FORD PERFORMANS TÜRKİYE

                         


Ve yarış başladı.​
“Otomobil yarışları, ikinci otomobil üretildikten beş dakika sonra başladı.”​
 Henry Ford


Kariyerinin başında kendi ürettiği otomobillerle yarışan Henry Ford, motor sporlarına verdiği önemle daha o dönemde tüm motor sporları serilerinde başarılı olabilecek bir markanın temelini atıyordu.  Henry Ford’un başlattığı motor sporları kültürü ve heyecanı ülkemizde 1968 yılında yapılan ve ilk resmi ralli olan Türkiye Rallisi’nde başladı. Otosan çatısı altında hazırlanan Renç Koçibey ile Demir Bükey’in kullandığı Anadol A1 ile kazanılan o yarış bugün son sürat devam eden bir tutkuya ​dönüşürken, Ford Otosan tarihine de altın harflerle yazıldı.

                       

Castrol Ford Team Türkiye

Castrol Ford Team Türkiye kurulduğu günden bu yana spora verdiği destekle Türkiye’nin en başarılı ve en uzun ömürlü ralli takımı olma özelliğini sürdürmektedir. 

TransAnatolia

Dünyanın en zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia, Eskişehir-Kars arasındaki yollarda benzersiz bir mücadeleye sahne oldu.

E-Spor

“Geleceği Bugünden Yaşa” vizyonumuz kapsamında geleceğin motor sporlarını şekillendiren ve yıldızlarını keşfetmemiz sağlayan bir arena olan E-Spor’u,​ Türkiye’de en çok destekleyen otomotiv markası olmaktan gurur duyuyoruz.

Ford Performance Araçları

Henry Ford’un 1901 yılında mühendislerden oluşan küçük bir takımla başlattığı yarışma ateşi, motor sporları takımlarımızın her yarışında daha da alevleniyor. Fiesta ST, Ford GT ve efsane Mustang ile katıldığımız her yarışmada Henry Ford’un ilk günkü yarış tutkusunu yaşatmaya devam ediyoruz.​

Daha fazla performans için

Hemen Tıkla!

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.