Sürüş Deneyimi

Transit Minibüs, bir dizi ileri teknoloji ve akıllı sistemle donatılmıştır. Bunlar, sürüş esnasındaki farkındalığınızı ve verimliliği artırır ve hatta uzun yolculuklarda stresi azaltır. Her sistem, sürüş deneyiminizi her zamankinden daha iyi hale getirmek için özel olarak tasarlandı.

Adaptif Hız Kontrol Sistemi

Adaptif Hız Kontrol Sistemi

Adaptif hız kontrol sistemi, önceden ayarladığınız hızı ve önde bulunan araca olan mesafenizi korumanıza yardımcı olur. Sistem, önde bulunan bir aracı algıladığı takdirde, istenen mesafeyi muhafaza etmek için otomatik olarak aracı yavaşlatır. Yol boşalır boşalmaz araç yine önceden ayarlanan sürate ivmelenir.

Daha kolay, daha güvenli geri manevra

Yol kenarındaki babalar, bisikletler, alçak duvarlar… Arka görüş kamerası, arkanızdaki her şeyi orta konsola yerleştirilmiş bir ekranda gösterir. Sistem gözünüzden kaçabilecek nesneleri göstermenin yanında dar alanlara park etmenize yardımcı olmak için ekranda sanal çizgiler görüntüler. Arka görüş kamerası geri vitesi seçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer.

Daha kolay, daha güvenli geri manevra
Her iki taraftan da neyin geldiğini görür

Her iki taraftan da neyin geldiğini görür

Aracın ön kısmında bulunan küçük bir panoramik kamera, Transit'inizin çok işlevli ekranında bölünmüş ekran görüntüsü verir; böylece her iki taraftan gelen araçları, bisikletleri veya yayaları görebilirsiniz. Dar bir park alanından yavaş yavaş çıkmaya çalışıyorsanız veya görüşünüzün engellendiği kalabalık bir yoldaysanız, bu ön geniş görüş kamerası paha biçilmez bir özelliktir.

Göremediğinizi gören teknoloji

Kör Nokta Uyarı Sistemi, kör noktanızda kalabilecek araçları görmek için RADAR sensörleri kullanır. Bir araç kör noktanıza girince, sistem ilgili yan aynada net görülebilen bir turuncu ışıkla sizi uyarır. Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemiyle birlikte çalışır ve etrafınızı iyi göremediğiniz bir park yerinden geri geri çıkarken yaklaşan araçları tespit ederek uyarı verir.

Göremediğinizi gören teknoloji
Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şerit Takip Sistemi, önünüzdeki yolu sürekli olarak izleyen bir kamerayla, yanlışlıkla şeritten çıktığınızı algılar. Şeritte Kalma Yardımcısı, aracınızı şeridinize güvenle yönlendirmenize yardımcı olur. Tekerleğiniz yol çizgisine veya yol kenarına değerse Şerit Takip Uyarı Sistemi direksiyonu titretir ve görsel bir uyarı verir. Bu teknoloji saatte 64 kilometreden düşük hızlarda otomatik olarak devreden çıkar veya manuel olarak kapatılabilir.

Modu koşullara uygun olarak değiştirin

Seçilebilir Sürüş Modları sayesinde Transit'in yol tutuşunu belirli bir işe veya araziye uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Normal mod, Kaygan mod ve daha fazla yakıt tasarrufu için Eko Mod arasından seçim yapabilirsiniz.

Modu koşullara uygun olarak değiştirin
Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2-3 saniye süreyle fazladan fren gücü uygulayarak ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir.

Tarz ve görünürlük için gündüz yanan LED lambalar

Yüksek enerji verimliliğine sahip bu gelişmiş LED gündüz farları, Transit’i ayırt eden özgün bir görünüm sunar: Gündüz fark edilmenize, gece de net bir biçimde görülmenize yardımcı olur. Gece sürüşlerinde yararlı bir yardımcı olan Otomatik Uzun Far sistemi, karşıdan gelen ya da öndeki araçları algılar ve bir süre uzun farları kapatıp kısa farları yakar, böylece diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmazsınız. Daha sonra uzun farları otomatik olarak tekrar yakarak maksimum görüş olanağı sunar.

Tarz ve görünürlük için gündüz yanan LED lambalar
Her duruma cevap veren Elektrik Destekli Direksiyon

Her duruma cevap veren Elektrik Destekli Direksiyon

Elektrikli destekli direksiyon, aracın hızına bağlı olarak değişen miktarlarda yardım sağlarken motordan güç çekmek yerine elektrik gücünü kullanarak yakıt ekonomisinin artırılmasına yardımcı olur.

Sürücü Dikkat Takip Sistemi yorulduğunuzda sizi uyarır

Sürücü Dikkat Takip Sistemi, sürüş davranışlarınızı sürekli takip eder ve yorgunluğun yol açabileceği değişiklikleri algılayacak şekilde tasarlanmıştır. Sistem dikkatinizin azaldığını algılarsa gösterge panelinde bir uyarı simgesiyle mola vermenizi önerir. Sürüş esnasındaki dikkatiniz daha da azalırsa, uyarı bu defa bir zil sesiyle beraber tekrarlanır.

Sürücü Dikkat Takip Sistemi yorulduğunuzda sizi uyarır

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.