Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi

Bu özellik Focus RS ve Kuga'da mevcuttur.

Değişken koşullarda güven veren teknoloji

Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi ıslak, kuru veya buzlu yol koşullarında gerekli kavramayı, viraj dengesini ve verilecek tepkiyi belirlemek üzere aracı adapte eder ve kavrama gücüne en fazla ihtiyaç duyan tekerleğe gerektiği oranda güç uygular. Bu teknoloji yalnız ihtiyaç duyulduğu durumlarda etkinleşerek, daha rahat yol koşullarında yakıt tasarrufu da sağlar.

Düşük hızda yolculuk yaparken, Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi kaygan zeminde veya yüksek tork gerektiren durumlarda devreye girerek aracınızın yolda tutunmasını sağlar. Örneğin, aracınızın ön tekerlekleri buzda, arka tekerlekleri buzda değilse Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi arka tekerleklere ekstra tork göndererek, aracın yolda kalması için gerekli gücü sağlar. Aracın hızı arttıkça sistem, mükemmel yol tutuş ve hareketlerinize duyarlı bir sürüş deneyimi sunar. Bunu yapabilmek için Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi sürüş sırasındaki davranışlarınızı takip ederek, aracınızı yol koşullarına adapte eder.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.