Bilgi Alın

Ford Focus Özellikler Ford Focus Özellikler

Ford Focus Özellikleri

Fiyat Listesi

SÜRÜŞ DENEYİMİ

SÜRÜŞ DENEYİMİ SÜRÜŞ DENEYİMİ

Ford Co-Pilot 360

Ford Co-Pilot 360, birlikte çalışan çeşitli teknolojilerle sürüş keyfinizi her zamankinden daha konforlu hale getiriyor.
Örneğin; Dur-Kalk (Stop&Go) fonksiyonu ile Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, hızınızı önünüzdeki araca göre otomatik olarak ayarlamakla kalmıyor, trafik sıkıştığında aracı tamamen duruş konumuna getirip yol açıldığında aracın otomatik olarak yeniden başlatılmasını destekliyor ve yola devam etmenizi sağlıyor.

Şerit Takip Sistemi Şerit Takip Sistemi
Şerit Takip Sistemi

İstem dışı şeridinizden kaymanız halinde Focus’unuz durumu algılayıp direksiyon titreşimleriyle sizi uyarır ve hatta şeritte kalmanıza yardımcı olmak için hafifçe direksiyon desteği verir. Çok şeritli yollar için tasarlanan sistem, aracın hızı 65 km/saatin altına düştüğünde otomatik veya manuel olarak devre dışı bırakılabilir.

Kör Nokta Uyarı Sistemi Kör Nokta Uyarı Sistemi
Kör Nokta Uyarı Sistemi

Bu sistem, römork çekiyor olsanız bile kör noktanızda kaldığı için görülmeyen araçları ararken yanlardaki sensörlerden yararlanır. Başka bir aracı algılayan sistem, her iki yan aynadaki yanıp sönen ışıklarla sizi uyarır.


 

Çapraz Trafik Uyarısı Çapraz Trafik Uyarısı
Çapraz Trafik Uyarısı

Görüşün sınırlı olduğu alanlardan geri manevrayla çıkarken farkındalığı artırmaya yardımcı olur. Yanlardan bir aracın yaklaştığını algılayan sistem bir sesle dikkatinizi çeker ve aracın varlığını bildirmek için Focus’un yan aynasında yanıp sönen bir ışıkla sizi uyarır.
 

Seçilebilir Sürüş Modları Seçilebilir Sürüş Modları
Seçilebilir Sürüş Modları

Seçilebilir Sürüş Modları; tercih ettiğiniz sürüş deneyimi için gaz pedalı tepkisi, direksiyon ve vites değiştirme gibi araç ayarlarında sürüş koşullarına göre değişiklik yapar. Yeni Focus’ta Normal, Eko, Spor ve Active serisine özel Kaygan ve Arazi olmak üzere toplamda beş farklı sürüş modu bulunur.

Aktif Park Asistanı Aktif Park Asistanı
Aktif Park Asistanı

Kalabalık sokaklarda veya dar alanlarda park etmek kolay olmayabilir. Yeni Ford Focus, Aktif Park Asistanı ile hayatınızı kolaylaştırıyor. Uygun park yerlerini bulan sistem, sizi otomatik olarak yönlendiriyor. Size de sadece tuşa basıp aracın park etmesine izin vermek kalıyor.
 

Akıllı LED farlar

Yeni Focus’un statik Full LED farları, entegre sis lambaları ve gündüz yanan LED Farları ile göz alıcı bir tasarım sunuyor. Ford Dinamik LED Ön Far Sistemi ise hassas teknolojileri ile farklı yol ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyum sağlayarak maksimum görüş alanı yaratıyor, gelişmiş Yansıma Önleme Özelliği ile diğer sürücülerin gözünün kamaşması engelleniyor.

Performans ve Verimlilik

Performans ve Verimlilik Performans ve Verimlilik

Güvenlik ve Emniyet

Güvenlik ve Emniyet Güvenlik ve Emniyet

KONFOR VE RAHATLIK

KONFOR VE RAHATLIK KONFOR VE RAHATLIK

B&O Müzik Sistemi B&O Müzik Sistemi
B&O Müzik Sistemi

Üstün kaliteli ses ve şık bir tasarım sunan, alçak frekans hoparlörü dahil 10 hoparlörlü premium ses sistemi, B&O ses mühendisleri tarafından Focus için özel olarak tasarlandı ve geliştirildi.


 

Apple CarPlay ve Android Auto Apple CarPlay ve Android Auto
Apple CarPlay ve Android Auto

Telefonunuza 8” renkli dokunmatik ekrandan veya sesli komutlarla erişin. Apple CarPlay veya Android Auto ile uyumlu telefonunuzla, 8 ̈ dokunmatik ekran ile sunulan Ford SYNC Multimedya Sistemine bağlanarak en sevdiğiniz akıllı telefon uygulamalarına erişebilirsiniz.

Kablosuz Şarj Özelliği Kablosuz Şarj Özelliği
Kablosuz Şarj Özelliği

Yeni Focus kullanım alanını maksimize ederek kolaylık sunmak için tasarlandı. Rafine iç tasarımında , orta konsolda yer alan saklama alanı pratik kullanım sağlarken uyumlu akıllı telefonlar için kablosuz şarj etme özelliği de sunuyor.
 

Kullanışlılık

Kullanışlılık Kullanışlılık

Focus Station Wagon Bagajı ile Hayatı Depola Focus Station Wagon Bagajı ile Hayatı Depola
Focus Station Wagon Bagajı ile Hayatı Depola

Focus Station Wagon modelinin bagaj bölmesi, iyileştirilmiş aydınlatma ve kolay temizlenme özelliklerinin yanı sıra menteşeli dikey bir ayraç ile depolama alanını aktif yaşamınıza uygun ihtiyaçlara göre düzenlemenize olanak sağlıyor.

Akıllı Bagaj Kapağı Akıllı Bagaj Kapağı
Akıllı Bagaj Kapağı

Elleriniz doluysa, ayağınızı arka tamponun altında hareket ettirmeniz yeterli. Focus Station Wagon aracınız anahtarlığınızı algılar, bagaj kapağınızda otomatik olarak açılır veya kapanır.

 

BAYİ ARAMA

İhtiyacınıza uygun bir Ford Bayisi bulmak için, gelişmiş aramayı kullanın.

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.