Performans ve Verimlilik

Çevre dostu hibrit elektrikli araçlarda yeni bir sayfa açılıyor. Ford Puma da bu doğrultuda yeni geliştirilmiş EcoBoost Hibrit seçeneği ile karşınızda. Hibrit olmayan diğer motorlara kıyasla etkileyici yakıt ekonomisi ve kayda değer oranda daha düşük CO2 emisyonu sunarken üstün sürüş keyfi ve performansından ödün vermiyor. Üstelik bir adım ileriye giderek gelişmiş 7 ileri vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman powershift, özellikle şehir içinde dur-kalk trafikte, kesintisiz ve akıcı bir sürüş sağlıyor.

Hibrit nedir?

Puma'nın EcoBoost Hibrit teknolojisi, verimliliği artırmaya yardımcı olan 48 volt bataryalı bir elektrik motoru içeriyor. Bu hafif hibrit güç aktarma sistemi gerektiğinde elektrik motoruyla benzinli motoru destekleyerek hızlanmada %12'ye varan iyileşme ve motora göre %10’a varan daha fazla yakıt verimliliği sağlıyor. Motor bataryayı şarj etmek için kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren rejeneratif frenleme teknolojisinden de yararlandığı için aracınızın yakıt ekonomisini artırmaya ve emisyonları azaltmaya yardımcı oluyor. 48 voltluk batarya paketi sürüş sırasında şarj edildiği için Puma'nızı dış güç kaynağına bağlamanıza gerek kalmıyor.

Ödüllü performans

Çevreci olmak, taviz vermek anlamına gelmez. 1.0 litrelik Ford EcoBoost benzinli motor altı kez Uluslararası Yılın Motoru ödülüne layık görülmüştür. Bu şaşırtıcı bir durum değil. Puma’nın hibrit seçenekleriyle, klasik bir 1.0 litrelik motordan bekleyeceğiniz tavizsiz gücün keyfini çok daha iyi bir yakıt tasarrufu ve daha düşük CO2 emisyonuyla çıkarabilirsiniz. Puma yalnızca daha çevreci değildir, işletme maliyetleri konusunda da daha hassastır!

Ödüllü performans
Gelişmiş otomatik vites teknolojisi

Gelişmiş otomatik vites teknolojisi

Puma şimdi 155 PS 1.0L EcoBoost Hibrit motoru için 7 ileri vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman Powershift seçeneği ile sunuluyor. Daha çok sayıda vites oranı, düşük ağırlık merkezli tasarım ve gelişmiş çift kavramalı şanzımanı ile şehir içi dur kalk trafikte daha rahat sürüş için vites değişimlerinin kesintisiz ve akıcı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. 0-100 km’ye sadece 9 saniyede çıkabilen 1.0L 155 PS versiyonda üstün yakıt verimliliği ve keyifli sürüş performansı etkileyici seviyelere ulaşıyor.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.