Ford SYNC ve Acil Durum Yardımı

Bu özellik Fiesta, B-MAX, Focus, C-MAX, Tourneo Connect, Kuga, Mondeo, Yeni S-MAX, Yeni Galaxy, Tourneo Custom, Mustang, Transit, Transit Custom, Tourneo Courier ve Transit Van (Kamyonet ve Minibus)'da mevcuttur.

Acil Durum Yardımı*, Ford SYNC'in önemli bir potansiyele sahip hayat kurtarıcı özelliğidir. Hava yastıklarının açılmasına veya yakıt pompasının devreden çıkmasına neden olan talihsiz bir kaza meydana geldiğinde bu teknoloji otomatik olarak Acil Servis'i arar. Aramayı durdurmayı seçebilir ya da görevliyle konuşmayı tercih edebilirsiniz. Siz nerede olduğunuzdan emin olmasanız bile sistem GPS koordinatlarınız ve yaşamsal bilgilerinizle ilgili destek verecektir.

*Ford Acil Durum Yardımı sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.