Rahatlayın: Transit Minibüs’tesiniz!

Büyük bir yolcu aracının güvenle yola devam etmesi, ciddi bir ihtiyaç ve sorumlulukla birlikte gelir. Transit Minibüs bu özel görevi yerine getirmek için tasarlanmıştır. Araçtaki herkesin rahatlığını ve güvenliğini en iyi konuma taşımak amacıyla birçok yenilikçi, akıllı ve düşünceli özelliği birleştiriyor.

Hız Kontrol Sistemi ile otomatik uyum

Hız Kontrol Sistemi ile otomatik uyum

Adaptif Hız Kontrol Sistemi hızınızı belirlemenizi sağlar ve siz fren veya gaz pedalına basıncaya dek bu hızı korur. Yerleştirilmiş RADAR sensörü önünüzde bir araç tespit ederse, hızınızı ayarlanmış bir mesafeye uygun olarak azaltır. Önünüz açıldıktan sonra aracınız seçtiğiniz hıza göre artar. Opsiyonel olarak X Paket ile birlikte sunulmaktadır.

Görmediğiniz bir yer kalmasın!

Dubalar, banklar, alçak duvarlar…Opsiyonel olarak sunulan geri görüş kamerası orta konsolda bulunan ekranda arkanızda ne olduğunu görmenizi sağlar. Aracınızı arka vitese taktığınızda kamera otomatik olarak aktive olur ve en küçük alanlara bile güvenle girmenizi sağlayan sanal çizgilerle park etmenize yardımcı olur. Opsiyonel olarak X Paket ile birlikte sunulmaktadır.

Görmediğiniz bir yer kalmasın!
Yokuşlarda kalkarken daha fazla kontrol

Yokuşlarda kalkarken daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Kaygan zeminlerde dur kalk trafikte de sürüşünüzü kolaylaştırır.

Ford SYNC ve Acil Yardım: Telefon edecek durumda olmasanız bile yardım çağırabilirsiniz*

SYNC teknolojisinin en önemli özelliklerinden biri Acil Yardım'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Yardım servisini arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da acil servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri acil servise iletecektir.
*Ford Acil Yardım sistemi, 40'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılabilmektedir. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Yardım özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Ford SYNC ve Acil Yardım: Telefon edecek durumda olmasanız bile yardım çağırabilirsiniz*
Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Opsiyonel olarak sunulan otomatik yanan farlar,sensörler yardımıyla ışık azalmasını tespit eder ve sürüşü kolaylaştırmak için ön farları otomatik olarak açar. Aynı şekilde tünele girildiğinde de otomatik olarak farlar yanar.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.