İleri Teknoloji Güvenlik Sistemleri

Aracınızı zorlu hava koşullarına hazırlayacak sistemlerden, sizin yerinize acil yardımı arayan servislere kadar Ford Transit Kamyonet’te size yardımcı olmak üzere geliştirilmiş pek çok teknoloji bulunur.
Bununla birlikte aracınızı ve yükünüzü korumak için geliştirilmiş güvenlik sistemleri de sizi bekliyor.

Elektronik Stabilite Programı, her koşulda kontrol sizde

Elektronik Stabilite Programı, her koşulda kontrol sizde

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izler, seyir halinde(patinaj gibi) herhangi bir sapmayı algıladığında, aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir. Aracın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olabilir.

Devrilmeye karşı koruma

Aktif Devrilme Kontrolü’nde, sürücü ani ve keskin bir manevra yaparsa ön tekerlekler dönüşümlü olarak frenlenir. Aynı zamanda, motor torku sıfıra düşürülür. Frenlere ve motora yapılan bu müdahale, ivmeyi ve dolayısıyla devrilme eğilimini azaltmak için aracın hızını düşürür.

Devrilmeye karşı koruma
Lastik patlamalarına karşı bir erken uyarı

Lastik patlamalarına karşı bir erken uyarı

Eğer Lastik Basıncı Görüntüleme Sistemi lastiklerinizden herhangi birinin yolculuğunuz esnasında basınç kaybetmeye başladığını algılarsa, sizi kumanda panelinde bir ışıkla uyarır.

Kontrolü sağlamanıza yardımcı olur

Sistem, bir viraja fazla hızlı girildiğinde araç üzerindeki kontrolün devam ettirilmesine yardımcı olur. Bu amaçla sistem, aracın yaklaşık bir saniye içerisinde 16 km/s kadar yavaşlamasını sağlayacak şekilde akıllı dört teker frenini devreye sokar.

Kontrolü sağlamanıza yardımcı olur
Minimum eforla maksimum yol tutuşu

Minimum eforla maksimum yol tutuşu

Gelişmiş Motor ve Fren Kontrollü Çekiş Sistemi (TCS), tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücüyle birlikte dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavramayı sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil Durum Fren Desteği (EBA), acil bir durumda aracınızın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılar ve gerekiyorsa bu gücü artırır. Durma mesafesinin daha da kısaltılması amacıyla, yeni Hidrolik Arka Aks özelliği, ABS sisteminin devreye girdiği ani duruşlarda arka frenlere daha fazla güç sağlar.

Acil fren durumunda daha fazla güç
Lastiğin indiğini bildiren uyarı sistemi

Lastiğin indiğini bildiren uyarı sistemi

Lastiklerinizi doğru basınçta tutmak, güvenliğiniz ve yakıt ekonomizi açısından her zaman çok önemlidir. Bu yüzden basınç sensörleri tüm lastiklerin durumunu izleyerek seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basıncı İzleme Sistemi (Lastik Basınç Sensörü) gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarır. (Bu özellik opsiyonal olarak sunulmaktadır, Çift Arka Tekerlek ile sunulan modeller için mevcut değildir.)

Hava yastıkları

Transit Kamyonet’te, sürücü hava yastığı standart ve yolcu hava yastıklarıysa opsiyonel olarak sunulur. Gelişmiş sensörler hızlı ve kontrollü bir tepki sağlamak için aracın kilit noktalarına yerleştirildi. Yolcu hava yastığında bulunan kol, onu devre dışı bırakabilmenizi sağlar. Devre dışı bıraktığınızı size hatırlatmak içinse gösterge panelinde “kapalı” göstergesi yanar.

Hava yastıkları
Hangi kapıları kilitleyip, hangilerini açacağınızı siz seçin

Hangi kapıları kilitleyip, hangilerini açacağınızı siz seçin

Ford Transit Kamyonet’te uzaktan kumandalı yeni merkezi kapı kilit sistemi standart olarak bulunur. Sürücü kapısında yer alan bir anahtarı etkinleştirmediğiniz sürece diğer kapılar güvenli biçimde kilitli kalırken, ihtiyacınıza göre tek bir kapıyı açabilmenizi sağlar. Bu anahtar, aracın tüm kapı kilitlerini açıp kapamak için de kullanılabilir.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi yetkili satıcılarımızdan alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.