Güvenlik ve emniyet için sofistike teknolojiler

Ford Tourneo Connect sizi ve yolcularınızı güvende tutmak için tasarlanmış bir dizi gelişmiş güvenlik teknolojisiyle donatılmıştır. Ayrıca aracınızı ve eşyalarınızı koruyacak şekilde tasarlanan akıllı güvenlik sistemleri mevcuttur.

Yayaların korunmasına yardımcı sistem

Yayaların korunmasına yardımcı sistem

Çarpışma Önleme Yardımcısı, aracın yoluna çıkabilecek diğer araçları ve yayaları algılar. Hatta aracınızın önüne çıkabilecek yayaları bile tespit eder. Sistem, çarpışma olasılığını sezdiğinde sizi uyarır ve eğer tepki vermezseniz, otomatik olarak fren yapar. Kazaların şiddetinin azaltılmasına veya kazalardan kaçınılmasına yardımcı olmak amacıyla geliştirilen bu teknoloji, 80 km/saat düzeyine kadar hızlarda devreye girer.

Zor seyir koşullarında daha fazla denge

Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi, aracınızın ilerleyişini sürekli izler. Araç hakimiyetinin kaybolduğunu algılar ve her tekerleğe otomatik fren uygulayarak dengeli hale getirir. ABS frenlerin ve Çekiş Kontrol Sisteminin gelişmiş sensörlerini kullanarak aracın davranışını izler.
 

Zor seyir koşullarında daha fazla denge
Gelişmiş hava yastığı sistemi

Gelişmiş hava yastığı sistemi

Tourneo Connect'te perde, sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları bulunur. Aracınızın önemli noktalarında yer alan gelişmiş sensörler, hızlı ve kontrollü tepki verilmesini sağlıyor.
 

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren kuvveti dağıtım sistemi bir arada çalışarak, daha etkin fren yapılmasını sağlar. Acil Durum Fren Desteği, acil bir durumda aracınızın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılayan ve gerekiyorsa bu gücü artıran Elektronik Denge Kontrol sistemi aracılığıyla otomatik olarak kontrol edilir. Ani fren yapıldığında, acil fren uyarı lamba sistemi sayesinde fren lambaları yanıp sönmeye başlar ve arkadan gelen araçların sürücülerini uyarılır.
 

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.