Direksiyonu kavrayın, kontrolü ele alın

Kuga'nın direksiyonunun arkasına geçtiğinizde tüm sistem, işlev ve teknolojinin kontrolü sizde olacak. Bunların tümü, sürüş deneyiminizi iyileştirmek üzere tasarlanmıştır. Böylece sürüş deneyiminin tadını sonuna kadar çıkarabileceksiniz.

Değişken koşullarda sağlanan güven

Mevcut akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi (AWD); ıslak, kuru veya buzlu koşullarda ve değişken arazide ne seviyede yol tutuşu, viraj dengesi ve tepki hassasiyeti gerektiğini belirleyebilir. Teknoloji akıllı olduğu için gereksinimlere bağlı olarak ön veya arka akstan çekiş sağlayabilir. Ayrıca 'isteğe bağlı tork' ile sistem, güvenli ve çabasız sürüş deneyimi için olağanüstü kontrol ve yüksek verimlilik sağlar.

Değişken koşullarda sağlanan güven

Adaptif Hız Kontrol Sistemi

Uyumlu Hız Kontrol Teknolojisi ile istediğiniz hızı seçersiniz ve sistem buna bağlı kalır. Araç içindeki RADAR, önünüzde bir aracın varlığını saptadığında aracınızı yavaşlatacak ve önceden belirlenen mesafenin korunmasını sağlayacaktır. Yolunuz açıldığında da sistem seçmiş olduğunuz hıza dönecektir.

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şerit Takip Sistemi, önünüzdeki yolu sürekli izleyen bir kamerayla, yanlışlıkla şeritten çıktığınızı algılayabilir. Şerit Takip Uyarı Sistemi bunun ardından direksiyonu titreterek ve görsel bir uyarı göstererek sizi uyarır. Sistemin uyarısına tepki vermekte gecikirseniz ya da hiç tepki vermezseniz, Şeritte Tutuş Yardımı aracınızı şeridinize güvenle yönlendirmenize yardımcı olur. Çok şeritli (otoyollar gibi) yollar için tasarlanan sistem, saatte 65 km'den düşük hızlarda otomatik olarak devreden çıkar veya manuel olarak kapatılabilir.

Park yerlerine stressiz girin ve çıkın

Farklı teknolojileri bir arada kullanan Otomatik Park Sistemi, paralel park etmenin çok ötesinde yeteneklere sahiptir. Park Çıkış Yardımcısı ile park yerinden çıkışınıza da yardımcı olur. Dikey Park Sistemi, aracınızın sığacağı kadar yer olup olmadığını algılıyor ve ardından park yerine geri vitesle giriş yapmanızı sağlıyor. Yan taraflarda herhangi bir engel varsa, Yan Park Yardımı da sizi uyarır.

Her zaman ileriyi gören bir kamera

İç dikiz aynasının arkasında bulunan küçük ve öne bakan kamera, yolun ilerisini ve aracın önünü gösterir. Bu da sistemin trafik levhaları ve şerit işaretleri ile diğer araçlardan gelen ışık kaynaklarını tanımlayabilmesini sağlar. Ön Kamera Sistemi aşağıdaki teknolojileri destekler: Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Dikkat Takip Sistemi ve Otomatik Uzun Far Özelliği.

Her zaman ileriyi gören bir kamera
Yorulmaya başladığınızı algıladığında, Sürücü Dikkat Takip Sistemi sizi uyarır

Yorulmaya başladığınızı algıladığında, Sürücü Dikkat Takip Sistemi sizi uyarır

Sürüş davranışlarınızı sürekli olarak izleyen Sürücü Dikkat Takip Sistemi, yorgunluğa bağlı olarak ortaya çıkması mümkün değişiklikleri algılamak üzere geliştirilmiştir. Sistem dikkat düzeyinizde azalma olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı simgesiyle mola vermeniz salık verilir.

Otomatik Uzun Far. Diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan görüşünüze yardımcı olur

Otomatik Uzun Far. Diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan görüşünüze yardımcı olur

Gece sürüşlerinde yararlı bir yardımcı olan Otomatik Uzun Far özelliği, karşıdan gelen ya da önünüzde duran araçları algılar ve bir süre uzun farları kapatıp kısa farları yakar. Daha sonra yeniden uzun farları otomatik olarak yakarak maksimum görüş sağlar.

Virajların çevresini görmenize yardımcı farlar

Virajların çevresini görmenize yardımcı farlar

Ford Dinamik LED Ön Farlara sahip ayarlanabilir aydınlatma, değişik yol ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyum sağlayan, yüksek yoğunlukta aydınlatan, hassas bir ışık düzeni sunar. Gündüz sürüş farlarıyla birlikte Yansıma Önleyici Uzun Farlar otomatik ayarlanarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmaz ve yolu takip eden bu yeni farlar, viraj alırken yolu daha net görmenize yardımcı olur.

Daha kolay geri vites

Bariyerler, bisikletler, alçak duvarlar... Geri görüş kamerası, aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsola yerleşik ekranda gösterir. Sistem, geri vitese geçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer, en dar alanlara bile park etmenize yardımcı olmak için sanal çizgilerle sizi yönlendirir.

Daha kolay geri vites
Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Park mesafe sensörleri, aracınızın önündeki ya da arkasındaki engellerle arasındaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında, nesneye yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verilir.

Göremediğinizi gören aynalar

Göremediğinizi gören aynalar

Kör Nokta Uyarı Sistemi (BLIS) şerit değiştirmenize yardımcı olur. RADAR sensörleri aracınızın her iki tarafındaki kör noktaları tarar. Göremeyeceğiniz bir alanda araç saptandığında, yan kapı aynalarında kolayca fark edilen turuncu bir ışık sizi uyarmak için yanar. BLIS aynı zamanda, yeni bir teknoloji olan Çapraz Trafik Uyarı Sistemi’ne de sahiptir.

Gözden kaçırabileceğiniz araçları görür

Gözden kaçırabileceğiniz araçları görür

Çapraz Trafik Uyarı Sistemi (Kör Nokta Uyarı Sistemi kapsamındadır), bir park yerinden geri geri çıkarken ve gelen trafiği sınırlı olarak görürken, gelen araçları tespit ederek uyarı sinyali verebilir. Teknoloji, gelen trafiğin yönüne bağlı olarak sol ya da sağ yan aynada da bir ışık yakar.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlar.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol
Ford SYNC ve Acil Durum Yardımı: Telefon edecek durumda olmasanız bile yardım çağırabilirsiniz

Ford SYNC ve Acil Durum Yardımı: Telefon edecek durumda olmasanız bile yardım çağırabilirsiniz

Ford SYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri Acil Durum Yardımı'dır*. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda, bu teknoloji 112 Acil Yardım servisini aramanıza yardımcı olabilir. İhtiyacınıza göre, başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.*

*Ford Acil Yardım sistemi, 40'tan fazla Avrupa ülkesinde kullanılabilmektedir. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi yetkili satıcılarımızdan alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.