Gelişmiş güvenlik teknolojisi

Ford Ranger sizi, yolcularınızı ve yoldaki diğer paydaşları korumak için bir dizi akıllı sistem içerir. Çarpışma Önleme Yardımı gibi bazı teknolojiler öncelikle bir olayın meydana gelme olasılığını azaltmaya çalışır. Hava yastıkları da dahil bir kısım teknoloji ise bir trafik kazası meydana gelmesi durumunda kazanın şiddetinin azaltılmasına yardımcı olur. Araçta gelişmiş güvenlik sistemleri de bulunur, böylece ekipmanlarınızı veya yükünüzü gönül rahatlığıyla depolayabilirsiniz.

Yayaları korumaya yardımcı olabilen sistem

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımı, önündeki yolu taramak için RADAR ve kamera teknolojisini kullanır. Bir araç, yaya veya bisikletliyle çarpışma tehlikesi algılanırsa size bir uyarı verir. Bu uyarıya zamanında yanıt vermezseniz önden çarpışmaların etkilerini azaltmak ve hatta bu çarpışmaları önlemek için sistem otomatik olarak tam fren gücü uygulayacaktır.

Yayaları korumaya yardımcı olabilen sistem
Her koşulda kontrolde kalın

Her koşulda kontrolde kalın

ESP (Elektronik Stabilite Programı), aracınızın ilerleyişini sürekli izler. Araç hâkimiyetinin kaybolduğunu algılar ve her tekerleğe otomatik fren uygulayarak dengeli hale getirir.

Minimum çabayla maksimum yol tutuş gücü

Minimum çabayla maksimum yol tutuş gücü

Gelişmiş Çekiş Kontrol Sistemi, tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri

Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri

Adaptif Yük Kontrolü özelliği, Elektronik Stabilite Kontrol sistemini aracınızın taşıdığı toplam ağırlığa göre ayarlar. Bu özellik sayesinde aracınız boş ya da yüklü olsun, kontrol ve denge sağlanır.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Ford'a özel devrilme oranı sensörü özellikle yüksek ağırlık merkezli durumlarda ve dışa eğimli virajlarda Devrilme Kontrol Sistemi lastikleri yerde tutmasına yardımcı olur.

Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basıncı İzleme Sistemi gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarır.

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, yan hava yastıkları göğüs kafesini korur ve kazazedeyi darbe alanından uzak tutacak şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda kazazedenin kolunu kaldırarak kazazede ile giren strüktür arasında daha iyi bir alan bırakır. Perdeli hava yastıkları maksimum koruma sağlar, baş yastıkları ise kafa ve boynu sarsılmaya karşı korur. Ayrıca ön ve arka emniyet kemerlerinde gerdiriciler ve yük sınırlayıcılar, tüm koltuklar için emniyet kemeri uyarı sistemi ve oturulan koltukların hangilerinde emniyet kemerlerinin takılmadığını gösteren bir ekran da vardır.

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Ranger, her yolculukta çocuklarınızın emniyette ve güvende olmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı. Arkadaki ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları sayesinde iki çocuk koltuğunu kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.