Geleneksel ve elektrikli motorun kusursuz buluşması.

Geleneksel ve elektrikli motorun kusursuz buluşması.

Hibrit araçların iki tane güç kaynağı vardır. Hibrit motorlar otomatik olarak geleneksel ve elektrikli motorlar arasında geçiş yapabilir veya gerektiğinde ikisini birden kullanabilirler. Yola çıkmak için aracınızı şarja takmak zorunda değilsiniz. Hibrit araçlar rejeneratif frenleme ve geleneksel motorla şarj edilebilir. Geleneksel motor, jeneratöre güç verip mekanik gücü elektrik enerjisine dönüştürür ve bataryayı şarj eder. Fren yapılırken araç yavaşlamaya çalışmasına rağmen motor hala dönmeye devam eder. Rejeneratif frenleme ise normalde frenleme esnasında boşa giden enerjiyi kullanarak, bataryayı şarj eder.

Kısıtlama yok.

Bugünlerde Hibrit Araçlar (HEV) yollarda giderek daha çok boy gösteriyor. Bu durum özellikle normal şehir hızlarındaki gelişmiş yakıt ekonomisi ve düşük emisyonlarının büyük avantaj sağladığı şehirlerde ve kentsel alanlarda geçerli.

Mild Hibrit (MHEV) gibi, bu araçlar da içten yanmalı bir motora sahip olmakla birlikte daha büyük bir akü ve daha güçlü bir motor ile donatılıyor. Böylelikle motora daha fazla destek sağlanıyor ve aracın kısa yolculukların bir kısmını düşük hızda sadece elektrikli motoru kullanarak gerçekleştirmesine imkan sunuluyor. Hibrit teknolojisinde, aracınızın hem aküyü hem içten yanmalı motoru kullanabilmesi ile sürüş menzili gibi bir kısıtlama yaşanmıyor.

Kısıtlama yok.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.