Bilgi Alın

Transit Courier Özellikler

Ford Transit Courier Özellikleri

Transit Courier, geniş yükleme kapasitesi, yüksek performansı ve işlevselliğiyle işiniz için kusursuz bir kombinasyon sunuyor. 2,3 metre küp yükleme kapasitesine sahip Transit Courier, gelişmiş motoruyla yakıt verimliliğinden de ödün vermiyor.

SÜRÜŞ DENEYİMİ

SÜRÜŞ DENEYİMİ

Yokuşlarda Kontrol Sizde

Çekiş Kontrol Sistemi, aracı yokuşta kaldırmaya çalışırken ileri veya geri hareketinizi geçici olarak durdurur. Bu sistem fren sistemine ekstra 2,5 saniye bir basınç uygulayarak ayağınızı fren pedalından kaldırıp gaza basmanız için size zaman verir. Kaygan yüzeylerde durur ve kalkarken de sistem devreye girer.

Daha Kolay Geri Vites

Bariyerler, bisikletler, alçak duvarlar… Arka görüş kamerası, arkanızdaki her şeyi orta konsol ekranında gösterir. Gözünüzden kaçması mümkün olanları göstermenin yanı sıra, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak amacıyla sanal çizgilerle size yardımcı olur. Arka Görüş Kamerası geri vitesi seçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer.

PERFORMANS VE VERİMLİLİK

PERFORMANS VE VERİMLİLİK

1.5L Duratorq TDCi Dizel Motor

Yeni Duratorq TDCi (Euro 6.1) 95PS (71kW) dizel motor, 215Nm tork geliştirmektedir. Bu sayede de daha yüksek performans ve ağır yüklerin taşınması için ideal bir motor olurken olağanüstü bir yakıt verimliliği sunmaktadır.

Maksimum Yakıt Tasarrufu

Transit Courier, 6 ileri vitesliyle daha ekonomik ve verimli. Yüksek hızlara çıktığınızda aracınızı 6. vitese geçirin ve yakıt tasarrufuna başlayın. Vites geçişlerinin yumuşadığını ve hızlandığını fark edeceksiniz.

Her Dönüşü Kolaylaştırın

Daha büyük araçlardan farklı olarak Transit Courier’nin yalnızca 10,5 m turu olduğu için dar sokaklarda bile U-dönüşleri ve park hareketleri daha hızlı ve kolay olur.

GÜVENLİK VE EMNİYET

GÜVENLİK VE EMNİYET

Daha Kontrollü Fren Sağlayan Gelişmiş Sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren kuvveti dağıtım sistemi bir arada çalışarak, daha etkin fren yapılmasını sağlar. Acil Durum Fren Desteği, acil bir durumda aracınızın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur.

Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit

Transit Courier her zamankinden daha güvenli bir uzaktan kumanda merkezi kilit sistemine sahip. Sürücünün kapısında yer alan bir anahtarla, tek bir bağımsız kapıyı açıp diğerlerini kilitli bırakmayı seçebilme özelliği sunar. . Bu anahtar aynı zamanda tüm araç kapılarının kilidini açıp kapamayı kontrol eder.

En Zor Sürüş Koşullarında Dengeli
En Zor Sürüş Koşullarında Dengeli

Elektronik Stabilite Programı ve Çekiş Kontrol Sistemi aracınızı sürekli takip eder. Bu iki sistem yolda tutuşun azaldığını algıladığında lastiklere otomatik fren darbeleri göndererek dengeyi sağlar. Böylece ihtiyacınız olduğu anda en iyi yol tutuşunu, performansı ve dengeyi elde etmenizi sağlar.

Maksimum Yol Tutus
Maksimum Yol Tutus

Yol Tutuş Kontrol Sistemi lastiklerin patinaj yapmasını önler ve en çok ihtiyacınız olduğu anda en iyi tutunmayı sağlar. Bu sistem aralıksız olarak aracın ayrı tekerleklerine gönderilen gücü izler, gerekli ayarlamaları yaparak hızlanırken maksimum teması ve tutunmayı sağlar.
 

Devrilmeye Karşı Kesintisiz Koruma
Devrilmeye Karşı Kesintisiz Koruma

Ford'a özel devrilme oranı sensörü, özellikle yüksek ağırlık merkezli durumlarda ve dışa eğimli virajlarda, Devrilme Kontrol Sistemi ile lastiklerin yerde tutulmasına yardımcı olur.


 

KONFOR VE RAHATLIK

KONFOR VE RAHATLIK

Hatasız Yakıt Doldurmayı Sağlayan Ford Kolay Yakıt

Bu özellik sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak neredeyse olanaksızdır, çünkü farklı bir yakıt pompası depoya girmeyecektir. Ford Kolay Yakıt sisteminin kapaksız bir sistem olması sayesinde kirli yakıt kapaklarına dokunmanıza gerek kalmaz.

Akıllı Cihaz İstasyonu

Akıllı Cihaz İstasyonu; uydu navigasyon cihazını,akıllı telefonunuzu ya da MP3 çalarınızı yerleştirebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca içerisinde bir USB bağlantı noktası bulunur.

Quickclear Özelliğiyle Ön Camınızı Hızlıca Temizleyin

Bu akıllı özellik don yaşanan soğuk sabahlarda hızlıca yola çıkabilmeniz için tasarlandı. Sadece bir düğmeye basarak devreye giren Quickclear, camınızdaki bulanıklığı gidermek ve sileceklerin buzunu çözmek için hızlıca ısınır.

Her Noktada Bulunan Akıllı Saklama Alanları

Transit Courier birçok kullanışlı saklama alanıyla doludur. Baş üstü saklama rafı gereksinim duyduğumuz her şeyi kol mesafesi uzaklığında tutar, derin orta konsol A4 bir dosyayı veya dizüstü bilgisayarı saklayabilir. Ayrıca değerli eşyalar için kapaklı torpido kutusu ve iki bardak tutucuyla her şeyi için bolca alan sunar.

Kullanışlılık

Kullanışlılık

Katlanır Tel Ara Bölme

Katlanır ara bölme yalnızca 2,59 metreye varan uzunluktaki yükleri taşımanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda, bu yükler katlanmış yolcu koltuğunun üzerine yerleştirildiğinden sürücünün bu yüklerden korunmasını da kolaylaştırır. Bu özellik, Van modellerinde mevcuttur ve katlanıp kapanabilen ön yolcu koltuğuna sahiptir.

Etkileyici Yükleme Hacmi

Transit Courier’nin akıllı tasarımı etkileyici bir yükleme alanı sunar. 1.620 mm yükleme tabanı 2,3 metre küp taşıma kapasitesi sağlar. Standart bölme takılıyken, kayar yan kapı 453 mm genişliğinde bir açılma mesafesi sağlayarak yüklerin kolayca yerleştirilmesine olanak verir.

Daha Pratik Yan Kargo Bağlantıları

Bağlama noktaları genellikle tabana monte edilir. Ama bunlar kargonuzu güvence altına alırken ulaşması zor olabilir. Bu nedenle, Transit Courier yükleme alanının yan duvarlarında, tabanın hemen üzerinde bağlama noktaları sunar. Böylece engeller kaldırılır ve erişim kolaylaşır.

BAYİ ARAMA

İhtiyacınıza uygun bir Ford Bayisi bulmak için, gelişmiş aramayı kullanın.

 
  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.