Her işiniz daha kolay

Yeni Transit Custom daha kolay ve daha verimli çalışmanıza yardımcı olan pek çok akıllı ve pratik özellikle donatılmıştır. Geniş yük alanına erişimin son derece kolay olması ile Transit Custom'a yüklerinizi yerleştirmenin basitliğine şaşıracaksınız.

Bu sayfada gösterilen özellikler sadece seçili modellerde bulunabilir. Bulunduğu yerlerde, bu özellikler ayrıca opsiyoneldir. Daha fazla bilgi almak ve mevcut özellikleri görmek için broşürü indirin.

Yük alanında sınıfının lideri!

Yük alanında sınıfının lideri!

Yeni Transit Custom'da standart 2,4 m x 1,2 m boyutlarındaki paneller veya üç euro palet kolayca taşınabilir. Elverişli ve yenilikçi yük alanı uzunluğu sayesinde, ön yolcu koltuklarının kullanılması engellenmeden 3-4 m uzunluğundaki yükler de taşınabilir Cam Ara bölme ile birlikte araç toplamda altı metreküplük bir yük alanı sağlar. Üstelik bu yalnızca kısa dingil mesafesine sahip (L1) (kısa şasi) modellerin sahip olduğu bir özellik! Uzun dingil mesafesi sahip model (L2) (uzun şasi) ise 6,8 metreküp yük alanı sunar. Sınıfındaki diğer araçlara kıyasla en geniş yan yükleme kapı açıklığına sahiptir. Kayar kapılarda bulunan yeni kontrol mekanizması da yükleme sırasında kapının güvenli şekilde açık tutulmasını sağlar.

Kullanışlı yük alanı uzunluğu

Yeni Transit Custom, yük alanının uzatılabilmesini sağlayan benzersiz bir özelliğe sahiptir. Aracın yolcu ile yük kabinleri, tam en ve boy ölçülerindeki bir camlı ara bölme paneliyle ayrılmıştır; bölmenin taban seviyesinde yukarı doğru katlanan bir panel bulunur. Bu sayede, kısa şasili modellerde bile 3 metreye kadar uzunluktaki yükünüzü arka kapıdan itibaren, ikili yolcu koltuklarının altına kadar uzatarak yerleştirebilirsiniz. Bu akıllı özellik, değerli malzemenizi tavan üzerinde açıkta taşımak yerine aracınızın içinde korumanızı sağlar.

Kullanışlı yük alanı uzunluğu
Tam oturan yan kapı

Tam oturan yan kapı

Yeni gizli kayar kapı rayı, mekanizmayı gizleyecek şekilde zekice tasarlanmıştır. Bunun sonucunda aerodinamizmi artırmakta ve gürültüyü azalmaktadır.

Olağanüstü sağlam gövde ile maksimum koruma

Yolcu güvenlik kabininin parçaları da dahil olmak üzere, Yeni Transit Custom'ın kaportasının %40'ından fazlasında bor ve yüksek dirence sahip diğer çelik türleri kullanılmıştır. Bu sayede son derece hafif ve darbelere karşı dirençlidir. Aracın kaporta tasarımı, 4500 bilgisayar simülasyonu ve 30 araçla çarpışma testi uygulanarak geliştirilmiştir.

Olağanüstü sağlam gövde ile maksimum koruma
Yük tabanı için özel olarak geliştirilen koruma

Yük tabanı için özel olarak geliştirilen koruma

Yük tabanı için özel geliştirilmiş, temizlenmesi kolay taban kaplaması sayesinde zemini korumak amacıyla ekstra bir şey yapmanız gerekmez. Ağır yüke dayanıklı olarak geliştirilen taban, yükün kaydırılarak yerleştirilmesini ve indirilmesini kolaylaştırır; daha hızlı, daha kolay süpürülüp temizlenmesini sağlar ve Van aracınızın amortisman sonrası değerinin korunmasına yardımcı olur. (Yük Alanı Koruma Kiti ile birlikte sunulmaktadır)

Daha pratik, daha güvenli yük bağlama sistemi

Çoğu araçta bağlama noktaları genellikle tabana monte edilir. Fakat yükünüzü bağlamaya çalışırken bunlara ulaşmak zor olabilir. Bu nedenle, Transit Custom'da bağlama noktaları taban seviyesinden biraz yüksekte, yük bölümünün yan duvarlarında konumlandırılmıştır. Sistem sayesinde tabandaki engeller ortadan kaldırılmış, erişim kolaylaştırılmış, temizliği kolay özelliklerde yeni bir yük tabanı sağlanmıştır. Ayrıca bel ve omuz yüksekliğinde aracın yapısına yerleştirilmiş olan sabitleme noktalarının her biri otuzar kilo gibi önemli oranda yük taşıyabilir.

Daha pratik, daha güvenli yük bağlama sistemi
Geniş açılan arka kapılar

Geniş açılan arka kapılar

Dirençli arka kapılarda gürültüyü azaltmak, daha güvenli kapanma sağlamak ve suyun yük alanına sızmasını önlemek için 360 derecelik conta bulunmaktadır. Modele göre isteğe bağlı sunulan menteşeler aracın yan tarafına doğru açılabilmekte ve açıkken 90 derecede kilitlenebilmektedir. Kontrol kolları, kullanılmadığında kapının içine yerleşerek saklanabilmektedir. Kapının iç kenarında yer alan yansıtıcı çıkartmalar, kapılar 90 derece açıkken yoldaki diğer kullanıcılar için hemen göze çarpan bir uyarı görevi görmektedir.

Kapılarınızı 90 derece açarak kilitleyin

Kapılarınızı 90 derece açarak kilitleyin

Pratiklik ve kullanım kolaylığı açısından, arka kapılar 90 derece açıklıkta kilitlenebilmektedir. Kontrol kolları, kullanılmadığı zamanlarda kapının içine yerleşerek saklanabilmektedir. Kapıların iç kenarlarında yer alan yüksek görünürlüğe sahip çıkartmalar, ışığı yansıtarak yoldaki diğer sürücüler için aracı görünür kılan bir uyarı görevi görmektedir. Artık kapıları kapatmak da daha kolay çünkü gelişmiş hava tahliye menfezleri yük bölümünde hava basıncı birikimini engeller.

Dönüşler artık daha kolay

Dönüşler artık daha kolay

Yeni Transit Custom, sadece 11,6 metre ile bu boyda bir araç için olağanüstü bir dönüş çapına sahiptir. Bu sayede şehir içinde sürüş, park etme, yük alma ve indirme işlemleri çok daha kolay hale gelmektedir.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.