Güvenlik ve Emniyet

Potansiyel çarpışma tehlikelerine karşı uyarı veren özelliklerden yol tutuşunu ve dengeyi korumanıza yardımcı olan akıllı sistemlere dek her noktada güvenliğinizi düşündük. Tam da bu yüzden Ford Puma sizi, ailenizi ve diğer yol kullanıcılarını korumak için tasarlanmış akıllı destek teknolojileriyle donatıldı.

Hem sizi hem yayaları önemseyen sistem

Hem sizi hem yayaları önemseyen sistem

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımı, aracın önündeki yolu taramak için kamera teknolojisini kullanır. Bir araç, yaya veya bisikletliyle çarpışma tehlikesi algılanırsa size bir uyarı verir. Bu uyarıya zamanında yanıt vermezseniz önden çarpışmaların etkilerini azaltmak ve hatta bu çarpışmaları önlemek için sistem otomatik olarak tam fren gücü uygulayacaktır. 

Acil durumlarda fren gücünü maksimuma çıkarır

Acil Durum Fren Desteği, acil fren yapıldığını tespit edip maksimum durdurma gücü sağlamak üzere fren sistemindeki basıncı optimize edecek şekilde tasarlanmıştır.

Acil durumlarda fren gücünü maksimuma çıkarır
Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basıncı İzleme Sistemi gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarır.

Her zaman kontrolde olmanızı sağlar

Elektronik Denge Kontrol Sistemi, aracınızın ilerleyişini sürekli izler. Anti blokaj fren sistemi ve Çekiş Kontrol Sistemindeki gelişmiş sensörleri kullanan bu sistem araç hakimiyetinin kaybolduğunu algılayabilir ve aracın dengelenmesine yardımcı olmak için her lastiğe ayrı ayrı otomatik fren uygulayabilir.

Her zaman kontrolde olmanızı sağlar
Minimum çabayla maksimum yol tutuş gücü

Minimum çabayla maksimum yol tutuş gücü

Gelişmiş Çekiş Kontrol Sistemi, lastiklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuşu sağlamak amacıyla her tekerleğin yol tutuşunu sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.