Sizin ve aracınızın güvende olmasını sağlayan teknoloji

Tourneo Courier, sizin ve yolcularınızın emniyetini ve aracınızın güvenliğini sağlamak için tasarlanmış Römork Savrulma Kontrolü gibi gelişmiş teknolojilerle donatıldı.

Zor sürüş koşullarında yüksek denge

Zor sürüş koşullarında yüksek denge

Elektronik Denge Kontrolü ve Yol Tutuş Kontrolü aracınızı sürekli takip eder. Bu iki sistem yolda tutuşun azaldığını algıladığında lastiklere otomatik fren darbeleri göndererek dengeyi sağlar. Böylece ihtiyacınız olduğu anda en iyi yol tutuşunu, performansı ve dengeyi elde etmenizi sağlar.

Gelişmiş Hava Yastığı Sistemi

Tourneo Courier perde, sürücü, yolcu ve yan hava yastıklarına ve gelişmiş bir aktivasyon sistemine sahiptir.

Gelişmiş Hava Yastığı Sistemi
Lastik patlamalarına karşı bir erken uyarı

Lastik patlamalarına karşı bir erken uyarı

Eğer Lastik Basıncı Görüntüleme Sistemi lastiklerinizden herhangi birinin yolculuğunuz esnasında basınç kaybetmeye başladığını algılarsa, sizi kumanda panelinde bir ışıkla uyarır.

Uzaktan kumandalı merkezi kilit

Tourneo Courier, her zamankinden daha güvenli bir uzaktan kumanda merkezi kilit sistemine sahip. Sürücünün kapısında yer alan bir anahtarla, tek bir bağımsız kapıyı açıp diğerlerini kilitli bırakmayı seçebilme özelliği sunar. . Bu anahtar aynı zamanda tüm araç kapılarının kilidini açıp kapamayı kontrol eder.

Uzaktan kumandalı merkezi kilit
Maksimum yol tutuş

Maksimum yol tutuş

Çekiş Kontrol Sistemi lastiklerin patinaj yapmasını önler ve en çok ihtiyacınız olduğu anda en iyi tutunmayı sağlar. Bu sistem aralıksız olarak aracın ayrı tekerleklerine gönderilen gücü izler, gerekli ayarlamaları yaparak hızlanırken maksimum teması ve tutunmayı sağlar.

Çocukların güvenliği için yardımcı

Tourneo Courier küçük çocukların her yolculukta güvenliğini sağlamak için tasarlandı. Bu nedenle arkada iki çocuk koltuğunu bağlayabileceğiniz ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktalarına sahip.

Çocukların güvenliği için yardımcı
Römorkunuzu sizinle aynı hizada tutmaya yardımcı olur

Römorkunuzu sizinle aynı hizada tutmaya yardımcı olur

Römork Savrulma Kontrolü ‘kıvrılma hareketini’ veya römorkun savrulmasını algılar ve aracınızın hızını düşürerek kontrolü yeniden ele geçirmenize yardımcı olur ve peşinizden yük çekme işlemini kolaylaştırır. Bu sistem aracı motorun torkunu düşürerek ve tüm tekerleklere uyguladığı fren gücünü aşamalı olarak arttırarak yavaşlatır.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Ford'a özel devrilme oranı sensörü, özellikle yüksek ağırlık merkezli durumlarda ve dışa eğimli virajlarda, Devrilme Kontrol Sistemi ile lastiklerin yerde tutulmasına yardımcı olur.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma
Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren kuvveti dağıtım sistemi bir arada çalışarak, daha etkin fren yapılmasını sağlar. Acil Durum Fren Desteği, acil bir durumda aracınızın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.