Bilgi Alın

Transit Custom Özellikler

Ford Transit Custom Özellikleri

Her zaman sağlamlığı, fonksiyonelliği ve güvenilirliği ile tanınan Transit Custom, şimdi daha yenilikçi özellikleri ve akıllı teknolojileriyle daha yüksek verim, tasarım ve işçilik sunuyor.

SÜRÜŞ DENEYİMİ

SÜRÜŞ DENEYİMİ

Park Etme Stresini Ortadan Kaldıran Sensörler

Ön ve arka park mesafe sensörleri, aracınızın önündeki veya arkasındaki engellerle aranızdaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında, nesneye yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verir.

Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi

Şiddetli, fırtınalı hava şartlarında şeritte kalmaya yardımcı olmak için aracın ne zaman rüzgardan etkileneceğini anlamak Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi'nin görevi!

Ford SYNC Acil Durum Yardımı

Ford SYNC'in önemli bir bileşeni, Acil Durum Yardımıdır*. Bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji Bluetooth® ile eşleştirilmiş ve bağlantı halindeki cep telefonunu kullanarak sizin için Acil Durum Yardım hizmetini otomatik olarak arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile, sistem GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir. 

*Ford Acil Yardım sistemi, 40'tan fazla Avrupa ülkesinde kullanılabilmektedir. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Acil Yardım sistemi tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Güvenli Sürüş Ve Benzersiz Bir Stil İçin Led Gündüz Farları
Güvenli Sürüş Ve Benzersiz Bir Stil İçin Led Gündüz Farları

Yeni Transit Custom'ı özgün kılan bir görünüm sunar; gündüz fark edilmenize, gece ise net biçimde görülmenize yardımcı olur.
 

Dinamik LED ön farlar
Dinamik LED ön farlar

Otomatik far sensörleri gün batımı ya da diğer nedenlerle ışıkta oluşan azalmayı algılar. Bu tür durumlarda otomatik farlar kendiliğinden yanar ve sürücünün karanlıkta görmesine yardımcı olur. 

Otomatik Uzun Far özelliği ise, karşıdan gelen ya da öndeki araçları algıladığında uzun farları geçici olarak kısarak diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasını önler. Daha sonra yeniden uzun farları otomatik olarak yakarak maksimum görüş sağlar.

Performans ve Verimlilik

Performans ve Verimlilik

Gelişmiş Performans

Daha da optimize edilen sofistike 2.0lt EcoBlue dizel motor, Tourneo Custom’da dokuz yolcu ve yük taşırken, daha yüksek performans ve daha yüksek çekiş gücü için 415 Nm torka sahip yeni bir 185 PS versiyon ile de sunuluyor.  
Segmentinde ilk ve tek olarak sunulacak olan EcoBlue Hibrit motor seçeneği, özellikle şehir trafiğindeki dur-kalk durumlarında ilave yakıt verimliliği sağlıyor.

Kirliliği Önleyen Katkı Maddesi

Seçici katalitik indirgeme sistemi, egzoz gazındaki NOx emisyonlarını azot ve suya dönüştürmek için üre/su bazlı AdBlue® sıvısını kullanır. Daha sonra bir partikül filtresi, aracın egzozuna yayılan katı parçacıkların %99'undan fazlasını indirger. Doğru şekilde çalışması için, Ford EcoBlue 2.0-litre motorunuzun AdBlue® deposu AdBlue® sıvısı ile doldurulmalıdır. Sıvı seviyesi düştüğünde, sistem uyarı ışıkları yanacaktır.

Otomatik Start-Stop Özelliğiyle Yakıt Tasarrufu Sağlar

Trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunuzda, bu teknoloji motoru otomatik olarak kapatabilir (ancak far, klima, radyo ve Ford SYNC sistemi gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise sistem aracı yeniden çalıştırır. (Şehir içi trafikte) %10'a varan yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Start-Stop özelliği şehir trafiğinde verim sağlamak için tasarlanmıştır.

SelectShift Otomatik Şanzıman

170 PS motorlar, altı ileri vitesli SelectShift otomatik şanzımana sahiptir. Geniş bir yelpazede şasi tipleri ve Azami Yüklü Ağırlık değerleri ile birlikte sunulan vites sistemi, özellikle yoğun trafikte sorunsuz ve rahatlatıcı bir sürüş deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır. Tam otomatik Selectshift Şanzımanı, istediğiniz takdirde panel üstündeki vites kolundaki düğmeler ile devre dışı bırakıp manuel kullanıma geçebilirsiniz. Aynı zamanda daha zorlu sürüş şartlarında (kaygan zeminlerde ya da dik yokuşlarda) dişlileri kilitleme imkanını da sunar.

Güvenlik ve Emniyet

Güvenlik ve Emniyet

Euro NCAP Ödüllü Güvenlik

Ford Transit ve Transit Custom, Avrupa'da en çok satan ticari araçların değerlendirildiği Euro NCAP testinde “Aktif Güvenlik” alanında en iyi performans gösteren ticari araçlar olarak seçildi.
Günlük iş rutini göz önünde bulundurularak uygulanan testlerde Transit ve Transit Custom Altın ve Gümüş ödüllerinin sahibi oldu. Ayrıca Ford Transit “Çarpışma Engelleme Yardımı” teknolojisiyle tüm katılımcı araçlar içerisinde mükemmel puan alabilen tek model olma başarısını gösterdi. “Yaya Algılamalı Çarpışma Öncesi Akıllı Fren Sistemi” teknolojisi ise Euro NCAP tarafından ”Sınıf Lideri Özellik” olarak tanımlandı.
Ford Transit’in tüm güvenlik özellikleri sizi, işinizi, yol arkadaşlarınızı ve yükünüzü yolculuk boyunca güvende tutmak ve size her zaman üst düzey hizmet verebilmek için tasarlanmıştır.

Gelişmiş Hava Yastığı Sistemi

Yeni Transit Custom'da, sürücü, yolcu ve hava yastıklarını etkinleştirmek için gelişmiş bir sistem bulunur.

Aktif Devrilme Kontrolü
Aktif Devrilme Kontrolü

Treyler Eğim Kontrol Sistemi, treylerin 'gezinmesini' veya savrulmasını algılar, sorunun giderilmesine yardımcı olmak için aracınızın hızını düşürerek daha kontrollü çekiş sağlar. Sistem, motor torkunu azaltır; tekerleklere giden fren gücünü kademeli olarak artırarak aracı yavaşlatır.

 

Devrilmeye Karşı Kesintisiz Koruma
Devrilmeye Karşı Kesintisiz Koruma

Özellikle yüksek ağırlık merkezli durumlarda ve dışa eğimli virajlarda Ford'a özel Aktif Devrilme Kontrolü lastikleri yerde tutmaya yardımcı olur. 

Elektronik Stabilite Programı, Her Koşulda Hâkimiyetinize Yardımcı Olur*
Elektronik Stabilite Programı, Her Koşulda Hâkimiyetinize Yardımcı Olur*

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izler, seyir çizgisindeki (patinaj gibi) herhangi bir sapmayı algıladığında, aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir. Aracın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olabilir.

Konfor ve Rahatlık

Konfor ve Rahatlık

SYNC3: Ellerinizi Direksiyondan Çekmeden Kontrole Hazır Olun!

8” dokunmatik ekranlı Ford SYNC 3 teknolojisi, yolculuk sırasında Türkçe sesli komutlarla bağlantıda kalmanızı, telefonunuzu, müziği kontrol etmenizi sağlayan gelişmiş bir sistemdir.

Kabin Sıcaklığını Ayarlamak Son Derece Kolay
Kabin Sıcaklığını Ayarlamak Son Derece Kolay

Transit Custom, hem sürücü hem de ön yolcunun kolayca erişebileceği yeni ısıtıcı ve klima kumanda düğmeleri içermektedir. Sağdaki sıcaklık kontrol kadranı maksimum serinlik ve maksimum sıcaklık ayarı içermektedir; soldaki kadran ise sıcaklık ayarı maksimum dışında bir kademedeyken fan hızını kontrol etmek içindir. Araç özelliğine bağlı olarak, iki kadran arasındaki düğmeler; hava akış yönü (ön cam ve yüz, ayak), ısıtmalı ön cam, ısıtmalı arka cam, ısıtmalı aynalar ve klima kontrolü içindir.

Quickclear Sayesinde Ön Camınızı Kolayca Temizleyin
Quickclear Sayesinde Ön Camınızı Kolayca Temizleyin

Bu akıllı özellik, soğuk kış sabahlarında buzlu camlarınızla zaman kaybetmeden yola çıkabilmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sadece bir tuşa basın, ultra ince filamanlar ısınarak sileceklerin buzunu gidermenin yanı sıra ön camınızın buzunu, sisini ve buğusunu çözsün.


 

Rahat Yolculuklar için Tasarlanmış Koltuklar
Rahat Yolculuklar için Tasarlanmış Koltuklar

Yeni ön koltuk tasarımları; daha fazla destek, ekstra konfor ve daha rahat yolculuklar için geliştirilmiş koltuk geometrisi, daha kalın iplikten kumaşlar ve daha ince olmakla birlikte daha dayanıklı dikişler içermektedir. Oturma konfigürasyonları olarak;Transit Custom Kombi ve Kombi Van modeli ikinci sıra 2+1 flamingo koltuk içermektedir.

 

Yolculuklardaki Ofisiniz
Yolculuklardaki Ofisiniz

Esnek ikili ön yolcu koltuğunun altında, örneğin bir dizüstü bilgisayarın, dosyaların ve diğer kullanışlı ofis aksesuarlarının rahatça yerleştirilebileceği büyüklükte bir bölme bulunur. Bu masa, dizüstü bilgisayar veya not panosunun kolaylıkla konulabileceği 345 mm x 240 mm ölçülerinde kullanım alanına sahiptir. Katlanır masa aynı zamanda iki bardak tutucu, kalem bölmesi ve elastik tutma kayışı içermektedir.
 

Her Noktada Kullanışlı Eşya Bölmeleri
Her Noktada Kullanışlı Eşya Bölmeleri

Yeni Transit Custom, çok sayıda, kullanışlı eşya bölmesine sahiptir. Örneğin, gösterge grubunda kolayca erişilebilen bir eşya bölmesi bulunmaktadır. Gizli, kilitlenebilir torpido gözü (sadece deluxe serilerde sunulur), A4 dosyalar alabilecek büyüklüktedir. Değerli eşyalar için kullanışlı koltuk altı saklama bölmesi de mevcuttur. Sürücü ve ön yolcu koltuklarının arasına, katlanabilir bir bardak tutucu yerleştirilmiştir (yalnızca manuel vitesli modellerde). Üstelik aracın kapıları da A4 ebadında bir not panosu ve 2 litrelik meşrubat şişesi sığabilen geniş cepler ile maksimum eşya alanı sunacak şekilde tasarlanmıştır.

Kullanışlılık

Kullanışlılık

Yük Alanında Sınıfının Lideri!

Yeni Transit Custom'da standart 2,4 m x 1,2 m boyutlarındaki paneller veya üç euro palet kolayca taşınabilir. Elverişli ve yenilikçi yük alanı uzunluğu sayesinde, ön yolcu koltuklarının kullanılması engellenmeden 3-4 m uzunluğundaki yükler de taşınabilir Cam Ara bölme ile birlikte araç toplamda altı metreküplük bir yük alanı sağlar. Üstelik bu yalnızca kısa dingil mesafesine sahip (L1) (kısa şasi) modellerin sahip olduğu bir özellik! Uzun dingil mesafesi sahip model (L2) (uzun şasi) ise 6,8 metreküp yük alanı sunar. Sınıfındaki diğer araçlara kıyasla en geniş yan yükleme kapı açıklığına sahiptir. Kayar kapılarda bulunan yeni kontrol mekanizması da yükleme sırasında kapının güvenli şekilde açık tutulmasını sağlar.

Kullanışlı Yük Alanı Uzunluğu
Kullanışlı Yük Alanı Uzunluğu

Yeni Transit Custom, yük alanının uzatılabilmesini sağlayan benzersiz bir özelliğe sahiptir. Aracın yolcu ile yük kabinleri, tam en ve boy ölçülerindeki bir camlı ara bölme paneliyle ayrılmıştır; bölmenin taban seviyesinde yukarı doğru katlanan bir panel bulunur. Bu sayede, kısa şasili modellerde bile 3 metreye kadar uzunluktaki yükünüzü arka kapıdan itibaren, ikili yolcu koltuklarının altına kadar uzatarak yerleştirebilirsiniz. Bu akıllı özellik, değerli malzemenizi tavan üzerinde açıkta taşımak yerine aracınızın içinde korumanızı sağlar.

Yük Tabanı için Özel Olarak Geliştirilen Koruma
Yük Tabanı için Özel Olarak Geliştirilen Koruma

Yük tabanı için özel geliştirilmiş, temizlenmesi kolay taban kaplaması sayesinde zemini korumak amacıyla ekstra bir şey yapmanız gerekmez. Ağır yüke dayanıklı olarak geliştirilen taban, yükün kaydırılarak yerleştirilmesini ve indirilmesini kolaylaştırır; daha hızlı, daha kolay süpürülüp temizlenmesini sağlar ve Van aracınızın amortisman sonrası değerinin korunmasına yardımcı olur. (Yük Alanı Koruma Kiti ile birlikte sunulmaktadır)


 

Daha Pratik, Daha Güvenli Yük Bağlama Sistemi
Daha Pratik, Daha Güvenli Yük Bağlama Sistemi

Çoğu araçta bağlama noktaları genellikle tabana monte edilir. Fakat yükünüzü bağlamaya çalışırken bunlara ulaşmak zor olabilir. Bu nedenle, Transit Custom'da bağlama noktaları taban seviyesinden biraz yüksekte, yük bölümünün yan duvarlarında konumlandırılmıştır. Sistem sayesinde tabandaki engeller ortadan kaldırılmış, erişim kolaylaştırılmış, temizliği kolay özelliklerde yeni bir yük tabanı sağlanmıştır. Ayrıca bel ve omuz yüksekliğinde aracın yapısına yerleştirilmiş olan sabitleme noktalarının her biri otuzar kilo gibi önemli oranda yük taşıyabilir.

Tam Oturan Yan Kapı
Tam Oturan Yan Kapı

Yeni gizli kayar kapı rayı, mekanizmayı gizleyecek şekilde zekice tasarlanmıştır. Bunun sonucunda aerodinamizmi artırmakta ve gürültüyü azalmaktadır.
 

Geniş Açılan Arka Kapılar
Geniş Açılan Arka Kapılar

Dirençli arka kapılarda gürültüyü azaltmak, daha güvenli kapanma sağlamak ve suyun yük alanına sızmasını önlemek için 360 derecelik conta bulunmaktadır. Modele göre isteğe bağlı sunulan menteşeler aracın yan tarafına doğru açılabilmekte ve açıkken 90 derecede kilitlenebilmektedir. Kontrol kolları, kullanılmadığında kapının içine yerleşerek saklanabilmektedir. Kapının iç kenarında yer alan yansıtıcı çıkartmalar, kapılar 90 derece açıkken yoldaki diğer kullanıcılar için hemen göze çarpan bir uyarı görevi görmektedir.
 

Kapılarınızı 90 Derece Açarak Kilitleyin
Kapılarınızı 90 Derece Açarak Kilitleyin

Pratiklik ve kullanım kolaylığı açısından, arka kapılar 90 derece açıklıkta kilitlenebilmektedir. Kontrol kolları, kullanılmadığı zamanlarda kapının içine yerleşerek saklanabilmektedir. Kapıların iç kenarlarında yer alan yüksek görünürlüğe sahip çıkartmalar, ışığı yansıtarak yoldaki diğer sürücüler için aracı görünür kılan bir uyarı görevi görmektedir. Artık kapıları kapatmak da daha kolay çünkü gelişmiş hava tahliye menfezleri yük bölümünde hava basıncı birikimini engeller.

Olağanüstü Sağlam Gövde ile Maksimum Koruma

Yolcu güvenlik kabininin parçaları da dahil olmak üzere, Yeni Transit Custom'ın kaportasının %40'ından fazlasında bor ve yüksek dirence sahip diğer çelik türleri kullanılmıştır. Bu sayede son derece hafif ve darbelere karşı dirençlidir. Aracın kaporta tasarımı, 4500 bilgisayar simülasyonu ve 30 araçla çarpışma testi uygulanarak geliştirilmiştir.

Dönüşler Artık Daha Kolay

Yeni Transit Custom, sadece 11,6 metre ile bu boyda bir araç için olağanüstü bir dönüş çapına sahiptir. Bu sayede şehir içinde sürüş, park etme, yük alma ve indirme işlemleri çok daha kolay hale gelmektedir.

BAYİ ARAMA

İhtiyacınıza uygun bir Ford Bayisi bulmak için, gelişmiş aramayı kullanın.

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.