Ford EcoBoost. Düşük Motor Hacminde Yüksek Performans Sunan Ödüllü Motor Teknolojisi
 

Motor hacmi sizin için gücü mü ifade ediyor? Öyleyse sizin için bu geleneksel düşünce tarzını değiştiren uluslararası yılın motoru ödüllü Ford EcoBoost motor ile tanışma zamanı gelmiş demektir.

EcoBoost motor, alışılagelen düşünce kalıplarını değiştiren Ford'un en yeni ödüllü motor teknolojisi. Yüksek performans sunan bu küçük hacimli, hafif motor, bünyesindeki yenilikçi teknolojiler sayesinde üstün yakıt verimliliğiyle birlikte çevreye salınan zararlı gazları azaltıyor, düşük emisyondan asla ödün vermiyor.

Şüphesiz tüm bu özellikler 1.0 litre EcoBoost motorun Uluslararası Yılın Motoru ödülünü üst üste 6 yıl kazanmasında en önemli faktörler.

EcoBoost motor için yakıtın her bir damlası son derece değerlidir. Öyle ki, EcoBoost ile düşük yakıt tüketimi yanında CO2 salınımında da ciddi bir düşüş sağlanıyor ve içten yanmalı motordan çevreye verilecek zararın minimize edilmesi hedefleniyor. Araç bazlı yakıt tüketimi ve emisyon seviyelerine ilişkin detaylı bilgilere aşağıdaki sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Doğrudan yakıt püskürtme sistemi EcoBoost motorun son derece dikkat çekici emisyon ve yakıt tüketim değerleri sunmasını sağlayan teknolojilerin başında geliyor. Sistem, yüksek basınca sahip doğru miktarda ve yüksek hassasiyette yakıtı yanma odasına püskürtüyor. Yakıtın inovatif ve efektif bir şekilde kullanıldığı EcoBoost motorun üstün püskürtme teknolojisi ile en düşük miktarda yakıt kullanılması sağlanıyor.

EcoBoost motor düşük hacimden yüksek güç sunmayı sağlayan gelişmiş turboşarj teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Yanma sonucu oluşan ve atık durumundaki egzoz gazlarını kullanan turboşarj; motora daha fazla sıkıştırılmış hava girişinin sağlanmasına ve bu şekilde motordan birim hacimde üretilen gücün arttırılmasına olanak tanımaktadır. 1.0 litre motor sahip EcoBoost motor 140PS gibi ancak 1.6 litre ve üstü motorlardan üretilen gücü sunmaktadır.

İhtiyaç duyduğun güç her an yanında.

İhtiyaç duyduğun güç her an yanında.

EcoBoost motorun düşük ataletli turboşarjı geniş bir devir aralığında yüksek tork sunuyor. Değişken kam mili zamanlaması yüksek torku düşük devirlerden itibaren sunarak maksimum gücün her an yanınızda olmasını sağlıyor. Daha basitçe bir ifadeyle, doğrudan yakıt enjeksiyonu ve turboşarja sahip EcoBoost motor sayesinde önünüzdeki aracı sollamak için ihtiyaç duyduğunuz anlık gücü istediğiniz anda aracınızdan alabiliyorsunuz.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.