Güvenlik ve Emniyet

İster otobanda ister nehirlerde dolaşıyor olun, Ford Ranger Raptor sizin ve yolcularınızın güvenliği için tasarlanmış gelişmiş güvenlik sistemleriyle donatılmıştır. Gelişmiş Devrilme Önleyici Sistem ve Elektronik Denge Kontrol Sistemi her koşulda ayaklarınızın yere sağlam basmasına yardımcı olur. Çarpışma Önleme Yardımı ve Otonom Emniyet Freni kazaların gerçekleşme olasılığını azaltmak için aktif olarak çalışır.

Yayaları korumaya yardımcı olabilen sistem

Yayaları korumaya yardımcı olabilen sistem

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımı, önündeki yolu taramak için RADAR ve kamera teknolojisini kullanıyor. Bir araç, yaya veya bisikletliyle çarpışma tehlikesi algılanırsa size bir uyarı veriyor. Bu uyarıya zamanında yanıt vermezseniz önden çarpışmaların etkilerini azaltmak ve hatta bu çarpışmaları önlemek için sistem otomatik olarak tam fren gücü uyguluyor.

Yüksek hızlarda fren yapmanıza yardımcı olur

Yüksek hızlarda fren yapmanıza yardımcı olur

Aktif Frenleme sistemi, saatte yaklaşık 50 km’nin üzerindeki hızlarda seyahat ederken çalışan yenilikçi bir güvenlik özelliğidir. Teknoloji ilerideki yolu tarıyor ve bir çarpışma olasılığı tespit etmesi durumunda sizi uyarıyor. Eğer tepki vermezseniz sistem frenleri önceden hazırlıyor ve ardından yavaşlamanıza yardımcı olmak için fren yapmaya başlıyor.

Her koşulda kontrolde kalın

Her koşulda kontrolde kalın

Elektronik Denge Kontrol Sistemi, aracınızın ilerleyişini sürekli izliyor. Araç hâkimiyetinin kaybolduğunu algılarsa, her tekerleğe otomatik fren uygulayarak dengeli hale getiriyor.

Minimum çabayla maksimum yol tutuş gücü

Gelişmiş Çekiş Kontrol Sistemi, tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasını engelliyor ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlıyor. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izliyor ve ayrı ayrı ayarlıyor.

Minimum çabayla maksimum yol tutuş gücü
Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri

Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri

Adaptif Yük Kontrolü özelliği, Elektronik Stabilite Kontrol sistemini aracınızın taşıdığı toplam ağırlığa göre ayarlanıyor. Bu özellik sayesinde aracınız boş ya da yüklü olsun, kontrol ve denge sağlanıyor.

Treylerinizin güvenli çekişini sağlar

Treyler Eğim Kontrol sistemi, treylerin 'gezinmesini' veya savrulmasını algılıyor, sorunun giderilmesine yardımcı olmak için aracınızın hızını düşürerek daha kontrollü çekiş sağlıyor. Sistem, motor torkunu azaltıyor; tekerleklere giden fren gücünü kademeli olarak artırarak aracı yavaşlatıyor.

Treylerinizin güvenli çekişini sağlar
Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Ford'a özel devrilme oranı sensörü özellikle yüksek ağırlık merkezli durumlarda ve dışa eğimli virajlarda Devrilme Önleyici Sistemin lastikleri yerde tutmasına yardımcı oluyor.

Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basıncı İzleme Sistemi gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarıyor.

Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi
Her açıdan koruyan hava yastıkları

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, yan hava yastıkları göğüs kafesini koruyor ve kazazedeyi darbe alanından uzak tutuyor. Aynı zamanda kazazedenin kolunu kaldırarak kazazede ile giren strüktür arasında daha iyi bir alan bırakıyor. Perdeli hava yastıkları maksimum koruma sağlıyor, baş yastıkları ise kafa ve boynu sarsılmaya karşı koruyor. 

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Ranger Raptor her yolculukta çocuklarınızın emniyette ve güvende olmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı. Arkadaki ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları sayesinde iki çocuk koltuğunu kolaylıkla yerleştirebiliyorsunuz.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.