Daha yüksek performans, daha az emisyon

EcoBlue 2.0 litre motor serisi yüksek düzeyde güç ve tork sağlarken aynı zamanda daha az emisyonla yüksek yakıt verimliliği sunar. Ayrıca Euro 6 emisyon yasalarına uygun olarak geliştirildi.

Otomatik şanzıman ve Otomatik Start-Stop sistemleri gibi teknolojilere sahip Tourneo Custom yakıttan tasarruf etmenizi sağlarken maksimum verimi almanıza yardımcı olur. Bu sayfada gösterilen özellikler her modelde olmayabilir. Mevcut olduğu durumlarda, bu özellikler ilave ücret karşılığında opsiyonel ekstralar olarak satın alınabilir. Daha fazla bilgi edinmek ve mevcut özellikleri görmek için broşürü indirin.

Maksimum performans

Maksimum performans

Daha da optimize edilen sofistike 2.0lt EcoBlue dizel motor, Tourneo Custom’da dokuz yolcu ve yük taşırken, daha yüksek performans ve daha yüksek çekiş gücü için 415 Nm torka sahip yeni bir 185 PS versiyon ile de sunuluyor.  
Segmentinde ilk ve tek olarak sunulacak olan EcoBlue Hibrit motor seçeneği, özellikle şehir trafiğindeki dur-kalk durumlarında ilave yakıt verimliliği sağlıyor.

Hedefleri karşılayan performans

Ford EcoBlue TDCi Motor 2.0 litre TDCi motorda, olağanüstü performans ve düşük yakıt tüketimi birleştirildi. 130 PS/385 Nm, 170 PS/405 Nm ve 185 PS/415 Nm üç farklı güç seçeneği ihtiyacınıza göre seçim yapabilmenizi sağlar.

Hedefleri karşılayan performans
Çevre dostu

Çevre dostu

Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) sistemi, egzoz gazındaki NOx emisyonlarını azot ve suya dönüştürmek için üre/su bazlı bir sıvı olan AdBlue® kullanır. Partikül filtresi, çıkan egzoz partiküllerinin %99'undan fazlasının atmosfere salınımını engeller. Bu sistemin doğru çalışması için yakıt dolum kapağının yanında yer alan AdBlue® deposu, AdBlue® sıvısı ile doldurulmalıdır. Sıvı seviyesi çok düşük olduğunda sistemde uyarı ışıkları yanar. Daha fazla bilgi için, Tourneo Custom Kullanıcı El Kitabı’nı inceleyebilirsiniz.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketin

Aracınız trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunda, motoru otomatik olarak kapatır. (klima, radyo ve Ford SYNC gibi temel fonksiyonlara enerji sağlamaya devam eder). Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise sistem aracı yeniden çalıştırır ve şehir trafiğinde %10'a kadar yakıt tasarrufu sağlar.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketin
SelectShift otomatik şanzıman

SelectShift otomatik şanzıman

Altı ileri vitesli SelectShift otomatik şanzımana sahip 170 PS motor, yoğun trafikte sorunsuz ve rahatlatıcı sürüş deneyimi sunmak için tasarlandı. Şanzıman istediğinizde vites kolundaki düğmelerle manuel vites değişimi yapmanıza izin verir. Daha zorlu sürüş koşullarında ise vitesi kilitleme imkanını da sunar.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.