Sürüş Deneyimi

Raptor'ın özel yapım koltuklarına oturduğunuz anda, bunun sıradan bir pikap olmadığını anlarsınız. Gelişmiş teknolojiler ve akıllı sistemler benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor. Tek bir düğmeye basarak yeni, güçlü Arazi Yönetim Sistemi’ni devreye alabilirsiniz. Her biri farklı bir arazi türünde performansı optimize etmek üzere tasarlanan altı farklı mod arasından seçim yapabilirsiniz: Normal, Spor, Çim, Çakıl Taşı ve Kar, Çamur, Kum ve Kaya. Korkusuz bir arazi deneyimi için Baja modunu seçmeyi unutmayın.

İhtiyaca özel performans

İhtiyaca özel performans

Arazide kullanırken her arazi farklı bir yaklaşım gerektirir. Raptor'un yeteneklerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için Arazi Yönetim Sistemi temel olarak aracın ivmelenmesini, çekiş kontrolünü, direksiyon hassasiyetini, vites değiştirme davranışını ve daha fazlasını ayarlamanızı sağlar. Her koşulda maksimum performans sunmak için altı farklı mod arasından seçim yapabilirsiniz: Normal, Spor, Çim, Çakıl Taşı ve Kar, Çamur, Kum ve Kaya. Korkusuz bir arazi deneyimi için Baja modunu seçmeyi unutmayın.

Yeni nesil süspansiyon

Ford Ranger Raptor standart olarak efsanevi FOX Racing Süspansiyonu ile geliyor. Bu performans tabanlı süspansiyon büyük darbeleri emecek, zıplamaları ve savrulmaları kolayca yumuşatacak şekilde geliştirildi.

Yeni nesil süspansiyon
Her araziye uygun

Her araziye uygun

Her koşul ve ortamda güvenle kullanmanıza yardımcı olmak için Ford Ranger Raptor, sürüş sırasında 4x2 ve 4x4 yüksek ve 4x4 alçak modları arasında geçiş yapmanıza izin veriyor. Böylece, kuru ve iyi yol koşullarında rahatça seyrederken, aracınızı 4x2'de yüksek yakıt verimliliğiyle kullanabilirsiniz. Ancak araziye çıkmak istediğinizde veya yol koşulları kötüleştiğinde, daha fazla yol tutuşu ve daha fazla kontrol için zahmetsizce 4WD'ye geçebilirsiniz.  

Kendi hız sınırınızı belirleyin, Yeni Ford Ranger Raptor bu sınırın içinde kalsın

Hız kontrol fonksiyonu ile entegre Hız Sınırlandırıcı maksimum hızınızı belirlemenizi sağlar. Artık aracınız bu hızı aşmaz, böylece siz de gözlerinizi yolda tutabilirsiniz. Daha hızlı veya yavaş gitmeniz gerektiğinde gaz veya fren pedalına basarak sistemi devre dışı bırakabilirsiniz.

Kendi hız sınırınızı belirleyin, Yeni Ford Ranger Raptor bu sınırın içinde kalsın
Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Ford Ranger Raptor, aydınlatma koşullarındaki değişiklikleri algılayabilen güçlü HID Bi-Xenon farlara sahiptir. Otomatik farlar kendiliğinden devreye girer, bu sayede daha kolay, daha güvenli bir sürüş sağlanır.

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şerit Takip Sistemi, önünüzdeki yolu sürekli olarak izleyen bir kamerayla, yanlışlıkla şeritten çıktığınızı algılar. Şeritte Kalma Yardımcısı, aracınızı şeridinize güvenle yönlendirmenize yardımcı olur. Tekerleğiniz yol çizgisine veya yol kenarına değerse Şerit Takip Uyarı Sistemi direksiyonu titretir ve görsel bir uyarı verir. Bu teknoloji saatte 64 kilometreden düşük hızlarda otomatik olarak devreden çıkar veya manuel olarak kapatılabilir.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2-3 saniye süreyle fazladan fren gücü uygulayarak ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir.

Yokuş inerken daha fazla kontrol

Yokuş inerken daha fazla kontrol

Yokuş İniş Kontrol Sistemi, frene veya gaz pedallarına dokunmanızı bile gerektirmeden, arazi koşullarında yokuş iniş hızınızı düzenleyecek şekilde tasarlanmıştır ve hem ileri hem de geri viteslerde çalışır.

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Önde ve arkada bulunan park mesafe sensörleri, aracınız ve çevrenizdeki engeller arasındaki mesafeyi değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında, nesneye yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verilir.

Daha kolay geri vites

Daha kolay geri vites

Bariyerler, bisikletler, alçak duvarlar… Arka görüş kamerası, arkanızdaki her şeyi orta konsol ekranında gösterir. Gözünüzden kaçması mümkün olanları göstermenin yanı sıra, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak amacıyla sanal çizgilerle size yardımcı olur. Arka Görüş Kamerası geri vitesi seçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer.

Diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan görüşünüze yardımcı olur

Diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan görüşünüze yardımcı olur

Gece sürüşlerinde faydalı bir yardımcı olan otomatik uzun far özelliği, karşıdan gelen ya da öndeki araçları algıladığında uzun farları bir süre kapatıp kısa farları yakar. Daha sonra yeniden uzun farları otomatik olarak yakarak maksimum görüş sağlar.

Ford SYNC Acil Durum Yardımı

Ford SYNC Acil Durum Yardımı

Bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda Acil Durum Yardımlı Ford SYNC, Bluetooth® ile eşleştirilmiş ve bağlantı halindeki cep telefonunu kullanarak sizin için Acil Durum Yardım hizmetini otomatik olarak arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Sistem, konuşamayacak durumda olsanız bile GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecek şekilde geliştirilmiştir.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.