Daha fazla güç. Daha ince detaylar. Daha fazla Mustang.

Manyetik olarak kontrol edilen süspansiyon sistemi, yeni 12"lik kişileştirilebilir LCD bilgi ekranı, seçici sürüş modları, Adaptif Hız Kontrol Sistemi gibi gelişmiş sürüş teknolojileri ile Yeni Mustang her sürüşü unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor.

MagneRide™ Amortisör sistemiyle sahne sizin.

MagneRide™ Amortisör sistemiyle sahne sizin.

Gelişmiş yeni süspansiyon sistemi hem sürüş güveni sağlıyor hem de mükemmel bir konfor sunuyor. Sistem sürekli olarak yol koşullarını ve sürücünün dikkatini takip ediyor, saniyenin 1.000’de biri kadar zaman aralıklarında amortisörleri kontrol ederek ayarlıyor. Farklı sürüş modları seçimi, her koşulda kontrol için sistemin kalibrasyonunu otomatik olarak ayarlıyor ve mükemmel sürüş konforu sağlıyor.

 

Performansınız takip altında.

Takip uygulamaları, çok sayıda performans değerini ölçer ve bunları ekranda görüntüleyerek Yeni Ford Mustang'inizden maksimum faydayı elde etmenize yardımcı olur. Takip uygulamaları’nı kullanarak bir hızlanma zamanlayıcı, fren performansı, tur süreleri ve daha fazlasını görüntüleyebiliyorsunuz. Tüm bu bilgiler, koşullar ne olursa olsun Mustang'inizin kabiliyetlerini ve sürüş keyfinizi maksimum düzeye çıkarmanızı sağlıyor.

Performansınız takip altında.
Gözünüzü alamayacaksınız.

Gözünüzü alamayacaksınız.

12"lik LCD ekran, Mustang'lerde sunulan, tamamı dijital ilk ekran olma özelliğini taşıyor. Sürüş deneyiminize mümkün olduğunca yardımcı olmak üzere tasarlanan kişiselleştirilebilir bu ekran, seçilen sürüş moduna göre optimize edilen bilgi ekranları sunuyor. Ekran yapılandırması, sürüş moduna göre otomatik olarak değişiyor ve 7 farklı renk seçeneğine sahip bir gösterge serisi programlanabiliyor. Dilerseniz, kendi ekranınızı da oluşturabiliyorsunuz.

Moduna göre sür.

Moduna göre sür.

Sadece bir tek düğmeyle Mustang'in performans ayarlarını Normal konumdan Spor+, Pist ve Kar/Yaş konumlarına değiştirebiliyor ve optimize edebiliyorsunuz. Hangi modu seçtiğinize bağlı olarak direksiyon zorluğu, gaz tepkisi, vites kontrolü (sadece otomatik şanzımanda) ve Elektronik Stabilite Kontrolü ayarlarını mevcut koşullara ve kişisel sürüş tercihlerinize göre ayarlayabiliyorsunuz. MyMode özelliği sayesinde, otomobilin Aktif Valf Egzozu’nun yoğunluğu da dahil tercih ettiğiniz ayarları kaydedebiliyorsunuz. Yeni Drag Strip modu ise sıfırdan hızlanmayı maksimuma çıkararak pistte tam anlamıyla heyecan verici bir deneyim yaşayabiliyorsunuz.

Yollar, zarafetiyle aydınlanıyor.

Yollar, zarafetiyle aydınlanıyor.

Yeni Mustang, hassas ve yoğun parlaklıkta bir aydınlatma sağlamak için tamamı LED farlarla üretilmiştir. Gece sürüş sırasında büyük kolaylık sağlayan otomatik yüksek huzme özelliği, karşıdan herhangi bir taşıt geldiğini tespit ettiğinde, farlarınızı otomatik olarak aşağı çevirerek diğer sürücülerin dikkatini dağıtmanızı engelliyor. Daha sonra yeniden uzun farları otomatik olarak açıp maksimum görüş sağlıyor. Ayrıca, gündüz yanan farlar sadece mükemmel görünümden öte, aynı zamanda görüş kabiliyetinizi artırmanıza da yardımcı oluyor.

Yollar kontrolünüz altında.

Elektrikli Direksiyon Destek Sistemi (EPAS) otomatik olarak hızınıza ve koşullara uyum sağlar. Düşük hızlarda seyrederken, sistem direksiyonu hafifletip kolaylaştırarak manevra yeteneğini artırır. Daha fazla hâkimiyet gerektiren yüksek hızlarda ise direksiyonu sertleştirir. Şimdi şerit tutuş özelliğine de sahip olan EPAS, ters rüzgâr gibi sürüş koşullarını dikkate alır, aktif titreşim kontrolü ise direksiyon simidindeki istenmeyen titreşimleri azaltır.

Yollar kontrolünüz altında.
Rahatlayın ve kontrolü ona bırakın.

Rahatlayın ve kontrolü ona bırakın.

Uyumlu Hız Kontrol Teknolojisi ile hızınızı belirlediğinizde sistem bu hıza bağlı kalıyor. Dahili radar sensörü öndeki otomobili algıladığında önceden ayarlanan mesafeyi korumak için otomobiliniz yavaşlatıyor. Yolunuz açıldığında ise sistem seçmiş olduğunuz hıza geri dönüyor. Dahili radar sensörü ve kamera önde seyreden taşıtı algılayıp, otomobilinizi önceden belirlenen bir takip mesafesinde tutacak şekilde yavaşlatıyor. Trafik açıldığında sistem, otomobili seçilen hıza geri getiriyor.

Dik yokuşlarda asla yalnız değilsin.

Dik yokuşlarda asla yalnız değilsin.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında otomobilinizin geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önlüyor. Sistem, 2-3 saniye süreyle fazladan fren gücü uygulayarak ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlıyor.

Yolunuzdan çıkmayın.

Şerit Takip Sistemi, yolunuzu sürekli olarak izleyen bir kamerayla, yanlışlıkla şeritten çıktığınızı algılayarak direksiyona titreşim veriyor ve görsel bir şekilde sizi uyarıyor. Sistemin uyarısına tepki vermekte gecikirseniz ya da hiç tepki vermezseniz, Şeritte Kalma Yardımcısı otomobilinizi şeridinde güvenle yönlendirmenize yardım ediyor. Bu teknoloji (otobanlar gibi) çok şeritli yollar için tasarlandı, bu nedenle saate 70 km’nin altındaki hızlarda otomatik olarak devre dışı kalıyor veya manuel olarak kapatılabiliyor.

Yolunuzdan çıkmayın.
Yolda ve güvende.

Yolda ve güvende.

Ford SYNC'nin önemli bir parçası da Acil Durum Asistanı. Hava yastığının patladığı veya yakıt pompasının devre dışı kaldığı kazalarda bu teknoloji, Bluetooth® ile bağlanan cep telefonunuzu kullanarak 112 Acil Durum Yardım ile görüşmenizi sağlıyor. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabiliyor ya da servisle görüşebiliyorsunuz. Bu sistem, GPS koordinatlarınız gibi hayati bilgileri sunmak üzere tasarlandı.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.