Elektrikli ve Hibrit Elektrikli Araçlar (HEV)

 

Elektrikli Ford araçlar, görünüşleri bakımından benzinli veya dizel modellerle hemen hemen aynı yapıdadır. Diğer yandan, sıvı soğutmalı, yüksek voltajlı lityum iyon akü sistemiyle çalıştığı için sıfır emisyon salgılayan elektrikli Ford araçlar neredeyse tümüyle sessizdir. Aynı zamanda kesintisiz ve kademeli güç sağlayarak benzinli veya dizel modellerine benzer sürüş dinamikleri sunar. Tek şarjda 162 Km'ye kadar yol kat edebilen aracınızı herhangi bir ev tipi şarj noktasını kullanarak evde veya herhangi bir umumi şarj istasyonunda şarj edebilirsiniz.

Güçlü ve yüksek verimli benzinli motor daha uzun seyahatler için tasarlanmıştır. Akıllı teknoloji elektriğe ne zaman geçileceğini öğrenir. Örneğin, evinize yaklaştığınız zaman.
Hangisini seçerseniz seçin, Rejeneratif Frenleme Sistemi, fren sürtünmesiyle normal olarak kaybolan enerjinin %90'ını yakalayıp geri dönüştürerek aküyü şarj eden, zekice tasarlanmış bir teknolojidir. Sistem, seyir sırasında maksimum enerji verimliliği elde etmenizi sağlar.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.