Sürüş Deneyimi


          

                         


Ford teknolojilerinin sürüş performansınızı nasıl yükselttiğini keşfedin.

                       

Geri manevralar şimdi daha kolay

Bariyerler, banklar, alçak duvarlar… Geri Görüş Kamerası, arkanızdaki her şeyi orta konsol ekranında gösterir. Geri vites seçildiğinde otomatik olarak devreye giren sistem sanal çizgilerden yararlanarak en dar alanlara bile park etmenize yardımcı olabilir.

Şeridinizi korumanıza yardımcı sistem

Şerit Takip Sistemi farkında olmadan şerit dışına çıkıp çıkmadığınızı algılamak için ön kameradan yararlanır ve sizi uyarır. Otoyollar için tasarlanan teknoloji, hız 65 km/saatin altına düştüğünde otomatik veya sürücü tarafından manuel olarak devre dışı bırakabilir.

Göremediklerinizi gören teknoloji

Kör Nokta Bilgi Sistemi daha güvenli şerit değiştirmeye yardımcı olur. RADAR sensörler, kör noktanıza girerek görüş alanınızdan çıkabilecek araçların algılanması durumunda yan aynada net bir şekilde görülen turuncu bir ışıkla sizi uyarır.

Gözünüzden kaçabilecek trafik levhalarını tespit eder

Trafik levhaları yolun kenarında veya tepesinde, kalıcı veya geçici olsun, Trafik Levhası Tanıma Sistemi onları tanıyabilir. Hız sınırı ve sollama yasağı tabelalarının simgeleri gösterge panelinde görüntülenerek sizi değişen kısıtlamalara karşı uyarır.

Otomatik uyum sağlayan hız kontrol sistemi

Sürüş hızınızı belirlemenize imkan veren Adaptif Hız Kontrolü teknolojisi, sistemin bu hızı korumasını sağlar. Entegre RADAR sensörü önde bir araç algıladığında ön ayarlı mesafeyi korumak üzere yol açılana kadar aracı yavaşlatır.

Daha çok eğlence, daha az direksiyon hareketi

Yenilikçi Adaptif Direksiyon teknolojisi yüksek hızlarda da aracın tepkisini daha akıcı ve bağlantılı hale getiriyor. Normal mod, günlük sürüş keyfini artırırken Spor mod daha hassas ve etkileşimli sürüş deneyimi yaşatıyor.

Yokuşta kalkışlarda ekstra kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2.5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlar.

Değişken koşullarda güven veren teknoloji

Akıllı Dört Tekerlek Çekiş Sistemi ıslak, kuru veya buzlu yol koşullarında gerekli kavramayı, viraj dengesini ve verilecek tepkiyi belirleyebilir. Teknoloji, kavrama gücüne en fazla ihtiyaç duyan ön veya arka aksa gerektiği oranda güç uygular. Ayrıca üstün kontrolün yanı sıra yakıt tasarrufu da sağlar.

Virajlarda maksimum kontrol

Tork Vektör Kontrolü, yol yüzeyine saniyede 100 kez (göz kırpmaktan 33 kat daha hızlı) tepki verir. Bu bilgiden yararlanan sistem her iki ön tekere iletilen motor gücünü dengeler. Bu sayede kavramayı maksimize edip hakimiyeti artırırken virajları daha rahat almanıza ve yoldaki engebelerin çevresinden dolanmanıza yardımcı olur.

Yayaları korumaya yardımcı olan sistem

Çarpışma Önleme Yardımcısı, önünüzdeki yolu tarar ve çarpışma tehlikesi algılanırsa sizi uyarır. Bu uyarıya zamanında yanıt veremezseniz sistem otomatik fren uygular. Çarpışmaların etkilerini azaltmak ve önlemek için geliştirilen teknoloji, 80 km/saate kadar hızlarda çalışır.

Hız sınırını korumanıza yardımcı olur

Akıllı Hız Sınırlandırıcı etkin durumdayken, Trafik Levhası Tanıma Sistemi kamerası tarafından algılanan hız sınırına göre maksimum hızınızı otomatik olarak ayarlar.

Sizi paralel park etme zahmetinden kurtarıyoruz.

Otomatik Park Sistemi, ultrasonik sensörler ile park yerini ölçerek aracınızın sığıp sığamayacağını belirler. Ardından, direksiyonu bilgisayar devralır ve siz fren, gaz ve vitesi yönetirken aracınızı park eder. Paralel Park Çıkış Yardımcısı ile paralel park yerinden çıkışınıza da yardımcı olur. Otomatik Dikey Park Sistemi, aracınızın sığacağı kadar yer olup olmadığını algılar ve ardından park yerine geri vitesle giriş yapmanızı sağlar. Yan taraflarda herhangi bir engel varsa, Yan Park Yardımı sizi uyarır.

Her iki taraftan da geleni görür

Aracın ön kısmında bulunan küçük kamera aracınızın çok işlevli ekranında bölünmüş ekran görüntüsü verir. Böylece her iki taraftan gelen araçları, bisikletleri veya yayaları görebilirsiniz.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.