Mobilite: Geleceği düşünmek

Siz değerli Ford sahipleri ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamamız önemlidir. Bununla birlikte, küresel sürdürülebilirliğe ve hepimizi etkileyebilecek gelecekteki sorunlara yönelik çalışmalarımıza devam etmemiz de büyük önem taşımaktadır.

Sonuç olarak, değişen dünyanın gerçeklerini yansıtan, geleceğe dönük mobilite için çözümler geliştirmek amacıyla, inovasyon ve ortaklık kurma gibi çekirdek becerilerimizi uygulamaya koyuyoruz.

Mobilite ile ne demek istiyoruz?

Ford olarak mobiliteyi şöyle tanımlıyoruz: İnsan, eşya ve hizmetlerin ihtiyaç duyulan veya istenen her yere güvenli, etkin ve makul biçimde erişmelerini sağlayan, sadeleştirilmiş ve eğlenceli bir müşteri deneyimi sunmak.

Hedefimiz, mobilitenin; ekonomi, çevre ve toplum açısından, kelimenin her anlamıyla makul biçimde gerçekleştirilmesidir.

2012 yılında Mobilite Eylem Planımızı duyurduğumuzda, ulaşım konusundaki düşüncelerimizin yanı sıra ulaşımın 2025 ve ötesinde nasıl bir görünüm alabileceğini ortaya koymuş olduk.

Eylem Planı aynı zamanda bizi gelecekteki o noktaya taşımak için gereken teknoloji, iş modeli, ürün ve ortaklık türlerini de tanımlamaktaydı. Biz de, özellikle dünya nüfusundaki artış ve kentleşme bakımından, mobilite sistemlerinin bugün ve gelecekte karşılaşabileceği zorluklara çözüm getirmek amacıyla kısa, orta ve uzun dönemli hedefler belirledik.

Daha akılcı fikirlerin uygulanması

2015 yılında Ford Akıllı Mobilite uygulamamızı duyurduk. İnovasyon temelli bu yeni girişim, büyük veri kavramını en etkin biçimde kullanılarak müşteri deneyimini iyileştirmeyi, sürekli internet bağlantısına sahip sürücüsüz araçlar sunarak Ford'u geleceğe taşımak üzere tasarlandı.

Küresel çapta yürütülen mobilite deneyleri sayesinde; yeni mobilite kavramlarını test etme, çevre üzerindeki etkilerini değerlendirme ve değerlerini tespit etme olanağı bulduk.

Küresel Innovate Mobility Challenge serisinin ev sahibi olarak aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki mobilite çözümlerini keşfetmeye yönelik, açık bir inovasyon yaklaşımı benimsiyoruz.

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.