GÜÇLÜ VE GÜVENLİ KORUMA SİSTEMLERİ

Transit Minibüs, sürücü ve yolcuları yaşanabilecek her türlü duruma karşı korumak için birçok teknoloji sunmaktadır. Gelişmiş güvenlik sistemleri aynı zamanda aracınızı gönül rahatlığıyla kullanabilmeniz için maksimum koruma sağlar.

Elektronik Stabilite Programı: Her koşulda hâkimiyetinize yardımcı olur

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın yol durumunu sürekli olarak izler, seyir çizgisindeki (patinaj gibi) herhangi bir sapmayı algıladığında, aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir. Aracın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olabilir.

Elektronik Stabilite Programı: Her koşulda hâkimiyetinize yardımcı olur
Kontrolü sağlamanıza yardımcı olur

Kontrolü sağlamanıza yardımcı olur

Sürücü virajı fazla hızlı aldığında motor torkunu azaltarak her bir lastiğe fren uygular ve aracın güvenle kontrol altında olmasına yardımcı olur.

Elektronik Stabilite Programı, her koşulda hakimiyetinize yardımcı olur

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izler, seyir çizgisindeki (patinaj gibi) herhangi bir sapmayı algıladığında, aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir. Aracın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olabilir.

Elektronik Stabilite Programı, her koşulda hakimiyetinize yardımcı olur
Devrilmeye karşı sürekli koruma

Devrilmeye karşı sürekli koruma

Aktif Devrilme Kontrolü Sistemi aracınızın düşük bir ihtimal dahi olsa yuvarlanmasını önlemeye yardımcı olur. Sistem, Minibüsünüzün dengesiz hale gelip gelmeyeceğini tespit edebilir ve hem motor torkunu hem de her tekerleği frenlemeyi kontrol ederek, durumunuzu etkili bir şekilde dengelemek için direksiyonla verilen tepki açısının şiddetini düzeltmesine yardımcı olur.

Minimum eforla maksimum yol tutuş gücü

Gelişmiş Motor ve Fren Kontrollü Çekiş Sistemi (TCS), tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Minimum eforla maksimum yol tutuş gücü
Sürücü ve yolcu hava yastıkları

Sürücü ve yolcu hava yastıkları

Bir dizi hava yastığı standart ya da opsiyonel olarak aracınızda mevcuttur. Bunlara sürücü ve ön yolcu hava yastığı dahildir. Gelişmiş sensörler aynı zamanda hızlı ve kontrollü bir tepki sağlamak için aracın kilit noktalarına yerleştirilmiştir.

Yüksek düzeyli alarm seçeneği

İsteğe bağlı sunulan alarm, kapıların ya da motor kapağının zorlanarak açılması durumunda devreye girerek aracınızı korur. Bu gelişmiş sistem, aracınızı kilitlediğinizde otomatik olarak devreye girer ve aracınız zorlandığında güçlü bir alarm sesiyle uyarı verir.

Yüksek düzeyli alarm seçeneği

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.