Şarja takın. Verimliliği artırın.

Şarja takın. Verimliliği artırın.

Şarj edilebilir hibrit araçlar tam şarj olduğunda sadece elektrik gücünü kullanarak yaklaşık 50 km'lik menzil gidebilirler. Şarj bittiğinde araç, gerektiğinde aktif olan geleneksel motorla bir hibrit gibi çalışmaya başlar. Şarj edilebilir hibritler, aynı hibrit araçlar gibi iki güç kaynağı taşır. Ama tamamen elektrikli şekilde daha fazla yol alabilmek için bataryalarında daha yüksek elektrik kapasitesi bulunur. Daha büyük boyutu yüzünden batarya, enerji kaynağına bağlanarak şarj edilebilir. Aynı zamanda, bataryanın şarjı azaldığında rejeneratif frenleme ve geleneksel motor kullanılarak da batarya şarj edilir.

Sıfır emisyon ve geniş model yelpazesi

Şarj edilebilir hibrit araçlar (PHEV) hibrit teknolojisinin tüm işlevlerine sahip olmanın yanı sıra harici bir elektrik kaynağından şarj edebilme avantajını da sunuyor. Bataryanın yüksek kapasitesi sayesinde 56 kilometreye* kadar sıfır emisyonla sürüş menziline ulaşabiliyor ve batarya ömrünü uzatmak için hibrit moda geçebiliyor. Böylece menzil kısıtlaması yaşanmadan daha uzun mesafelere yolculuklar yapabiliyor.

 

*Hibrit performans değerleri için Kuga’nın WLTP sonuçları esas alınmıştır.

Sıfır emisyon ve geniş model yelpazesi
Elektrikli otomobilinizi şarj edin

Elektrikli otomobilinizi şarj edin

Elektrikli aracınızı gelişmiş kendi kendini şarj etme teknolojisinden, ev prizlerine takmaya kadar çeşitli şekillerde şarj edebilirsiniz. Aracınızın şarjlı ve kullanıma hazır olduğundan nasıl emin olabileceğinizi videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.