FORD SYNC TEKNOLOJİSİ

Aracınızla aranızdaki en mükemmel bağlantıyı sağlar.
Size en uygun SYNC teknolojisini ve özelliklerini keşfedin.

SYNC 4 & SYNC 4A Daha Hızlı. Daha Akıllı. Daha İyi.

Son teknoloji ile donatılmış yeni nesil SYNC 4 sayesinde sevdiğiniz insanlara, yerlere ve uygulamalara nerede olursanız olun rahatlıkla bağlanın. En donanımlı SYNC sistemimiz olan SYNC 4, etkileyici bir ekran, sorunsuz bağlantı ve elektrikli araçlar için gelişmiş özellikler sunar.

SYNC 4'ü Keşfedin SYNC 4'ü Keşfedin
SYNC 4'ü Keşfedin

SYNC 4, sizi etrafınızdaki dünyaya hiç olmadığı kadar bağlıyor. Gelişmiş rota planlama, sofistike ses tanıma, kablosuz akıllı telefon entegrasyonu ve bir önceki neslin iki katı işlemci gücü kullanan uzaktan güncellemeleri mümkün kılan güncelleme yetenekleri ile yeni bir dünya keşfedin.

Sesli Komut Özellikleri

SYNC 4, sürekli olarak kelime dağarcığını güncelleyen bulut tabanlı teknolojisiyle sofistike bir ses tanıma sistemine sahiptir. Doğal konuşma kalıplarını anlama yeteneğiyle, sistemden bir yeri bulmasını, müzik çalmasını veya metin mesajları göndermesini istediğinizde bunu rahatlıkla konuşarak yapma imkânı sunar.

Kablosuz Kontrol

Apple veya Android telefonunuzu kablosuz olarak aracınıza bağlayıp akıllı telefon özelliklerine SYNC dokunmatik ekranınız aracılığıyla veya ses komutlarıyla erişebilir, Apple CarPlay® ve Android Auto™ ile favori akıllı telefon uygulamalarınızı kablolu bir bağlantıya ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.

Dijital Kullanıcı Kılavuzu

SYNC dokunmatik ekranınız aracılığıyla kullanıcı kılavuzunuza erişebilir ve pratik, görsel rehberi kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan bilgiyi bulmak için aracınızın resmine dokunmanız yeterli olacaktır. Ayrıca özellikler içerisinde, "Nasıl yapılır?" videoları ve araç özellikleri hakkında detaylı bilgi olan çok kullanışlı bir kütüphane de sizleri bekliyor.

Ford Power-Up Yazılım Güncellemeleri

FordPass Connect özellikli araçlar kendilerini geliştirmeye hazır şekilde üretilir. Üstün teknolojisi, Ford Power-Up yazılım güncellemelerini uzaktan güncellemeleri mümkün kılan indirme seçeneği sayesinde aracınızın her zaman güncel kalmasına yardımcı olur.

Sync 4 ile Kullanımı

SYNC 4 ve SYNC 4A'ya sahip yeni nesil Ford otomobilleri daha fazla bağlantı ve daha güçlü güncellemeler sunar. Ford Power-Up Yazılım Güncellemeleri, kablosuz teknolojiyle SYNC yazılımını iyileştirir ve aracınızın performansını, konforunu ve kapasitesini yükseltir.

Otomatik Güncelleme

SYNC 4, Ford Power-Up yazılım güncellemelerini otomatik olarak indirir ve araç kapatıldığında yükler. Güncelleme, aracı bir sonraki çalıştırışınızda tamamlanacaktır. Ayrıca FordPass Uygulaması aracılığıyla ve aracın dokunmatik ekranında kurulumun tamamlandığına dair bir uyarı alacaksınız.

Planlı Güncellemeler

Bazı Ford Power-Up yazılım güncellemelerinin önceden planlanması gerekir çünkü bunları yüklemek için aracın kapatılması gerekir. SYNC 4 bu güncellemelerin ne zaman mevcut olduğunu size bildirecek ve bir kurulum zamanı seçmenizi isteyecektir. FordPass Uygulaması aracılığıyla ve arabanın dokunmatik ekranında kurulumun tamamlandığına dair bir uyarı alacaksınız.

SYNC 4A

Mustang Mach-E ve Yeni Ranger'da standart olan SYNC 4A, dikey yönelimli, kartlar halinde gösterilen sade tasarımıyla, ihtiyacınız olan tüm özelliklere tek bir ekrandan erişim sunar. Ayrıca SYNC 4A sistemi, tercihlerinizi öğrenip otomatik olarak gösterilenleri uyarlayabilir ve seyahat ederken yardımcı olmak üzere önerilerde bulunabilir.

SYNC 4 ve SYNC 4A Özelliği Sunan Modellerimiz

FordPass

SYNC 4 ve FordPass uygulaması mükemmel bir akıllı özellik kombinasyonudur. Ford'unuzda FordPass Connect özelliği varsa akıllı telefonunuzu aracınızla eşleştirerek neredeyse her yerden aracınızı çalıştırabilir, durdurabilir, kilitleyebilir ve kilidini açabilirsiniz.

FordPass App

Sync 3
Sürüşe Bağlanın
 

SYNC 3 ile Ford'unuzun merkezine doğrudan erişirsiniz. SYNC 3 ile sürücü koltuğundan rahatça telefon aramaları yapabilir, müzik çalabilir ve yol tarifi alabilirsiniz. 6,5” veya 8” dokunmatik ekranlı ve ses tanıma özellikli SYNC 3 ile elleriniz direksiyondayken de aracınızı ve hayatınızı rahatça yönetebileceksiniz.

Sesli Komut Özelliği

Sesli Komut Özelliği, SYNC 3'ün bağlantılı özellikleri için kolay bir yönetim seçeneği sunar. Temel komutları kullanarak yol tarifi alabilir, yakıt istasyonlarını ve şarj istasyonlarını bulabilir, arama yapabilir ve müziğinizi kontrol edebilirsiniz.

Eller Serbest İletişim

SYNC 3 ile eller serbest özelliğini kullanarak arama yapabilir ve mesaj gönderebilirsiniz. Sisteme sadece iletişim kurmak istediğiniz kişiyi söylemeniz yeterli, gerisini o halleder. SYNC ayrıca, rehberinizdeki kişilerin bilgilerini indirir ve saklar, böylece çevrenizle hızla iletişim kurar.

SYNC 3 Özelliği Sunan Modellerimiz

SYNC teknolojileri hakkında sorularınız mı var?

Ford Sync Teknolojisi

Aracanızla aranızdaki en mükemmel bağı sağlar.
Size en uygun SYNC teknolojisini ve özelliklerini keşfedin.

 Diğer Sync Sürümleri

Ford SYNC sistemi Bluetooth bağlantısı ile aracınızın müzik sistemi üzerinden telefon görüşmelerinizi yapmanıza, cep telefonunuza gelen mesajların sesli okunabilmesine ve mobil telefonunuzda yer alan müzik içeriğini Türkçe sesli komutlar ile kontrol edebilmenize olanak tanır.

SYNC 2

Ford SYNC 2, araç içi bağlantı deneyiminizi daha kullanışlı hale getirmek için tasarlanmış birçok muhteşem yeni özelliğe sahip olan Ford SYNC’in ikinci sürümüdür. Renkli dokunmatik ekranında sesli komutlar arasında kolayca geçiş yaparak müzik veya klima ayarlarınızı değiştirmek, arama yapmak ve gelen aramaları cevaplamak gibi pek çok özellik yer alır.

SYNC 1.1

Applink’li Ford SYNC 1.1, Ford SYNC 1’in bir üst versiyonudur. Bu teknoloji akıllı telefonunuzda bulunan favori uygulamalarınıza sesinizi, direksiyonunuzda bulunan düğmeleri veya orta konsoldaki çok amaçlı ekranı kullanarak erişme ve kontrol etme imkanı tanır.Mobil cihazınız ve Ford’unuz arasında kablosuz bir bağlantı kurarak aracınızı kullanırken aynı zamanda da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

SYNC 1

AppLink özelliğiyle sisteme uyumlu popüler iOS uygulamalarını sesli komutlar ile kontrol edebilirsiniz. AppLink teknolojisiyle sesli kitaplarınızı (Audiobook) ya da Spotify'da en sevdiğiniz şarkıları kolayca dinleyebilirsiniz.
Ford SYNC ayrıca “Acil Durum Yardımı” özelliği sayesinde kaza durumunda 112 Acil Yardım Servisi ile iletişime geçerek koordinatlarınızı acil yardım ekiplerine iletir.

SYNC teknolojileri hakkında sorularınız mı var?

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.