GÜVENLİĞİNİZ ÖNCELİĞİMİZDİR

Ford Kuga’da sizin ve yolcularınızın güvenliği birinci sıradadır. İçinizin rahat olması için yüksek seviyede koruma sunmak üzere bir dizi güvenlik özellikleri sunulmaktadır.

Düşük hızda çarpışmaları önlemenize yardımcı olmak için Yeni Kuga sizin yerinize fren yapar

Sık sık durup kalkma gerektiren yavaş trafikte çarpışmalar her zamankinden fazla yaşanır. Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, bu tür çarpışmalardan kaçınmanıza ya da şiddetinin azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Aracınız saatte 50 km'den düşük bir hızda seyrederken, sensörler önünüzdeki aracın beklenmedik bir biçimde durduğunu saptarsa, sistem otomatik olarak fren uygular.

Gelişmiş Hava Yastığı Sistemi

Gelişmiş Hava Yastığı Sistemi

Ön koltuk hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı, perde hava yastıkları ve ön koltuktaki yan hava yastıklarından oluşan bir hava yastığı sistemi sunulmaktadır.

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Yeni Ford Kuga her yolculukta çocuklarınızın emniyette ve güvende olmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı. Üstelik arkadaki ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları sayesinde iki çocuk koltuğunu kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur
Elektronik Denge Kontrol Sistemi kontrolün sizde olmasına yardımcı olur

Elektronik Denge Kontrol Sistemi kontrolün sizde olmasına yardımcı olur

Kontrolün sizde kalmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış Elektronik Denge Kontrol Sistemi, aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izler, seçtiğiniz seyir çizgisindeki sapmaları (patinaj gibi) algılar ve aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtımı sistemi (EBD) daha kontrollü fren yapmanızı sağlar. Acil Durum Fren Desteği (EBA) ise acil bir durumda Kuga'nın daha etkin fren yapmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız baskıyı algılayıp, gerekiyorsa bu baskıyı artırır.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler
Lastiklerinizin basıncı azaldığında sizi uyarır

Lastiklerinizin basıncı azaldığında sizi uyarır

Lastik basıncının her zaman doğru düzeyde kalması önemlidir; doğru lastik basıncı yakıt tasarrufuna yardımcı olur, lastiklerinizi korur ve güvende olmanıza yardımcı olur. Bunun için sensörler her tekerleği ayrı ayrı izler, sorun olması durumunda sizi uyarır. Bu uyarı sayesinde aracınızı durdurup lastiklerinizi kontrol edebilir, gerektiğinde şişirebilir ya da değiştirebilirsiniz.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi yetkili satıcılarımızdan alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.