SÜRÜŞ DENEYİMİ

Daha akıllı hız kontrol sistemi

Daha akıllı hız kontrol sistemi

Akıllı Adaptif Hız Kontrol Sistemiyle seyir hızınızı ayarlayın. Sistem geçerli hız sınırını algılayabilir ve seçtiğiniz hızı algılanan sınır dahilinde otomatik olarak koruyabilir. Gelişmiş radar teknolojisi önünüzdeki daha yavaş trafik akışını tarar ve önünüzdeki araçla aranızda bırakmak istediğiniz mesafeyi korumak için hızınızı otomatik olarak ayarlayabilir. Trafik açıldığında aracınız daha önce seçilen hıza geri döner.

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şerit Takip Sistemi, önünüzdeki yolu sürekli olarak izleyen bir kamerayla, yanlışlıkla şeritten çıktığınızı algılar. Tekerleğiniz yol çizgisine veya yol kenarına değerse Şerit Takip Uyarı Sistemi direksiyonu titretir ve görsel bir uyarı verir. Bu teknoloji saatte 64 kilometreden düşük hızlarda otomatik olarak devreden çıkar veya manuel olarak kapatılabilir.

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem
Modu koşullara uygun olarak değiştirin

Modu koşullara uygun olarak değiştirin

Seçilebilir Sürüş Modları sayesinde Transit Kamyonet’in yol tutuşunu belirli bir işe veya araziye göre ayarlayabilirsiniz. Normal mod, Kaygan mod ve maksimum yakıt tasarrufuna yönelik yeni Eko Mode arasından seçim yapabilirsiniz.

Aracınızı daha verimli sürmenize yardımcı olur

Yenilikçi Ford EcoMode sistemi, sürüş davranışlarınızın yakıt tüketiminize etkisini sürekli değerlendirir. Hız, vites değiştirme, fren yapma ve öngörü düzeyleri gibi alışkanlıklarınızın yanında yaptığınız kısa ve uzun yolculuk sayısını analiz eder. EcoMode sonra bu bilgileri kontrol panelindeki bir ekranda size gösterir. Buradaki amaç sizi daha verimli sürüşe teşvik etmek, yakıt tüketimini azaltmak ve aracın ömrü boyunca tasarruf yapmanızı sağlamaktır.

Aracınızı daha verimli sürmenize yardımcı olur
Sürücü Dikkat Takip Sistemi yorulduğunuzda sizi uyarır

Sürücü Dikkat Takip Sistemi yorulduğunuzda sizi uyarır

Sürücü Dikkat Takip Sistemi, sürüş davranışlarınızı sürekli takip eder ve yorgunluğun yol açabileceği değişiklikleri algılayacak şekilde tasarlanmıştır. Sistem dikkatinizin azaldığını algılarsa gösterge panelinde bir uyarı simgesiyle mola vermenizi önerir. Sürüş esnasındaki dikkatiniz daha da azalırsa, uyarı bu defa bir zil sesiyle beraber tekrarlanır.

Yanlış Yön Uyarı Sistemi

Trafik Levhası Tanıma ve Uyarı Sistemiyle birlikte çalışan Yanlış Yön Uyarı Sistemi, giriş yok levhasını geçtiğinizde görüntülü ve sesli uyarı verecek ve yolda yanlış yönde ilerlerseniz sizi uyaracak şekilde tasarlanmıştır.

Yanlış Yön Uyarı Sistemi
Yolculuklarda daha az yorgunluk, daha fazla ekonomi

Yolculuklarda daha az yorgunluk, daha fazla ekonomi

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı özellikli hız kontrol sistemi, aracınızın hızını tercih ettiğiniz sınırlar dahilinde tutmanıza yardımcı olur. Yakıttan tasarruf etmenizi sağlayabilir, hız sınırını aşma olasılığını azaltır ve tüm hız kontrol sistemlerinde olduğu gibi seçtiğiniz hızı sizin yerinize koruyarak ayağınızı gaz pedalında tutma zahmetinden sizi kurtarır.

Maksimum viraj hakimiyeti

Dinamik Tork Kontrol sistemi, yol yüzeyine saniyede 100 kez tepki verir. (Yani bir göz kırpma hareketinden 33 kat daha hızlıdır.) Bu bilgiyi kullanan sistem, öndeki her tekere dağıtılan güç miktarını dengeler. Bu sayede yol tutuşu en üst seviyeye çıkarıp direksiyon hakimiyetini artırırken, dönüşlerde ve yoldaki tümseklerde yardımcı olur.

Maksimum viraj hakimiyeti
Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2-3 saniye süreyle fazladan fren gücü uygulayarak ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir.

Yan Rüzgar Dengeleme

Aracın ne zaman çapraz rüzgarlardan etkileneceğini anlamak için Elektronik Stabilite Kontrol sistemini kullanarak, şiddetli, fırtınalı hava şartlarında sürücünün şeritte kalmasına yardımcı olur.

Yan Rüzgar Dengeleme

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.