve bir çarpışma olasılığını algılarsa otomatik olarak fren yapmanızı sağlar.

Çapraz Trafik Uyarısı Çapraz Trafik Uyarısı
Çapraz Trafik Uyarısı

Kör Nokta Uyarı Sistemi ile birlikte çalışan Çapraz Trafik Uyarısı, bir park alanından geri manevra ile çıkarken görüşünüzün sınırlı olduğu durumlarda farkındalığınızı artırır. Yanlardan yaklaşan araçları algılayan sistem, sizi varlıkları konusunda uyarmak için sesli uyarı veriyor.

PERFORMANS VE VERİMLİLİK

PERFORMANS VE VERİMLİLİK PERFORMANS VE VERİMLİLİK

Tüm Dünya keşif alanınız

Kuga, ister şehir içi yada şehirler arası yollarda ya da kaygan zemin, zorlu arazi koşullarında gittiğiniz her yerde maksimum kontrolü sunmak için yaratıldı. Aracınızı çalıştırın ve aktif yaşamınızın önündeki tüm engelleri kolayca aşın. Kuga’da araç performansını yol koşullarına tam uyacak şekilde ayarlamanızı sağlayan beş sürüş modundan birini seçebilirsiniz.

Daha akıllı dizel seçenek Daha akıllı dizel seçenek
Daha akıllı dizel seçenek

EcoBlue serisinde çok sayıda seçenek bulunuyor. Ford Kuga'nın 1.5L ve 2.0L EcoBlue dizel motorları, en ileri teknolojiyle güç, tork ve yakıt ekonomisini iyileştirirken emisyonları da azaltıyor. Ford Kuga’nın 1.5L için 120 PS ve 2.0L için 190 PS değerli dizel motorları 2,1 tona kadar yük çekebilmeyi mümkün kılan etkileyici güç üretebiliyor. Ayrıca tercihinize bağlı olarak, manuel veya gelişmiş otomatik şanzıman ile akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi seçenekleri sunuluyor.

Ford Kuga benzinli Ford Kuga benzinli
Ford Kuga benzinli

Ford Kuga’nın 1.5L EcoBoost benzinli motoru, olağanüstü güç ve üstün verimlilik sağlamak için silindir deaktivasyon teknolojisi ile direkt yakıt enjeksiyonu ve turboşarj özelliklerini bir arada kullanıyor. Kuga EcoBoost benzinli motor ise 120 PS ve 182 PS seçenekleriyle sunuluyor. Böylece geleneksel bir 1.5L motordan beklediğiniz performanstan ödün vermeden daha iyi yakıt ekonomisi ve daha düşük CO2 emisyonu elde edebiliyorsunuz.
 

Seri, manuel vites geçişleri Seri, manuel vites geçişleri
Seri, manuel vites geçişleri

Kuga’nın 6 ileri vitesli manuel şanzımanı, yüksek tork kapasitesine sahip olmanın yanı sıra yumuşak, seri ve uygun vites geçişi sağlıyor. Gösterge panelindeki vites göstergesi de vites değiştirmeniz gerektiğini göstererek yakıt verimliliğini optimize etmeye yardımcı oluyor.

 

8 ileri vitesli otomatik şanzıman 8 ileri vitesli otomatik şanzıman
8 ileri vitesli otomatik şanzıman

Pürüzsüz vites değişimleri gibi özellikleriyle bu şanzıman, sürüş deneyiminizi ve konforunuzu zenginleştirmek ve aracınızın performansını maksimuma çıkarmak için baştan aşağı özenle tasarlandı. 8 ileri otomatik şanzıman ile sunulan Döner Vites Konsolu geleneksel vites kolunun yerini alması sayesinde kullanım kolaylığının yanısıra iç tasarımda daha sade, daha rafine bir görünüm yaratıyor.

Otomatik Başlat-Durdur ile daha az yakıt tüketin

Bu teknoloji, trafik ışıklarında durduğunuzda veya aracınız bekleme anında gerekli işlevlere güç sağlarken motoru otomatik olarak durduruyor. Hareket etmeye hazır olduğunuzda debriyaja basıp her zamanki gibi birinci vitese almanız veya otomatik bir araçta gaz pedalına basmanız, sistemi kesintisiz olarak başlatacaktır. Otomatik Başlat-Durdur, özellikle şehir içinde yakıt tüketimini %10'a varan oranda azaltmaya imkan tanıyor.

GÜVENLİK VE EMNİYET

GÜVENLİK VE EMNİYET GÜVENLİK VE EMNİYET

Quickclear sayesinde ön camınızı kolayca temizleyin

Bu akıllı özellik, buzlu kış sabahlarında zaman kaybetmeden yola çıkabilmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sadece bir tuşa basın, ultra ince filamanlar ısınarak sileceklerin buzunu gidermenin yanı sıra ön camınızın buzunu, sisini ve buğusunu çözsün. Sıcaklık dışarıda sıfırın altında olsa bile, sistem birkaç saniye içinde çalışmaya başlar.

Acil durumda maksimum fren gücü

Acil Durum Fren Desteği, acil fren durumunu algılamak ve maksimum durma gücü sağlamak için fren sisteminin içindeki basıncı optimize etmek amacıyla tasarlanmıştır.

Kontrol sizde

Kontrolün sizde kalmasına yardımcı olmak üzere tasarlanan Elektronik Denge Kontrol Sistemi, aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izliyor, seçtiğiniz seyir çizgisindeki sapmaları (patinaj gibi) algılıyor ve aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltiyor.

Lastikleriniz indiğinde erken uyarı Lastikleriniz indiğinde erken uyarı
Lastikleriniz indiğinde erken uyarı

Lastik Basıncı İzleme Sistemi, lastiklerinizden herhangi birinin sürüş esnasında inmeye başladığını algılarsa gösterge panelindeki bir simgeyi yakarak sizi uyarıyor. 

Çocukların güvenliğini sağlamaya yardımcı Çocukların güvenliğini sağlamaya yardımcı
Çocukların güvenliğini sağlamaya yardımcı

Kuga her yolculukta çocuklarınızın emniyette ve güvende olmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı. Arka koltuklardaki ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları sayesinde iki çocuk koltuğunu kolaylıkla sığdırabilirsiniz. 

Yayaları korumaya yardımcı olan sistem Yayaları korumaya yardımcı olan sistem
Yayaları korumaya yardımcı olan sistem

Yaya ve Bisikletli Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, kamera ya da radar teknolojisini kullanarak önündeki yolu tarıyor, bir araç, yaya veya bisikletliyle çarpışma tehlikesi algılanırsa size uyarı veriyor. Bu uyarıya zamanında yanıt veremezseniz olası bir çarpışmanın etkilerini azaltmak, hatta bu çarpışmaları önlemek için otomatik olarak fren uyguluyor.

KONFOR VE RAHATLIK

KONFOR VE RAHATLIK KONFOR VE RAHATLIK

Kuga Şarj Edilebilir Hibrit

Kuga şarj edilebilir hibrit, biri normal ev şarjı, diğeri kamusal şarj istasyonları için olmak üzere iki standart şarj kablosuyla sunuluyor. Şarj edilebilir hibrit aracınızı evde şarj etme süresini mümkün olduğunca hızlandırmak mı istiyorsunuz? Wall-Box duvar ünitesini evinize kurabilirsiniz. Kuga'nızı 3.5 saatten kısa sürede sıfırdan tam şarj edebilen Wall-Box duvar ünitesi, geleneksel bir prize göre çok daha hızlı şarjı mümkün kılıyor.Hareket halindeyken şarj etmeniz gerektiğinde giderek yaygınlaşan kamusal şarj istasyonları ağını da kolayca kullanabilirsiniz.

SYNC ile hep bağlantıda, Kuga ile hep aktif

8¨ dokunmatik ekran ile sunulan Ford SYNC Multimedya Sistemi, telefonunuzu ve müziğinizi kontrol etmenize olanak tanıyor, akıllı telefonunuzda yer alan navigasyon sistemini kullanmanızı sağlıyor. Apple CarPlay veya AppLink ile bağlanarak en sevdiğiniz akıllı telefon uygulamalarına erişebildiğiniz bu sistem güvenli sürüş yapmanıza imkan tanıyor.

Size özel konser salonu

Müzik zevkiniz ne olursa olsun, notalar sanatçının istediği şekilde duyulmayı hak ediyor. Kuga’da tam da bunu bekleyebilirsiniz. Neden mi? Çünkü artık B&O Play Ses Sistemi var. Premium seviyedeki 675 watt’lık ses sistemi, 10 hoparlörü, alçak frekans ve bas sesleri daha iyi hissetmemizi sağlayan donanımıyla zengin bir ses aralığı sağlıyor. Bu gelişmiş teknoloji, B&O PLAY’in akustik uzmanları tarafından Kuga için özel olarak tasarlandı.

Quickclear sayesinde ön camınızı kolayca temizleyin Quickclear sayesinde ön camınızı kolayca temizleyin
Quickclear sayesinde ön camınızı kolayca temizleyin

Bu akıllı özellik, kış sabahlarında zaman kaybetmeden yola çıkabilmenizi sağlamak amacıyla geliştirildi. Sadece bir tuşla, ultra ince filamanlar ısınarak sileceklerin buzu giderir ve ön camınızın buzunu, sisini ve buğusunu çözer.

Önemli bilgiler hep karşınızda Önemli bilgiler hep karşınızda
Önemli bilgiler hep karşınızda

Gösterge panelindeki bilgiler sürüş sırasında dikkatinizin dağılmaması için direksiyonun ön kısmında yer alan göz hizası gösterge paneline yansıtılıyor. Ayrıca bu panelde gösterilen bilgiler tercihlerinize göre tamamen kişiselleştirilebiliyor.


 

Sürüş sırasında daha fazla destek Sürüş sırasında daha fazla destek
Sürüş sırasında daha fazla destek

Kuga’nın 10 yönlü ayarlanabilir elektrikli sürücü koltuğu, sürüş pozisyonunuzu kişisel tercihlerinize göre tam olarak özelleştirmenizi sağlıyor. Koltuğu ileri ve geri hareket ettirebilir, oturma alanını, koltuk yüksekliğini, sırt ve bel desteğini ayarlayabilirsiniz.

 

Isıtmalı koltuklarla daha fazla konfor Isıtmalı koltuklarla daha fazla konfor
Isıtmalı koltuklarla daha fazla konfor

Kuga’da sürücü ve ön yolcu koltuğu ısıtmalı olarak sunuluyor. Isıtmalı direksiyon ise soğuk kış günlerinde ellerinizin sıcak kalmasını sağlayarak konforu artırıyor.


 

Anahtar arama derdine son Anahtar arama derdine son
Anahtar arama derdine son

Elleriniz tamamen dolu olsa bile Kuga’nızın bagajına erişmek çok kolay. Anahtarınız üzerinizdeyken tek yapmanız gereken ayağınızı arka tamponun altına götürerek hareket ettirmek. Sizin hiçbir şeye dokunmanız gerekmeden bagaj kapağı otomatik olarak açılacak ya da kapanacaktır.

Daha fazla özgürlük Daha fazla özgürlük
Daha fazla özgürlük

Kuga, açılabilir panoramik cam tavan seçeneğiyle; aracın ön ve arka koltuklarının üstünde konumuyla doğal ışığın girişine izin verirken açıldığında taze havayla ortamı ferahlatır. Güneş ışığını yansıtma özelliği ile cam kapalıyken serin kalmanızı, otomatik tavan gölgeliği ise gölge sağlar.

KULLANIŞLILIK

KULLANIŞLILIK KULLANIŞLILIK

Aktif yaşama uygun iç tasarım Aktif yaşama uygun iç tasarım
Aktif yaşama uygun iç tasarım

Ford Kuga’nın dinamik iç tasarımı kendi gibi dinamik bir hayata uyum sağlayabilmek için maksimum düzeyde özgürlük sunuyor. Yolculuk için daha fazla saklama alanına mı ihtiyacınız var? Arka koltukta geniş diz mesafesinin konforunu mu tercih ediyorsunuz? Kuga yaşamınızı kolaylaştıracak.

Tavan rayları Tavan rayları
Tavan rayları

Şık mat alüminyum veya siyah renkli tavan rayları, Ford Kuga'nızın hakim SUV karakterini vurgularken tavan aksesuarlarınız için gerekli altyapıyı da oluşturuyor.

 

Her şeye yetecek kadar geniş alan Her şeye yetecek kadar geniş alan
Her şeye yetecek kadar geniş alan

Kuga’nın iç tasarımı; sürücü ile birlikte önde veya arkada yolculuk yapan kullanıcılara geniş diz ve omuz mesafesi sunuyor. Orta konsoldaki büyük bölme ile telefonlarınız, sürücü ve yolcu için büyük bardak tutucuların yanı kapıların yanları bile saklama alanı olarak tasarlandı.
 

Ferah ve kullanışlı mekan Ferah ve kullanışlı mekan
Ferah ve kullanışlı mekan

Yenilenen gövdenin etkisi sadece aracın iç mekanına değil bagaj hacmine de yansıyor. Ailenizle bisikletlerinizi bagaja atıp keşfe çıkın. Kuga’nın esnek arka koltuk tasarımı ve 1530 litreye varan yükleme alanı kapasitesi, ihtiyacınız duyduğunuz tüm alana sahip olmanızı garanti ediyor.
 

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.