Amaca uygun olarak geliştirilen teknoloji

Ford Tourneo Connect hayatınıza mükemmel bir şekilde uyum sağlamak üzere tasarlandı. Akıllı Hız Sınırlandırıcı ve Şerit Takip Sistemi dahil her bir teknoloji ve özellik, sürüş deneyiminizi hiç olmadığı kadar kolay ve keyifli hale getirmek için tasarlandı.

Hız sınırını korumanıza yardımcı olur

Hız sınırını korumanıza yardımcı olur

Tourneo Connect, hız kontrolünüzü artırmak ve böylece yola daha fazla konsantre olmanızı sağlamak üzere tasarlanan Akıllı Hız Sınırlandırıcı sistemine sahiptir. Trafik Levhası Tanıma Sistemi kamerası, öncelikle geçerli hız sınırını otomatik olarak algılar (etkin durumdayken); daha sonra sistem, azami hızınızı bu sınıra ayarlar.

Gerektiğinde otomatik olarak yanan ön farlar

Daha ince, otomatik ön farlar, güçlü HID Xenon lambalar ve gündüz yanan LED lambalar içeriyor. Dahili sensör gün batımında ya da diğer nedenlerle ışıkta aniden oluşan azalmayı algılar. Böyle bir durumda, otomatik yanan ön farlar devreye girer, bu sayede sürüş daha kolay ve daha güvenli bir hale gelir.

Gerektiğinde otomatik olarak yanan ön farlar
Park etmek artık daha da kolay

Park etmek artık daha da kolay

Otomatik Park Sistemi, aracı yönlendirerek paralel veya dikey alanlara park etmenize yardımcı olur. Tek bir düğmeye basmanızla birlikte, bu sistemde bulunan sensörler yanından geçtiğiniz uygun park alanlarını görür. Ardından aracı otomatik olarak yönlendirir; size yalnız (ekranda verilen görüntülü ve sesli basit yönlendirmeleri izleyerek) gaz, vites ve fren sistemini yönetmek kalır. Ayrıca, paralel park alanlarından çıkmanıza da yardımcı olur.
 

Dikkatinizden kaçan trafik işaretlerini görür

Levhalar ister yol kenarında, ister yolun üzerinde, kalıcı veya geçici olsun, Trafik Levhası Tanıma özelliği onları tanımlayabilir. Gösterge grubunda hız sınırı veya sollama yapılmaz simgesi belirir ve yeni bir hız sınırına girdiğinizi saptayınca değişir.
 

Dikkatinizden kaçan trafik işaretlerini görür
Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şerit Takip Sistemi, önünüzdeki yolu sürekli olarak izleyen bir kamerayla, yanlışlıkla şeritten çıktığınızı algılayabilir. Şerit Koruma Sistemi bunun ardından direksiyonu titreterek ve görsel bir uyarı göstererek sizi uyarır. Sistemin uyarısına tepki vermekte gecikirseniz ya da hiç tepki vermezseniz, Şeritte Kalma Yardımcısı aracınızı şeridinize güvenle yönlendirmenize yardımcı olur. Otoyol gibi çok şeritli yollar için tasarlanan sistem, saatte 70 km/s düşük hızlarda otomatik olarak devreden çıkar veya manuel olarak kapatılabilir.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.