Sürüş Deneyimi

Stressiz park ve daha kolay geri manevra

Stressiz park ve daha kolay geri manevra

Geri manevralarda size yardımcı olmak üzere orta konsola yerleştirilmiş ekran, gözünüzden kaçabilecek nesneleri gösterir ve en dar yerlere bile park edebilmenize yardımcı olmak üzere ekranda sanal çizgiler görüntülenir. Geri Görüş Kamerası geri vitesi seçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer.

Her duruma cevap veren elektrik destekli direksiyon sistemi

Elektrik destekli direksiyon, aracın hızına bağlı olarak değişen miktarlarda yardım sağlarken motordan güç çekmek yerine elektrik gücünü kullanarak yakıt ekonomisinin artırılmasına yardımcı olur. (Önden çeker tüm modeller ile arkadan iter EcoBlue Hibrit ve EcoBlue Upgrade motora sahip modellerde standarttır.)

Her duruma cevap veren elektrik destekli direksiyon sistemi
Daha kolay geri manevra ve daha iyi görüş

Daha kolay geri manevra ve daha iyi görüş

Bariyerler, bisikletler, alçak duvarlar... Yeni Geri Görüş Kamerası, aracınızın arkasında duran her şeyi daha iyi görebilmeniz için Transit'in üst kısmına monte edilmiştir. Orta konsola yerleşik ekran gözünüzden kaçması mümkün olanları gösterir; en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak üzere sistem sanal çizgilerle size yardımcı olur. Geri Görüş Kamerası geri vitesi seçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer. Ayrıca, tavanın arka kısmına güçlü, yeni bir LED Tepe Lambası monte edilmiştir. Bu özellik, güneş battıktan uzun süre sonra bile çalışmaya devam etmenizi sağlar. Akıllı sistem, uzun bir günün sonunda evinize gidebilmenizi temin etmek üzere, akü zayıfladığında ışığı otomatik olarak kapatır.

Tümüyle aracınıza hakim olun.

Aracın ön kısmında bulunan küçük bir panoramik kamera, Transit'inizin çok işlevli ekranında bölünmüş ekran görüntüsü verir; böylece her iki taraftan gelen araçları, bisikletleri veya yayaları görebilirsiniz. Dar bir park alanından yavaş yavaş çıkmaya çalışıyorsanız veya görüşünüzün engellendiği kalabalık bir yoldaysanız, bu ön geniş görüş kamerası paha biçilmez bir özelliktir.

Tümüyle aracınıza hakim olun.
Göremediğinizi gören teknoloji

Göremediğinizi gören teknoloji

Kör Nokta Uyarı Sistemi radar sensörleri yardımıyla kör noktanıza girerek görüş alanınızdan çıkabilecek araçları algılar. Transit'in iki tarafında bulunan sensörler, yan kapı aynasında net olarak görülen turuncu bir ışıkla sizi uyarır.

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcı Sistemi, önünüzdeki yolu sürekli olarak izleyen bir kamerayla, yanlışlıkla şeritten çıktığınızı algılar. Şeritte Kalma Yardımcısı, aracınızı şeridinize güvenle yönlendirmenize yardımcı olur. Tekerleğiniz yol çizgisine veya yol kenarına değerse Şerit Takip Uyarı Sistemi direksiyonu titretir ve görsel bir uyarı verir. Bu teknoloji saatte 64 kilometreden düşük hızlarda otomatik olarak devreden çıkar veya manuel olarak kapatılabilir.

Modu koşullara uygun olarak değiştirin

Modu koşullara uygun olarak değiştirin

Seçilebilir Sürüş Modları sayesinde Transit'in yol tutuşunu belirli bir işe veya araziye uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Normal mod, Kaygan mod ve daha fazla yakıt tasarrufu için yeni EcoMode arasından seçim yapabilirsiniz

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2-3 saniye süreyle fazladan fren gücü uygulayarak ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol
Tarz ve görünürlük için gündüz yanan yeni LED lambalar

Tarz ve görünürlük için gündüz yanan yeni LED lambalar

Yüksek enerji verimliliğine sahip bu gelişmiş LED gündüz farları, Transit’i ayırt eden özgün bir görünüm sunar: Gündüz fark edilmenize, gece de net bir biçimde görülmenize yardımcı olur.

Aracınızı daha verimli sürmenize yardımcı olur

Yenilikçi Ford EcoMode sistemi, sürüş davranışlarınızın yakıt tüketiminize etkisini sürekli değerlendirir. Hız, vites değiştirme, fren yapma ve öngörü düzeyleri gibi alışkanlıklarınızın yanında yaptığınız kısa ve uzun yolculuk sayısını analiz eder. EcoMode sonra bu bilgileri kontrol panelindeki bir ekranda size gösterir. Buradaki amaç sizi daha verimli sürüşe teşvik etmek, yakıt tüketimini azaltmak ve aracın ömrü boyunca tasarruf yapmanızı sağlamaktır.

Aracınızı daha verimli sürmenize yardımcı olur

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.