Performans ve Verimlilik

Transit Minibüs, yolcuları daha verimli bir biçimde taşımanıza yardımcı olmak için tasarlandı. Güçlü ve verimli bir EcoBlue motor, hassas performans ve düşük emisyon sunmak üzere gelişmiş şanzımanlarla eşleştirildi. Aracın yakıt ikmalini asgari düzeyde tutmaya yardımcı olan, bir dizi akıllı yakıt tasarruf teknolojisi de vardır.

Gelişmiş motor teknolojisi

Gelişmiş motor teknolojisi

Ford Transit Minibüs daha güçlü ve yüksek performanslı EcoBlue dizel motoru ile donatılmıştır. En güncel Euro6 emisyon standartlarını (Ağır Hizmet6 seviyesi) karşılamak için geliştirilen motor, eski versiyon motora göre daha çevre dostu ve verimli yakıt tüketimiyle daha düşük CO2 ve NOX emisyon değerlerine sahip.

Sofistike, 10 vitesli otomatik şanzıman

Gelişmiş 10 ileri vitesli otomatik şanzımanı sayesinde Transit Minibüs tatminkar hızlanma ve olağanüstü yakıt tasarrufu sunar. Şanzıman, değişen koşullara kolayca uyum sağlamasına olanak tanıyan, gerçek zamanlı adaptif vites değiştirme özelliğini kullanır. Böylelikle, ister otoyolda isterse zorlu off-road arazide yol alın, daima doğru zamanda doğru vitesi kullanırsınız.

Sofistike, 10 vitesli otomatik şanzıman
6 ileri vitesli şanzıman yakıt tasarrufu sağlar

6 ileri vitesli şanzıman yakıt tasarrufu sağlar

Transit Minibüs, aracı daha ekonomik ve verimli kılan, 6 ileri vitesli manuel şanzımanla donatılmıştır. Hızınız yeterince arttığında, aracınızı 6. vitese geçirin ve seyir halindeyken yakıttan tasarruf edin. Vites geçişlerinin ne kadar yumuşak ve hızlı olduğunu da göreceksiniz.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketin

Bu teknoloji, trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunuzda motoru otomatik olarak kapatabilir. Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise, siz her zamanki gibi debriyaja basıp birinci vitesi seçerken veya otomatik modellerde ayağınızı fren pedalından çekerken, sistem aracı yeniden çalıştırır. Otomatik Start-Stop, özellikle şehir içi trafikte etkilidir ve yakıt tüketimini %10'a kadar azaltabilir.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketin
Verimliliği artırabilen lastikler

Verimliliği artırabilen lastikler

Transit Minibüs’teki düşük yuvarlanma dirençli lastikler, tekerlerin dönmesini sağlamak için gereken enerjiyi azaltacak şekilde tasarlanmıştır. Yani aracı hareket ettirmek için daha az güç gerekir ve aracın kullanım ömrü boyunca yakıt tüketimi azalır.

Kirliliği önleyen katkı maddesi

Kirliliği önleyen katkı maddesi

Seçici katalitik indirgeme sistemi, egzoz gazındaki NOx emisyonlarını azot ve suya dönüştürmek için üre/su bazlı AdBlue® sıvısını kullanır. Daha sonra bir partikül filtresi, aracın egzozuna yayılan katı parçacıkların %99'undan fazlasını indirger. Doğru şekilde çalışması için, Ford EcoBlue dizel motorunuzun AdBlue® deposu AdBlue® sıvısı ile doldurulmalıdır. Sıvı seviyesi düştüğünde, sistem uyarı ışıkları yanacaktır.

Akünüzü daha verimli biçimde şarj edin

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda, siz gaz pedalına basarken şarj etmekten kaçınır. Bu da daha fazla yakıt tasarrufu yapmanıza ve emisyonları daha da azaltmanıza yardımcı olabilir

Akünüzü daha verimli biçimde şarj edin

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.