Güvenlik ve Emniyet

Transit Minibüs; sizin, yolcularınızın ve aracınızın korunmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir dizi akıllı güvenlik teknolojisi ve emniyet sistemiyle donatılmıştır. Bu özelliklerin bazıları bir kaza anında sizi korumaya yardımcı olurken, diğerleri de kazanın daha en baştan gerçekleşme olasılığını azaltmaya yardımcı olur.

Yayaları korumaya yardımcı olabilen sistem

Yayaları korumaya yardımcı olabilen sistem

Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Önleyici Akıllı Fren Sistemi  aracın önündeki araç ve yaya trafiğini algılamak için radar ve kamera teknolojisini kullanır. Bir araç, yaya veya bisikletliyle çarpışma tehlikesi algılanırsa size bir uyarı verir. Bu uyarıya zamanında yanıt vermezseniz önden çarpışmaların etkilerini azaltmak ve hatta bu çarpışmaları önlemek için sistem otomatik olarak tam fren gücü uygulayacaktır. 

Koşullar ne olursa olsun kontrol sizin elinizde

Elektronik Denge Kontrol Sistemi, aracınızın ilerleyişini sürekli izler. Sistem, aracın yol tutuşunun zayıfladığını algılar ve her tekere ayrı şiddette otomatik fren uygulayarak aracın dengesini sağlar. ABS frenlerdeki ve Çekiş Kontrol Sistemindeki gelişmiş sensörlerden faydalanarak aracın davranışını izler.

Koşullar ne olursa olsun kontrol sizin elinizde
Kontrolü elinizde tutmanıza yardımcı olur

Kontrolü elinizde tutmanıza yardımcı olur

Viraj Fren Kontrolü, sürücü bir virajı çok hızlı döndüğünde bunu algılar ve motor torkunu hızla düşürebilir (ve tekerleklere ayrı ayrı fren yaptırabilir); bu sayede araç güvenli sürüş şartlarında tutulmuş olur.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Ford'a özel devrilme oranı sensörü özellikle yüksek ağırlık merkezli durumlarda ve dışa eğimli virajlarda Aktif Devrilme Kontrolü lastiklerin yere tutunmasına yardımcı olur.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma
Römörkünüzün güvenli çekişini sağlar

Römörkünüzün güvenli çekişini sağlar

Römork Savrulma Kontrol Sistemi sistemi, römörkün 'gezinmesini' veya savrulmasını algılar, sorunun giderilmesine yardımcı olmak için aracınızın hızını düşürerek daha kontrollü çekiş sağlar. Sistem, motor torkunu azaltır; tekerleklere giden fren gücünü kademeli olarak artırarak aracı yavaşlatır.

Sürücü ve yolcu, hava yastıkları

Transit Minibüs, sürücü ve ön yolcu hava yastığı seçenekleri vardır. Hızlı ve kontrollü tepki verilmesini sağlamak üzere aracınızın önemli noktalarına gelişmiş sensörler de yerleştirilmiştir. Yolcu hava yastığının durumunu size hatırlatmak amacıyla, 'kapalı' olduğu gösterge grubunda yanan bir ışıkla gösterilir.

Sürücü ve yolcu, hava yastıkları
Kurcalanmaya karşı korumalı kilitlere sahip Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistem

Kurcalanmaya karşı korumalı kilitlere sahip Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistem

Transit Minibüs’te uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi bulunur. Tüm kapı kilitleri, zorlanarak kırılmayı önleyecek şekilde geliştirilen güçlendirilmiş donanımla korunmaktadır. Otomatik kilitleme sistemi, aracınızı hareket ettirdikten hemen sonra tüm kapıları otomatik olarak kilitler. Standart olarak sunulan bu sistem, gösterge grubundan açılıp kapatılabilmektedir. Acil müdahaleleri kolaylaştırmak amacıyla, çarpışmanın şiddetine bağlı olarak araçlarda otomatik olarak devreye giren kilit açma özelliği bulunmaktadır.

Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basınç Takip Sistemi gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarır.

Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.