Yolculuk yorucu olmaktan çıkıyor

Şehir sokakları, otoyollar, kasaba yolları, kırsal yollar... İşiniz sizi nereye götürürse götürsün Transit ile rahatlığın tadını çıkarın.

Bir dizi yenilikçi teknoloji sayesinde sürüş ve park etme daha kolaydır.

Park sensörlerinden yoldaki engeller ve yayalara karşı sizi uyarabilecek sistemlere kadar, şeritten çıkmaya başlarsanız sizi uyaran ve hatta yorgunluğun neden olabileceği değişiklikleri tespit etmek için sürüş davranışınızı izleyen, daha akıllıca çalışan, ama daha zor olmayan bir araç.

Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi

Hareket zorlaştığında, hiçbir şey dört tekerden çekişin temkinli yol tutuşunu yenemez. Seçili modellerde mevcut olan Transit’in akıllı AWD sistemi, her bir tekerleğin sahip olduğu kavrama seviyesini algılar ve torku motorun en etkili olduğu yere yönlendirir.

Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi
Eğlendiren ve bilgilendiren bir sistem

Eğlendiren ve bilgilendiren bir sistem

Pek çok araç içi eğlence ve bilgi donanımı seçenekleri arasında, DAB radyo, CD player, USB girişi, yüksek kaliteli hoparlörler, Navigasyon ve sesle kontrol edilen Ford SYNC bulunmaktadır.

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Opsiyonel olarak sunulan park mesafe sensörleri, aracınızın ön ya da arkasındaki engeller ile aradaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında, nesneye yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verilir. Bu özellik daha güvenli bir şekilde manevra yapmanıza yardımcı olmak üzere geliştirildi.

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler
Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Opsiyonel olarak sunulan Şerit Takip Sistemi eğer kazara şeridinizin dışına kaydığınızı tespit ederse direksiyona titreşim yollayarak ve gösterge panelinde bir ışık yakarak sizi uyarır. (Titreşimin hassaslık seviyesini birden üçe kadar seçebilirsiniz.)

Sürücü Uyarı Sistemi yorgun olduğunuzda sizi uyarır

Sürücü Uyarı Sistemi yorgun olduğunuzda sizi uyarır

Sürücü Uyarı Sistemi* olası bir kazaya mahal vermemek için sürüş davranışlarınızdaki her değişikliği sürekli olarak izler. Sistem eğer dikkatsiz davrandığınızı tespit ederse uyarı panelinde yanıp sönen bir ikazla mola vermenizi önerir.

*Şerit Takip Sistemi ile birlikte sunulmaktadır.

Yokuşlarda kalkarken daha fazla kontrol

Yokuşlarda kalkarken daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

Yükünüze uyum sağlayan kontrol

Yükünüze uyum sağlayan kontrol

Yük Adaptif Kontrol (LAC), Elektronik Denge Kontrolünü, Transit'in yüklü veya boş olmasına göre ayarlar. Tüm yükleme koşullarında kontrol ve denge sağlamayı sunar.

Ford SYNC Acil Durum Yardımı

Ford SYNC Acil Durum Yardımı

Ford SYNC ve Acil Yardım: Telefon edecek durumda olmasanız bile yardım çağırabilirsiniz*

SYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri Acil Yardım'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Yardım servisini arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.


*Ford Acil Yardım sistemi, 40'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılabilmektedir. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Yardım özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi yetkili satıcılarımızdan alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.