Performans ve Verimlilik

Daha çevreci hibrit elektrikli araçların tercih edildiği yeni bir çağa girdik ve Ford Puma bu doğrultuda emin adımlarla ilerliyor. Yeni, ileri görüşlü, gelişmiş EcoBoost hibrit benzinli motor seçenekleriyle sunulan Puma olağanüstü bir performansın yanı sıra etkileyici bir yakıt ekonomisi ve içten yanmalı diğer klasik motorlara göre fark edilir ölçüde düşük CO2 emisyonu sağlıyor.

Hibrit nedir?

Hibrit nedir?

Puma’nın EcoBoost hibrit teknolojisi, verimliliğin artırılmasına yardımcı olan küçük bir elektrikli motordan faydalanır. Hibrit bir araç yalnızca elektrik enerjisiyle kullanılamaz; elektrikli motor, gerektiğinde benzinli motora ek destek sağlayarak hem aracınızın daha uzun mesafeler katetmesine hem de emisyon değerinin düşürülmesine yardımcı olur.

Elektrikli motora güç veren ayrı akü seti siz aracınızı kullanırken şarj olduğu için Puma’yı harici bir güç kaynağına bağlamanıza gerek yoktur. Rejeneratif frenleme, frenlerden gelen enerjiyi hibrit aküye yönlendirerek çalışır. 

Ödüllü performans

Çevreci olmak, taviz vermek anlamına gelmez. 1.0 litrelik Ford EcoBoost benzinli motor altı kez Uluslararası Yılın Motoru ödülüne layık görülmüştür. Bu şaşırtıcı bir durum değil. Puma’nın hibrit seçenekleriyle, klasik bir 1.5 litrelik motordan bekleyeceğiniz tavizsiz gücün keyfini çok daha iyi bir yakıt tasarrufu ve daha düşük CO2 emisyonuyla çıkarabilirsiniz. Puma yalnızca daha çevreci değildir, işletme maliyetleri konusunda da daha hassastır!

Ödüllü performans
6 ileri vitesli manuel şanzıman

6 ileri vitesli manuel şanzıman

Puma’daki 6 ileri vitesli manuel şanzıman vites seçimlerini daha kolay, daha doğru ve daha sessiz hale getirecek şekilde optimize edilmiştir. Sürüş dinamiklerini iyileştirip yakıt tüketimini azaltmak, böylece benzin istasyonuna yaptığınız ziyaretlerin sayısını azaltıp size daha heyecan verici bir sürüş keyfi yaşatmak için özel olarak tasarlandı.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.