Evde Şarj

Evde Şarj

Hibrit veya elektrikli aracınızı evde şarj etmek, ihtiyaç duyduğunuz anda aracınızın hazır olmasını sağlamanın kolay ve etkili bir yolu. Aracınızı standart bir ev prizine bağlamanız ve şarj olmasını beklemeniz yeterli. Ev prizlerinin sunduğu gücün sınırlı olmasından dolayı aracınızın bataryasını şarj etmenin en hızlı yolu bu değil. Evde şarj ek donanım gerektirmediği için aracınızı şarj etmenin uygun maliyetli ve son derece pratik bir yolu*.

*Elektrikli araçların evde şarj edilmesiyle ilgili yerel elektrik mevzuatını ve şartlarını kontrol etmeniz kesinlikle önerilir. Sertifikalı bir elektrikçi tarafından evinizde ek güvenlik kontrolleri yapılması gerekebilir.

Halka Açık İstasyonlarda ve Varış Noktasında Şarj

Halka Açık İstasyonlarda ve Varış Noktasında Şarj

Tam elektrikli ve şarj edilebilir hibrit araç portföyümüzden bir araç aldığınızda aracın teslimi sırasında halka açık şarj istasyonlarında kullanılabilecek standart şarj kabloları verilmektedir. Böylece Ford aracınızı Avrupa genelindeki 100.000’den fazla (ve sayısı her geçen gün artan) şarj noktasından dilediğinizde avantajlı şekilde şarj edebilirsiniz. Halka açık istasyonlarda şarj sürelerini daha da hızlandırmak için tüm tam elektrikli araçlarımız ve vanlarımızda isteğe bağlı yüksek güç şarj kabloları da sunulmaktadır.

Evde Daha Hızlı Şarj

Evde Daha Hızlı Şarj

Tam elektrikli veya şarj edilebilir hibrit aracınızı evde en hızlı şekilde şarj etmek mi istiyorsunuz? Ford çeşitli duvar şarj ünitesi seçenekleri bu sorunuza yanıt verebilir. Uzman iş ortaklarımızdan* birinin desteğiyle evinizde daha yüksek güçlü bir duvar şarj ünitesi kurulmasına yardımcı olabiliriz. Ford’un duvar şarj üniteleri normal prizlere kıyasla daha hızlı şarj olanağı sunarak tam elektrikli veya plug-in hibrit aracınızın ihtiyacınız olduğu an yeniden yola çıkmaya hazır olmasını sağlıyor. 

*Şarj üniteleri hakkında bilgi almak için yetkili bayilerimiz ve müşteri ilişkilerimize danışabilirsiniz.

IONITY: Hedefinize Ulaşın

IONITY: Hedefinize Ulaşın

Ford aynı zamanda Avrupa’nın en hızlı büyüyen şarj ağlarından biri olan IONITY’nin kurucuları arasında yer alıyor. IONITY, Tam Elektrikli Ford sürücülerine pazar lideri şarj hızlarını indirimli fiyattan sunacak. IONITY Avrupa’daki 100. yüksek güç şarj istasyonunu açtığını Mayıs 2019’da iftiharla duyurdu. Bu, 2020 sonuna dek Avrupa çapında 400 IONITY yüksek güç şarj istasyonu açma hedefine doğru atılmış büyük bir adım.

IONITY: Hedefinize ulaşın.

IONITY: Hedefinize ulaşın.

Elektrik devrimi yalnızca araç teknolojisi ile sınırlı değil. Aynı zamanda uzun mesafeli yolculuklara enerji veren altyapıya da yatırım yapıyoruz. IONITY; Ford, BMW grubu, Daimler ve Volkswagen grubu (Audi ve Porsche dahil) arasında bir ortak girişimdir. Daha az şarj zamanı ile daha uzun yolculuklar yapmanıza yardımcı olmak üzere hep birlikte Avrupa genelinde güvenilir ve yüksek hızlı şarj ağı kuruyoruz.

Aracınızı Şarj Edin

Elektrikli aracınızı gelişmiş kendi kendini şarj etme teknolojisinden, ev prizlerine takmaya kadar çeşitli şekillerde şarj edebilirsiniz. Aracınızın şarjlı ve kullanıma hazır olduğundan nasıl emin olabileceğinizi videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.