Sıra dışı tasarruf düzeyi

Ford Mondeo’nun yeni motor ailesi, sunduğu yüksek performans ve akıllı teknolojilerle size her durumda mükemmel bir yol tutuşu sağlar.

Tüm bunlara verimlilik, akıllı tasarım, gelişmiş mühendislik, sıra dışı tasarruf ve düşük karbondioksit emisyon düzeyleri de eşlik ediyor.

 

*Gösterilen araçlar ve pazara sunulan araçlar arasında görsel ve donanımsal olarak farklılıklar bulunabilir. Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi yetkili satıcılarımızdan alınabilir.

EcoBoost Motor ile daha fazla güç ve performans

EcoBoost Motor ile daha fazla güç ve performans

Yeni Mondeo’da 1.5Litre olarak sunulan EcoBoost benzinli motor, 160PS güç üretirken 240 Nm torka kadar çıkan olağanüstü bir performans sağlıyor.

Dizel seçeneği

Yeni Ford Mondeo’da sunulan TDCi dizel motor seçenekleri üstün performans ve yakıt verimliliğini bir arada sunuyor. 115 PS ve 270Nm tork ile sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi motorun ortalama yakıt tüketimi sadece 4,1 lt/100 km. Dizel motordan çok daha yüksek performans bekleyenler için eşsiz bir alternatif konumundaki 2.0 TDCi 180PS motor seçeneği ise 400 Nm yüksek tork değeri ve ortalama 4,8 lt / 100 km yakıt tüketimi ile segmentinde öne çıkıyor.

Dizel seçeneği
Hibrit Elektrikli teknolojisinden yararlanın

Hibrit Elektrikli teknolojisinden yararlanın

Yeni Mondeo, teknolojide öncü bir araca yakışır şekilde ileri düzey bir Hibrit Elektrikli Araç (HEV) olarak da mevcuttur: Bu, Ford tarafından Avrupa'da üretilen ilk modeldir. Yeni Mondeo Hibrit, elektrik ve benzin gücünün avantajlarını birleştirerek, sıra dışı verimlilik, performans ve sürüş deneyimi sağlar. 'Fren Asistanı' özellikli yenilikçi bir 'Smartgauge' sistemi olan rejeneratif fren sistemi ve diğer akıllı sistemler, aracın güç ve verimliliğinin daha fazla artırılmasına yardımcıdır.

Gelişmiş Otomatik Şanzıman

Gelişmiş Otomatik Şanzıman

Yeni Ford Mondeo’nun 1.5 litre EcoBoost motoruna her türlü yol koşulunda üstün performans sunan 6 İleri konvansiyonel otomatik şanzıman eşlik ediyor.

 

2.0 TDCi dizel motor seçeneği ise 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman ile sunuluyor.

Motoronuz ile uyumlu manuel şanzıman

Motoronuz ile uyumlu manuel şanzıman

Yeni Ford Mondeo’da sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motora eşlik eden 6 İleri manuel şanzıman daha fazla güç ve tork sağlıyor.

Otomatik Başlat/Durdur özelliğiyle daha az yakıt tüketin

Mondeo'nuz trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunda, Otomatik Başlat/Durdur sistemimotoru otomatik olarak kapatır (ancak klima, radyo ve Ford SYNC gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Harekete hazır olduğunuzda sistem sizi bekletmeden motoru yeniden çalıştırır. Şehir içi trafikte %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Başlat/Durdur özelliği oldukça verimli bir sistemdir.

Otomatik Başlat/Durdur özelliğiyle daha az yakıt tüketin
Hızlı vites değiştirmenin keyfini sürün

Hızlı vites değiştirmenin keyfini sürün

Direksiyondan kumanda edilebilen otomatik vites. Yarış otomobillerindeki gibi direksiyona monte edilmiş tuş takımı ile ellerinizi direksiyondan ayırmadan vitesi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi yetkili satıcılarımızdan alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.