• Opet Yakıt Güvence Sistemi (YGS) Avantajları

  Ford LifeCard ile Yakıtınızı Sürekli Opet’ten Alın, Aracınız Koruma Altında Olsun!

  Yakıt Güvence Sistemi (YGS) ile Opet, Ford Otosan tarafından üretilen ve ithal edilen tüm araçların garanti süreleri boyunca (uzatılmış FordGüvence süresi de dahil) motorin/benzin alımlarını Opet istasyonlarından yapmaları durumunda, akaryakıt kaynaklı bir arızada arızanın maliyetlerini ücretsiz olarak karşılamayı taahhüt etmektedir.


  Ford LifeCard ile Aktivasyon

  Ford LifeCard’ınızın Yakıt Güvence Sistemi özelliğini başlatarak ilk yakıt alımınızdan itibaren aracınızı koruma altına almak ve kazandığınız Yakıt Puanları harcayabilmek için Opet Mobil Uygulaması’nda veya Opet web sitesindeki bireysel işlemlerde https://www.opet.com.tr/bireysel-islemler yer alan “Yeni Üyelik” seçeneğiyle aktivasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


  Ödeme Sırasında Yapılacaklar

  Ford LifeCard’ınızı aktivasyon sırasında eşleştirdiğiniz cep telefonu numaranızı Opet istasyonlarında yakıt alımlarınızda ödeme yapmadan önce market görevlisine söyleyebilir ya da akaryakıt alışverişlerinizi aracınızdan inmeden pompada Opet Mobil Uygulaması* üzerinden mobil ödeme ile yapabilirsiniz. Mobil ödeme hakkında detaylı bilgiye https://www.opet.com.tr/aracta-odeme sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu sayede aracınız Opet’in Yakıt Güvence Sistemi’nde kalırken siz de tüm yakıt alımlarınızda Yakıt Puan kazanabilirsiniz.

  *LPG ödemeleri Opet Mobil Uygulaması üzerinden gerçekleştirilememektedir.

  Ford LifeCard, Opet istasyonlarından yapılan akaryakıt ve LPG** alımlarında Yakıt Puan kazandıran, Opet’in çeşitli uygulamalarla ve başka firmalarla gerçekleştirdiği kampanyalarından ayrıcalıklar sunan bir sadakat kartıdır. 

  **LPG dönüşümü yapılmış araçlar YGS kapsamında değerlendirilmeyecektir ancak yapılan kampanyalardan faydalanabilecek ve puan kazanacaktır.

 • Servis Avantajları

  Ford LifeCard sayesinde Ford yetkili servislerinde yapacağınız mekanik servis harcamalarında orijinal yedek parça ve işçilikte geçerli, aracınızın yaşına göre indirim kazanırsınız.

   
  Yeni Yaş İndirimleri
  Yaş 
  Binek Araçlar
  Ticari Araçlar
  0 Aşınan Parça & İşçilik: %20 Aşınan Parça & İşçilik: %20
  1 Aşınan Parça & İşçilik: %20 Aşınan Parça & İşçilik: %20
  2 Aşınan Parça & İşçilik: %20 Tüm Parçalar & İşçilik: %20
  3 Tüm Parçalar & İşçilik: %20 Tüm Parçalar & İşçilik: %20
  4 Tüm Parçalar & İşçilik: %20 Tüm Parçalar & İşçilik: %20
  5 Tüm Parçalar & İşçilik: %20 Tüm Parçalar & İşçilik: %20
  6+ Tüm Parçalar & İşçilik: %30 Tüm Parçalar & İşçilik: %30


  Bu program ile, Ford yetkili servislerinde aracınızın yaşına göre indirim kazanırsınız. Programa dahil olduktan sonra ilk LifeCard kullanımınıza özel yapacağınız orijinal yedek parça ve/veya işçilik hizmeti alımlarında, kayıtlı aracınızın yaşı dikkate alınarak yukarıda belirtilen oranlarda indirimden faydalanırsınız.

Önemli Bilgi

 

 • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

 • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

 • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.