Güvenlik


          

                         


Her yolculukta güvenliğinize öncelik verir.

                       

Yolcularınız için ekstra koruma

Hava Yastıklı Arka Emniyet Kemerleri ile herhangi bir darbe durumunda kemerler şişer ve darbe kuvvetini klasik emniyet kemerlerine göre vücutta beş kat daha fazla alana yayar.

Verimli güvenlik teknolojisi

Gece sürüşlerinde size yardımcı olan Otomatik Uzun Far özelliği, karşıdan gelen ya da önünüzde bulunan araçları algılar ve bir süre uzun farları kapatıp kısa farları yakar. Daha sonra yeniden uzun farları otomatik olarak yakarak maksimum görüş sağlar.

Bir saniyede devreye giren koordineli güvenlik sistemleri

Ford Akıllı Koruma Sisteminde yer alan Elektronik Fren Gücü Dağıtımı, Kilitlenme Önleyici Frenleme ve Çekiş Kontrolü gibi aktif sistemler aracı kontrol etmenize yardımcı olmaya odaklıdır. Gelişmiş emniyet kemerleri, hava yastıkları ve pedala müdahaleyi engelleme gibi pasif sistemler çarpışmaya saliseler kala devreye girer.

Devrilmeye karşı sürekli koruma

Aktif Devrilme Kontrolü aracı izleyerek devrilmesine yol açabilecek tehlikeli sürüş durumlarını tespit eder. Sistem buna göre Elektronik Denge Kontrolünü tetikleyerek müdahale etmeyi, hızı kontrol altına almayı ve tekrar denge bulunmasını sağlar.

Yolculuklar çok daha güvenli

Elektronik Denge Kontrol Sistemi (ESC), aracınızı daha kontrollü kullanabilmenize ve güvende yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli teknolojilerden yararlanır. Örneğin, sensörler her tekerin hızını, aracın ‘yalpalanma oranını’ (açı ve yön olarak) ve direksiyon açısını sürekli izler. ESC ve Çekiş Kontrolü ayrıca ıslak veya buzlu yollarda patinaj riskini de azaltabilir.

Acil frenlemede ekstra güç

Acil Fren Desteği aracınızın acil bir durumda maksimum etkinlikle fren yapmasına yardımcı olur.

Sizin adınıza fren yaparak düşük hızlı çarpışmalardan kaçınmanızı sağlar

Aktif Şehir Freni trafikteki çarpışmalardan kaçınmanıza veya darbenin şiddetini azaltmanıza yardımcı olmak için tasarlanan Euro NCAP ödüllü ileri bir teknolojidir. Öndeki aracın aniden durduğunu algılayan sistem hızınız saatte 50 kilometrenin altındaysa otomatik olarak fren uygular.

Virajlarda daha fazla kontrol

Viraj Kontrolü aracınız viraja girdiğinde oradaki yol koşulları veya şekli için fazla hızlıysa kontrolü kaybetmemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Sistem aracın içe doğru savrulduğunu ve kontrolü kaybettiğinizi algılarsa önce motor gücünü azaltır, sonra yavaşlamanız için fren uygular.

Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Doğru lastik basıncı yakıttan tasarruf etmek, lastiklerinizi korumak ve güvende kalmak için her zaman çok önemlidir. Bu nedenle sensörler her tekerleği sürekli izler ve bir sorun algıladığında sizi uyarır.

Çukuru algılayan sistem

Yenilikçi Çukur Algılama teknolojimizle Ford sürücülerinin bozuk yollardan daha az etkilenmesine sınırlamaya yardımcı oluyoruz. Bir tekerin çukura girmekte olduğunu algılayan sistem süspansiyonu tekerin çukura daha derin girmeyeceği şekilde ayarlar.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.